Marek Bielacki

Marek Bielacki jest pracownikiem naukowym Katedry Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest badaczem kultury muzycznej i teatralnej (ze szczególnym uwzględnieniem da... Marek Bielacki jest pracownikiem naukowym Katedry Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Jest badaczem kultury muzycznej i teatralnej (ze szczególnym uwzględnieniem dawnych i współczesnych form teatru muzycznego); historykiem muzyki jazzowej i rockowej; członkiem Polskiego Towarzystwa Historyków Teatru. Był wykładowcą Uniwersytetu w Amsterdamie.

Jest autorem pierwszej w Polsce monografii musicalu - dwukrotnie wydanej książki: ,,Musical. Geneza i rozwój formy dramatyczno-muzycznej'' (Łódź 1994; Łódź 1995) oraz współautorem kilkunastu innych książek, a także autorem licznych studiów, analiz, szkiców, esejów i recenzji, publikowanych w periodykach naukowych, w czasopismach specjalistycznych i w pismach popularnych.

Jest twórcą filmowym i radiowym - redaktorem i autorem scenariuszy kilkunastu filmów telewizyjnych, poświęconych dziejom kultury muzycznej i historii teatru, oraz autorem około 170 muzycznych audycji radiowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

źródło zdjęcia: Zdjęcie autorskie

pokaż więcej
Fani autora
Lista jest pusta
4
6
14
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd