Lucas Thiago Furukawa

(EnokiMiyaYu, Kamiya Yu, 祐榎宮)

Urodzony w Brazylii dzieciństwo spędził w USA, skąd w wieku siedmiu lat wyemigrował z rodziną do Japonii. Z uwagi na agresję rówieśników powodowaną jego obcym pochodzeniem, w szkole podstawowej skupi... Urodzony w Brazylii dzieciństwo spędził w USA, skąd w wieku siedmiu lat wyemigrował z rodziną do Japonii.

Z uwagi na agresję rówieśników powodowaną jego obcym pochodzeniem, w szkole podstawowej skupił się na grach, a potem na rysunku w szkole średniej.
Jeszcze w szkole średniej został dostrzeżony przez przemysł dzięki antologii "MELTY BLOOD anthology VOL3", a jego ilustracje zaczęły pojawiać się w reklamach.

W roku 2005 w "Monthly Dengeki Comic Gao!"(Media Works) w wydaniu grudniowym pojawiła się jego pierwsza seria.

W roku 2008 w duecie z Kagami Takaya (historia) stworzył ilustracje do serii light novel "いつか天魔の黒ウサギ". Książka okazała się ogromnym sukcesem wydawniczym i doczekała się przeniesienia na ekran czerwcu 2011.

W maju 2011 po wykryciu raka przewodu pokarmowego jest zmuszony wyjechać do USA na leczenie i operację. Wraca do Japonii w sierpniu. Tego roku bierze również ślub ze swoją asystentką.

W roku 2012 zaczyna samodzielną pracę nad własną książką "No game No life" do której tworzy historię i ilustracje. Na jej podstawie powstało anime wyemitowane w 2014

źródło opisu: opis własny

źródło zdjęcia: http://www.ykp2.com/

pokaż więcej
Fani autora
4
11
10
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (11)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd