Zuzanna

Profil użytkownika: Zuzanna

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 10 lata temu
2
Przeczytanych
książek
2
Książek
w biblioteczce
2
Opinii
4
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Książka, która w nietuzinkowy sposób opowiada historię współczesnej kobiety to „Ladacznica” Astrid d’Ozan. Powieść bez ogródek ukazuje portret młodej, atrakcyjnej, w pełni wyzwolonej dziennikarki, zajmującej się tematyką religijną w ateistycznej Francji. W dzieciństwie zaplanowała, że zostanie świętą. Tymczasem, Adele, to wyrafinowana, przewartościowana, a tak naprawdę zagubiona grzesznica w mieście miłości. Tytułowa ladacznica to kiepska matka dwójki dzieci, nieudolna żona swojego męża, oraz obiekt pożądania dla swoich dwóch kochanków… Jest kobietą upadłą, żyjącą w nieustannym kłamstwie, dokonującą błędnych wyborów, ale w pełni świadomą swoich grzesznych czynów. Nieszczęśliwa, upokarzana przez męża i szyderczych kochanków, szuka ukojenia w modlitwie. Trudno ją potępić, bo sama naiwnie robi sobie rachunek sumienia. Wśród zła i kłamstwa, które ją otacza jest kobietą tragiczną, uwięzioną w grze pozorów w swoim podwójnym życiu.
Autorka w mistrzowski sposób tworzy metafory, intrygujące nawiązania do tematyki religijnej. Już same tytuły rozdziałów, odwołujące się do kalendarza liturgicznego są arcyciekawe. Ladacznica to współczesna biblijna zagubiona owieczka. Z jednej strony nieprzyzwoita, rządna grzesznego seksu, a z drugiej bogobojna, gorliwie się modląca smutna kobieta, która chce się w swoim życiu kierować miłością i prawdą. Oddaje swoje ciało wielu mężczyznom, ale duchowość rezerwuje tylko dla Boga, któremu w przeszłości ślubowała wierność.
Astrid d’Ozan przedstawia świat pełen kontrastów. Przyszła / niedoszła święta, zaspakaja potrzeby swojego ciała, ale czy jej wewnętrzne pragnienie miłości i akceptacji zostanie spełnione?
Wyśmienity, kąśliwy język oraz odważne, rzeczowe opisy dodają powieści pikanterii. Dobro przeplata się ze złem. Absurd z banalną prawdą o dążeniu do wierności swoim ideałom i poczuciu szczęścia. O tej książce nie da się zapomnieć.

Książka, która w nietuzinkowy sposób opowiada historię współczesnej kobiety to „Ladacznica” Astrid d’Ozan. Powieść bez ogródek ukazuje portret młodej, atrakcyjnej, w pełni wyzwolonej dziennikarki, zajmującej się tematyką religijną w ateistycznej Francji. W dzieciństwie zaplanowała, że zostanie świętą. Tymczasem, Adele, to wyrafinowana, przewartościowana, a tak naprawdę...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Życie to nie cyrk, ale życie w cyrku to wędrówka, która uczy życia…Szaleńcza miłość, mezalians, przygoda, gonitwa za swoimi pragnieniami, wycieńczająca tułaczka - a to wszystko w cyrkowej scenerii dotkniętej Wielkim Kryzysem Ameryki, w której można zrobić karierę „od pucybuta do milionera”, albo w jednej chwili stracić wszystko.
W książce przeplatają się dwa światy – studenta z bagażem tragicznych doświadczeń, który musi dostosować się do realiów wędrownego życia i starszego pana, któremu cyrkowe wspomnienia dają szansę na powrót do przeszłości. Staruszek opowiada nietuzinkową historię swojego życia naznaczoną wielką, zakazaną miłością. Gniew, samotność, zgryźliwość przeplatają się z jego młodością, kiedy to nie bał się wyzwań i dla ukochanej kobiety był w stanie zrobić wszystko.
W swoich wspomnieniach Jacob Jankowski odkrywa, oprócz ludzkiego zła, szczerą przyjaźń i miłość do pięknej Marleny oraz do…uroczej, inteligentnej słonicy, którą opiekował się jako cyrkowy weterynarz. Pokochał je obie, a miłość do zamężnej kobiety z luksusowego świata, o którą walczył z despotycznym mężczyzną, dawała mu siłę.
Oto obraz Ameryki lat 30-tych, której objazdowy cyrk jest skupiskiem masowej rozrywki. Ówczesna „rozrywka ludu” to powierzchowna magia widowiskowych spektakli, za którą kryje się brutalny świat - pełen intryg, złośliwości, żądzy władzy. Gdzie zysk liczy się ilością sprzedanych biletów i wypełnionymi trybunami. Gdzie cierpienie ludzi oraz zwierząt blednie w blasku jupiterów, zagłuszony przez oklaski tłumu na widowni.
Akrobaci, dzikie zwierzęta, budzące ciekawość dziwadła, a w cieniu kurtyny ludzie, dla których cyrk jest przekleństwem i sposobem na życie. Zawsze w drodze po to, aby dawać pustą radość innym w „Najbardziej Osobliwym Zjawisku Na Świecie Braci Benzinich”.
W książce „Woda dla słoni” jest wszystko. Przygoda, niebanalni bohaterowie, tragedia w tle, wzruszająca miłość. To także książka o tym, że całe swoje życie pracujemy na to, jaka będzie nasza starość…

Życie to nie cyrk, ale życie w cyrku to wędrówka, która uczy życia…Szaleńcza miłość, mezalians, przygoda, gonitwa za swoimi pragnieniami, wycieńczająca tułaczka - a to wszystko w cyrkowej scenerii dotkniętej Wielkim Kryzysem Ameryki, w której można zrobić karierę „od pucybuta do milionera”, albo w jednej chwili stracić wszystko.
W książce przeplatają się dwa światy –...

więcej Pokaż mimo to

Aktywność użytkownika Zuzanna

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
2
książki
Średnio w roku
przeczytane
0
książek
Opinie były
pomocne
4
razy
W sumie
wystawione
0
ocen ze średnią 0,0

Spędzone
na czytaniu
7
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
0
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]