Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach:

Mireille Guiliano w swojej najnowszej książce (poprzednia to min. „Francuzki nie tyją”) odkrywa tajemnicę kobiet narodowości, która kultywuje piękno. Francja jest europejską stolicą szyku, mody oraz piękna!
Zaskakująco autorka nie stworzyła katalogu najmodniejszych kolorów, fasonów i marek kosmetyków. Otwiera za to wachlarz możliwości obudzenia piękna, która każda z nas nosi w sobie...
Czytając książkę wyruszamy w podróż wewnątrz siebie. Jak oceniam się na co dzień? Co mówi do mnie mój wewnętrzny głos i jak to wpływa na mnie, na to jak wyglądam i jaka jestem dla innych? Co jem? Czy ćwiczę? Jaki make - up wybieram? Czy mocny – by zasłonić wszystkie niedoskonałości? Czy pielęgnuję swoją skórę, włosy? Jak się odżywiam? Czy ćwiczę?
To nie jest zwykły poradnik! Nie narzuca i nie radzi przyjęcia jakiegoś planu udoskonalania siebie, ale w subtelny i szykowny sposób uświadamia, że do bycia piękną nie trzeba wiele pieniędzy, ani pracy. Wystarczy czysta naturalność.
Czytając książkę mamy wrażenie, że rozmawiamy z autorką, a ta mądra Francuzka z klasą udziela nam w swojej opowieści rad niczym dobry duch . „Zwróć uwagę na to...” „ Może za dużo od siebie wymagasz...”. Często przytacza zabawne i interesujące historie oraz myśli wielkich naszych czasów.
Lektura dla kobiety w każdym wieku!

Mireille Guiliano w swojej najnowszej książce (poprzednia to min. „Francuzki nie tyją”) odkrywa tajemnicę kobiet narodowości, która kultywuje piękno. Francja jest europejską stolicą szyku, mody oraz piękna!
Zaskakująco autorka nie stworzyła katalogu najmodniejszych kolorów, fasonów i marek kosmetyków. Otwiera za to wachlarz możliwości obudzenia piękna, która każda z nas...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Autorka bloga lifestylowego Sipmlcite Katarzyna Kędzierska opisuję swoją drogę do minimalizmu oraz kilka jego zasad. Pewnego dnia spakowała wszystkie książki, które nie były jej w danym czasie potrzebne i pozbyła się paczki. Czyli większości swoich książek! Na pewno każdy z nas ma w domu biblioteczkę … Każda kobieta ma również szafę pełną ubrań. Gdyby pozbyć się chociaż połowy z nich?
Minimalizm nie jest ascezą. Jest sposobem na wykrystalizowanie naszych potrzeb oraz czasu. Dodatkową korzyścią jest zaoszczędzenie pieniędzy. I możliwość wykorzystania ich na coś innego! Podróż? Inwestycja?
Czy naprawdę potrzebujemy wydawać aż tyle każdego dnia? Autorka wraz z autorami, filozofami, artystami, których wypowiedzi przytacza w książce radzi byśmy zadali sobie pytanie – czy potrzebujemy wiele?
W książce znajdziecie PRAKTYCZNE wskazówki – jak zrezygnować z wyścigu szczurów, przestać biegać w kółku, które sami napędzamy i zacząć żyć :))

Autorka bloga lifestylowego Sipmlcite Katarzyna Kędzierska opisuję swoją drogę do minimalizmu oraz kilka jego zasad. Pewnego dnia spakowała wszystkie książki, które nie były jej w danym czasie potrzebne i pozbyła się paczki. Czyli większości swoich książek! Na pewno każdy z nas ma w domu biblioteczkę … Każda kobieta ma również szafę pełną ubrań. Gdyby pozbyć się chociaż...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

„Świat na żółto” nie jest lekką książką. Jest zbiorem porad napisanych przez dorosłego mężczyznę, który w wieku czternastu lat zachorował na raka. W pierwszych słowach książki pisze „Urodził mnie rak”. Autor twierdzi, że dzięki chorobie nauczył się prawdziwie cenić życie. I choć dla zdrowego człowieka takie rady mogą wydawać się abstrakcyjne, to pisarz ubiera je w wyjątkowe słowa i szpitalne historie, które są paralelne do rzeczywistości przeżywanej przez ludzi poza szpitalem.
Ale to nie kwintesencja książki. Najważniejszy jest w niej Żółty... Każdy z nas spotyka na swojej drodze żółtego lub żółtą osobę – która zapada nam w pamięć na zawsze choć możemy z nią rozmawiać nawet tylko przez krótką chwilę. Jest drogowskazem, podpowiedzią, inspiracją … Czym tylko chcemy.

„Świat na żółto” nie jest lekką książką. Jest zbiorem porad napisanych przez dorosłego mężczyznę, który w wieku czternastu lat zachorował na raka. W pierwszych słowach książki pisze „Urodził mnie rak”. Autor twierdzi, że dzięki chorobie nauczył się prawdziwie cenić życie. I choć dla zdrowego człowieka takie rady mogą wydawać się abstrakcyjne, to pisarz ubiera je w wyjątkowe...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Lawrence Osborne w swojej powieści przedstawia nam kilkoro bohaterów. Parę Anglików: Dawida – doświadczonego lekarza, pewnego siebie, gentelmena, egoistę, kóry nie wzbudza w ludziach sympatii. Jo - jego żonę – elokwentną pisarkę, nieradzącą sobie z emocjami, niespełnioną, niedojrzałą. Drissa – młodego Marokańczyka, sprzedawcę skamielin, którego determinuje pragnienie ucieczki do kraju, w którym dla odmiany będzie mógł skosztować przyjemności. Ich przyjaciół, rodziny, znajomych i nowopoznanych przez nich ludzi.

Wypadek, w którym Driss ginie pod kołami samochodu Hennigerów jest powodem dla którego świat zachodniej dekadencji musi spleść się ze światem konserwatywnych marokańczyków, choć ani jedni, ani drudzy robią początkowo wszystko, by nie doszło do tego w większym stopniu, niż ma to miejsce na co dzień. Podróż, do domu Drissa, w którą udaje się Dawid staje się punktem zwrotnym nie tylko w jego życiu.

Autor błyskotliwie opisuje bohaterów. Pozwala czytelnikowi poznać ich w wielu sytuacjach, dziejących się nie tylko podczas bieżących wydarzeń, ale także w ich przeszłosci. Intrygujące są przemiany, albo samo dochodzenie do świadomości konieczności zmiany. Śmierć, bieda, życie jako członek niższej warstwy społecznej, poczucie winy, osamotnienie, pragnienie miłości, samorealizacji przetaczają się przez ich (i nasze) umysły podczas wizyty na jednej z wystawnych imprez wśród przepychu i egzotyki, na której goszczą ludzie wielu narodowości.

Po co jest nam przebaczenie? Czy szukanie usprawiedliwienia nie oddala nas od człowieczeństwa / duchowości? Czy to my dążymy do zdobycia pieniędzy, czy to pieniądze zdobywają nas swoimi obietnicami?

Nasze odpowiedzi, mogą stać się momentem, w którym zdamy sobie sprawę, że splatają się w nas dwa światy... Książkę czyta się jednym tchem.

Lawrence Osborne w swojej powieści przedstawia nam kilkoro bohaterów. Parę Anglików: Dawida – doświadczonego lekarza, pewnego siebie, gentelmena, egoistę, kóry nie wzbudza w ludziach sympatii. Jo - jego żonę – elokwentną pisarkę, nieradzącą sobie z emocjami, niespełnioną, niedojrzałą. Drissa – młodego Marokańczyka, sprzedawcę skamielin, którego determinuje pragnienie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to