Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/6640/zostan-prawdziwym-wiedzminem

Zostań prawdziwym Wiedźminem

24 wartościowy tekst

The Witcher School to larp dla dorosłych, w którym można wcielić się w adepta szkoły wiedźminów, inspirowany serią The Witcher oraz sagą Andrzeja Sapkowskiego. W trakcie gry uczestnicy staną przed trudnymi wyborami i na własnej skórze odczują ich konsekwencje. Najbliższa edycja gry zapowiadana jest na 17-20 marca.

Decydując się na wejście do gry, uczestnik wciela się w adepta przechodzącego wiedźmińskie szkolenie: poznaje tajniki szermierki, łucznictwa czy alchemii, poluje na potwory, odkrywa tajemnice i intrygi, staje przed trudnymi wyborami, by na własnej skórze poczuć ich konsekwencje. Opowieść, której częścią się staje, zakłada stworzenie symulacji świata znanego z książek Andrzej Sapkowskiego oraz serii gier The Witcher. Adepci zamieszkują na Zamku Grodziec, przemienionym na potrzeby larpa w prawdziwie wiedźmińskie siedliszcze i spotykają bohaterów dotychczas ożywających w ich wyobraźni. Na kilka dni „rzeczywisty świat” przestaje istnieć: nie wolno używać telefonu komórkowego, zamiast tego uczestnicy mogą wysyłać wiadomości przy użyciu magii lub posłańca. Brzmi ciekawie? A to dopiero początek...

Akcja The Witcher School odbywa się około 200 lat przed wydarzeniami z gry The Witcher (druga połowa XI w.) w Temerii na tajemniczym zamku Kaer Tiel, budowli wzniesionej w dawnych czasach przez elfy. Zamek trafił w ręce wiedźminów, kiedy to na zlecenie poprzedniego władcy Temerii, Geddesa, zgładzili złego czarnoksiężnika. Mag ten parał się mroczną magią, głównie nekromancją, a stworzone przez niego potwory terroryzowały okolicę. W zamian za swoje usługi wiedźmini otrzymali nie zapłatę w monecie, a opuszczony pałac, w którym postanowili założyć szkołę. Od tego czasu minęło ponad 30 lat. Zamek Kaer Tiel stał się największym centrum szkolenia wiedźminów na całym kontynencie. Obecnie w Temerii panuję syn Geddesa, Gadric, który chętnie dotuje działania szkoły. Pracy dla wiedźminów nie brakuje; potwory licznie grasują nie tylko w lasach i uroczyskach, ale również zakradają się na ludzkie terytoria. Tymczasem dogasają ostatnie zarzewie krwawego, elfickego powstania pod przywództwem Aelirenn, Białej Róży. Po królestwie włóczą się resztki oddziałów rebeliantów, zawzięcie ściganych przez wojsko. Plotka głosi, że Redania rozpoczęła wojnę z Kovirem.

Uczestnictwo w larpie – czyli aktywności na pograniczu gry i sztuki, którego uczestnicy improwizują, odgrywają role i wspólnie przeżywają i tworzą historie – to przede wszystkim przygoda w niesamowitym świecie Wiedźmina. To gra o pokonywaniu własnych barier, samodoskonaleniu. Gra, która sprawi, że gracz poczuje się jak prawdziwy Wiedźmin. W osiągnięciu tego efektu pomagają klimatyczna sceneria, przebrania, rekwizyty, charakteryzacja i efekty specjalne. W grze nie zabraknie emocjonującej walki z potworami, wysiłku fizycznego i niespodziewanych wyzwań oraz tego, co w uniwersum Wiedźmina najważniejsze – moralnych dylematów, wyborów, wątpliwości i ich konsekwencji.

Organizatorzy podkreślają, że aby wziąć udział w grze, niekonieczna jest znajomość świata Wiedźmina czy wcześniejsze uczestnictwo w larpach. Biorąc udział w The Witcher School, gracze nie muszą się martwić o strój czy rekwizyty – są elementami gry zapewnianymi przez organizatorów.

The Witcher School to przedsięwzięcie pasjonatów, którzy przy aprobacie CDProjekt Red założyli w Polsce prawdziwą Szkołę Wiedźminów, w ramach której każdy może przyjechać na jeden z polskich zamków i przez kilka dni uczestniczyć w niezapomnianej przygodzie. Najbliższa edycja gry – międzynarodowa – odbędzie się w terminie 17-20 marca na zamku w Mosznej. Zjeżdżają na nią fani Wiedźmina z całego świata – od Stanów Zjednoczonych przez Holandię, Rosję czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Obejrzyjcie zwiastun tej edycji gry:

Szczegółowe informacje na temat gry, jej zasad i przygotowania swojej postaci znajdziecie w Design Document.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na poświęconej mu stronie.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2061
LubimyCzytać
05-02-2016 12:34
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 619
Yardash
06-02-2016 14:35
Wiem z relacji osoby, która była tam w zeszłym roku, że to wcale nie jest taka beztroska zabawa. Najprawdziwsza musztra zaczyna się zaraz po przyjeździe i przebraniu się. Ćwiczenia i treningi potrafią być wyczerpujące i zdarzają się osoby, które zastanawiają się nad zrezygnowaniem z larpa, właśnie ze względu na wysiłek fizyczny. Ale ci którzy wytrwają dostają w zamian niezapomniane wrażenia.
książek: 87
Paweł
06-02-2016 14:38
Moszna? Moszna,super sprawa,mam nadzieję że dane mi będzie kiedyś uczestniczyć w takiej przygodzie ;)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Bardzo dobra książka, dzięki której żadnego przekonania nie będę już pewna i na zawsze będę już podejrzliwa wobec własnej pewności siebie. Uczy dystan...

zgłoś błąd zgłoś błąd