W białej ciszy

Cykl: Konstantin Dühnfort (tom 2) | Seria: Seria Kryminalna
Wydawnictwo: Initium
In weißer Stille
Ag2S

Psychologiczne napięcie, mistrzowska narracja: nowa sprawa Dühnforta. Wietrzny październikowy wieczór: w domku letniskowym nad Starnberger See zostają znalezione zwłoki emerytowanego pediatry. Lekarz, przywiązany do grzejnika, w powolnych męczarniach umiera z pragnienia, a jego bestialska śmierć rodzi pytania o motyw. Pierwszy trop wskazuje na morderstwo na tle rabunkowym. Jednak kiedy...

Psychologiczne napięcie, mistrzowska narracja: nowa sprawa Dühnforta.

Wietrzny październikowy wieczór: w domku letniskowym nad Starnberger See zostają znalezione zwłoki emerytowanego pediatry. Lekarz, przywiązany do grzejnika, w powolnych męczarniach umiera z pragnienia, a jego bestialska śmierć rodzi pytania o motyw. Pierwszy trop wskazuje na morderstwo na tle rabunkowym. Jednak kiedy komisarz Dühnfort krok po kroku zaczyna odkrywać mroczny charakter zamordowanego, odsłania dramat, po dziś dzień prześladujący dorosłe dzieci ofiary.

źródło opisu: http://initium.pl/

źródło okładki: http://initium.pl/

Książka bardzo dobra pozytywnie mnie zaskoczyła, zaintrygowała do czytania.
Fabuła ciekawa, akcja rewelacyjna zaciekawił mnie, wciągnął naprawdę rewelacyjny kryminał szwedzki,,,trzyma w mocnym napięciu przeczytałam szybko tę książkę i nie żałuje była doskonała przyjemnie się mi czytało rozerwałam się przy książce mnóstwo emocji, morderstwo napisana świetnie znakomity kryminał!!!

Kaka | 2013-02-03

Pamiętam że pierwsza książka autorki nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia. Sama nie wiem czemu zabrałam się więc za następną pozycję...nie wiem, ale nie żałuję.
"W białej ciszy" intryguje, wciąga i kradnie czas. Zgrabnie poprowadzone wszystkie wątki, jest klimat i to coś co dobry thriller posiadać powienien. Policjant prowadzący śledztwo nie jest półbogiem i nie pozuje na gwiazdę niczym nafaszerowany kofeiną Batman. Rozwiązanie zagadki to może nie szczyt zaskoczenia, ale z pewnością do banalnych nie należy.
Brawo, polecam!

moni8311 | 2014-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Utalentowany kulinarnie komisarz ponownie wkracza do akcji.

"W białej ciszy" to drugi tom serii z Konstantinem Duhnfortem. Poznajemy dalsze losy komisarza, w tym jego perypetie miłosne oraz podejmujemy nowe wyzwania zawodowe. Tym razem czeka go rozwikłanie zagadki śmierci emerytowanego lekarza, który umiera w powolnych męczarniach przywiązany do grzejnika w swoim domku letniskowym. Wciągająca fabuła, stopniowane napięcie, bardzo dobrze poskładany kryminał, który czyta się z przyjemnością.

Liza | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Kryminał psychologiczny o rodzinnych tajemnicach, dawnych urazach, dumie i upokorzeniu. Ciekawie poprowadzona fabuła. Myślę, że warto przeczytać.

Przeczytana: 31 maja 2013

Złe wychowanie

„W białej ciszy” Inge Löhnig
wyd. Initium
rok: 2012
str. 384
Ocena: 5/6

Dzieci jakie są, każdy wie. Najpierw bardzo kochane, słodziutkie i milusińskie (oczywiście poza tymi chwilami, gdy nieustająco płaczą, wołają o jedzenie, budzą w nocy...). Później próbują sprawdzać, gdzie rodzice ustawili dla nich granice. Testy przeprowadzane są dość brawurowo, jak nie w lewo, to w prawo, jak nie górą, to dołem. Następnie kształtuje się ich osobowość i w końcu można się dowiedzieć, choćby w przybliżeniu, jak będzie wyglądała ich dalsza ścieżka dojrzewania. Rodzice przyglądają się tym etapom, podziwiają dzieci i wspierają z całych sił. To w końcu ich latorośle, krew z krwi, ciało z ciała. Co by się nie działo, kocha się swoje potomstwo... albo przynajmniej... powinno się je kochać.

W życiu Babs w końcu może nastąpić jakaś zmiana. Nie żeby była niezadowolona z tego, co dotychczas osiągnęła, ale dwójka dzieci, mąż i dom do ogarnięcia – niezupełnie są szczytem jej marzeń. Dlatego...

pawkaz | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Książkę którą poniżej opisze wybrałem spośród setek kryminalnych powieści, które walały się na bibliotecznych półkach
Już od pierwszych stron poznajemy komisarza, który będzie prowadził sprawę morderstwa starszego mężczyzny.
Czytając kolejne strony poznajemy całą rodzinę denata.Akcja toczy się dynamicznie, nie ma w niej nudnych momentów.Język jest przejrzysty, przez co literki błyskawicznie docierają do mózgu.
Im jesteśmy bliżej końca tym osobiście byłem bardzo zdezorientowany kto dokonał morderstwa.
Nie raz, nie dwa mówiłem sobie w myślach "to on/ona", by za parę stron dowiedzieć się, że jest przytoczone solidne alibi.
Oprócz wspomnianego morderstwa opisane są także miłosne i życiowe rozterki pracujących nad śledztwem policjantów.
Na duży plus zasługuje wyjaśnienie tytułu książki.Dawno nie zetknąłem się z tak pięknym doborem słów w tym temacie..
Książka mimo, że nie trzyma w stu procentowym napięciu to jest warta przeczytania.
Dziś zwracając książkę do biblioteki wypożyczyłem...

szpilka | 2016-04-11

Komisarz jest niezłomny. Szuka do końca. Z uwagi na zakończenie napisałam do autorki pytanie czy kolejna część ukaże się na polskim rynku. Niestety. Podobno te dwie książki nie odniosły zbyt wielkiego sukcesu wydawniczego u nas i nie wiadomo czy będzie tłumaczona część III na język polski. Mój niemiecki starcza mi tylko na czytanie prasy codziennej. Czekam z niecierpliwością aż ktoś podejmie trud przetłumaczenia książki autorstwa Inge Loehnig.

smutny | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

Świetna książka! Podobnie jak pierwszą część, tak i tą czyta się jednym tchem, acz muszę zaznaczyć, że jest lepsza od "jedynki". Miejmy nadzieję, że trzecia i kolejne części również zostaną przetłumaczone z j. niemieckiego, bo inaczej trzeba będzie się go perfekcyjnie nauczyć :D

dominikana | 2016-12-27
Przeczytana: 22 grudnia 2016

zdecydowanie przegadana i przechodzona, tempo bez tempa ;)
zakończenie przewidywalne
akcja rozkręca się dopiero w kuchni gdzie pan komisarz celebruje przygotowywanie ciekawych potraw, jednak w opisie nie było wzmianki że to książka kucharska...;)
zmęczyłam jakoś, na pewno do niej nie wrócę

ola | 2016-05-11

Świetnie skonstruowana powieść kryminalna. Wciąga od pierwszej strony.
Bardzo żałuję , że wydawnictwo Initium nie wydaje w Polsce kolejnych tomów serii. Inge Lohing jest bardzo płodną autorką a komisarz Duhnfort zyskał całą masę sympatyków w Niemczech.