Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10547/powrot-kajka-i-kokosza

Powrót Kajka i Kokosza

4 wartościowy tekst

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934–2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Teraz Kajko i Kokosz, po śmierci autora, powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”!

Kontynuacji kultowego komiksu podjęli się Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor), którzy podeszli do zadania z miłością i pasją. Tego wydarzenia fani Kajka i Kokosza nie mogą przegapić!

Premiera albumu już w listopadzie br. nakładem wydawnictwa Egmont.

źródło: materiały prasowe


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 9  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 988
Mateusz
25-06-2018 18:40
To się nie może udać...
książek: 505
-luna-
25-06-2018 22:06
To już nie będzie ten sam humor.
książek: 1734
sulibrat
26-06-2018 01:29
Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Owszem, wychowałem się na Kajku i Kokoszu, nieco później - dzięki zakupom w antykwariacie - poznałem Kajtka i Koka, to jednak podchodzę do wysiłków wskrzeszenia mirmiłowych wojów z nadzieją. Kiełnbus ma świetną kreskę która niezwykle pasuje do Kajka i Kokosza a zachowuje przy tym swój styl. Słabszą stroną może być scenariusz który może nie dorównywać mistrzowi... Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Owszem, wychowałem się na Kajku i Kokoszu, nieco później - dzięki zakupom w antykwariacie - poznałem Kajtka i Koka, to jednak podchodzę do wysiłków wskrzeszenia mirmiłowych wojów z nadzieją. Kiełnbus ma świetną kreskę która niezwykle pasuje do Kajka i Kokosza a zachowuje przy tym swój styl. Słabszą stroną może być scenariusz który może nie dorównywać mistrzowi Chriście. Tym samym jakże wielka presja jest wywarta na owych twórców. Ale dlaczego? Podejmują się czegoś niezwykłego, przywracają nam bohaterów z dzieciństwa. Czy warto się nastawiać? Oczekiwać? Ba, żądać!? Należało by to potraktować jako coś nowego... z odległym echem oryginału. Oczekiwania zabijają przyjemność. Oczekiwania przynoszą zawód. Oczywiście zawsze się będzie porównywać Kajka i Kokosza Christy oraz Kura i Kiełbusa. Ale tego NIE da się porównać! Dlatego drodzy czytelnicy, nie katujcie twórców, nie odbierajcie sobie przyjemności. Poznajcie reinkarnację Kajka i Kokosza w XXI wieku :)
pokaż więcej
książek: 118
PawelM
26-06-2018 03:25
Do rysunków Kiełbusa nie ma się co doczepiać - dorównują oryginałom. Scenariusze Kura już nie, ale i tak jest przyzwoicie. Oczywiście tego komiksu nie czytałem, ale wnioski wysuwam z lektury dwóch poprzednich części nowych przygód Kajka i Kokosza. Tu pisałem o części pierwszej:

http://seczytam.blogspot.com/2016/10/kajo-i-kokosz-nowe-przygody-obed.html
książek: 414
Książki
27-06-2018 07:03
Z chęcią zobaczę jak poradzono sobie z legendą ;)
Kto wie może dzięki takim akcjom ktoś wpadnie na pomysł aby stare komiksy wydać na nowo.
książek: 118
PawelM
01-07-2018 00:23
Ale komiksy z Kajkiem i Kokoszem są w ciągłej sprzedaży - poszukaj na stronie wydawnictwa Egmont.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Tak krucho...

Z książkami, Tak blisko... i Tak krucho... jest tak, jak z yin i yang. Choć można poznać tylko jedną, to jednak obie tworzą doskonałą, dopełniającą si...

zgłoś błąd zgłoś błąd