rozwiń zwiń

Skrywane tajemnice

Wojtek Wojtek
07.05.2019
Okładka książki Oczami Alexandry Natasha Bell

Chociaż czuł panikę, nadal starał się myśleć w kategoriach szukania wyjścia z sytuacji. Najgorsze rzeczy w naszym życiu, nasze największe koszmary, nigdy nie zdarzają się wszystkie naraz. Zakradają się po cichu, stopniowo zagnieżdżają się w naszych umysłach i wolno torują sobie drogę, aż uznamy je za coś znajomego, kiedy wreszcie staną się rzeczywistością. Gdyby mój mąż mógł wtedy wiedzieć, jaki koszmar go jeszcze czeka, nie przeżyłby tamtej nocy.

Odnoszę wrażenie, że thriller psychologiczny jest ostatnio mocno reprezentowanym gatunkiem na półkach księgarskich. Bardzo często bohaterami takich książek są mąż i żona. Na pozór szczęśliwa para, wiodąca normalne i uporządkowane życie, w istocie skrywa jakąś tajemnicę. Mroczne sekrety, które wychodzą z ukrycia, zmieniają życie jednego z małżonków o sto osiemdziesiąt stopni.

Nie inaczej jest w przypadku powieści pod tytułem „Oczami Alexandry”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Jej autorką jest Natasha Bell.

Powieść rozpoczyna się od mocnego akcentu. Alexandra nie wraca na noc do domu. Nigdy wcześniej jej się to nie zdarzyło. Toteż jej mąż Marc zawiadamia policję.

Do tej pory Marc i Alexandra byli szczęśliwym małżeństwem. Mają dwie córeczki, ładny dom. Teraz uwięziona kobieta ogląda serwisy informacyjne, w których jej mąż prosi o jakiekolwiek informacje dotyczące zaginięcia żony.

Tymczasem od zaginięcia kobiety mija ponad rok. W sprawie nie następuje żaden przełom. Kto więzi kobietę? Jaki będzie koniec tej zaskakującej historii? Czy Marc odkryje prawdę? Czy w ogóle znał swoją żonę?

„Oczami Alexandry” to całkiem zgrabnie napisany thriller. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że wszystkie wydarzenia poznajemy z perspektywy Alexandry. Uwięziona kobieta opowiada swoją historię, cofając się w czasie aż do poznania Marca. To ona też wyobraża sobie, jak wygląda życie jej rodziny po jej zaginięciu.

Jeśli czytacie sporo thrillerów, to myślę, że będziecie w stanie rozwikłać tę zagadkę. Ja na pewnym etapie zdołałem rozwiązać sekret Alexandry.

Książkę polecam miłośnikom nieoczywistych thrillerów.

Wojciech Sobański