Wojskowy temblak dystynkcyjny

Wydawnictwo: ZamKor
temblak, militaria, wojsko, dystynkcje

Praca adresowana jest do miłośników militariów i wszystkich zainteresowanych historią wojskowości. W szczególności zaś do kolekcjonerów białej broni, muzealników, wojskowych, studentów i pracowników naukowych kierunków historycznych. Każdy z trzech tomów, tworzących cykl "Z historii oporządzenia białej broni", omawia obiekty z różnych epok historycznych. Oporządzenie białej broni przedstawione jest na tle polskiej wojskowości, a także, dających się zauważyć, wpływów obcych. Praca jest bogato ilustrowana i udokumentowana, zawiera teksty źródłowe, przypisy, bibliografię. Po raz pierwszy w literaturze krajowej omówiona została oddzielnie historia polskiego oporządzenia białej broni, aż po lata 90-te naszego stulecia.