Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11331/zle-wychowanie-cameron-post-od-25-stycznia-w-kinach-konkurs

„Złe wychowanie Cameron Post” od 25 stycznia w kinach [KONKURS]

3 wartościowy tekst

Film uhonorowany Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance to ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. „Złe wychowanie Cameron Post” zadebiutuje na polskich ekranach 25 stycznia. A my mamy dla Was wejściówki na pokaz przedpremierowy i dodatkowe vouchery.

„Złe wychowanie Cameron Post” to filmowa adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.

Kiedy krewni i jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, postanawiają wysłać ją na specjalny obóz, gdzie ma przejść „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół: młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się ujarzmić.

Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło: „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?”.

W główną rolę wcieliła się amerykańska aktorka Chloë Grace Moretz, dwukrotna laureatka filmowej nagrody Saturn, a za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest Desiree Akhavan („Odpowiednie zachowanie”). 

Konkurs!

Mamy dla Was 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz w Warszawie. Film będzie można zobaczyć 22 stycznia (wtorek) o godzinie 18:00 w kinie Elektronik. Dodatkowo mamy 7 voucherów dla mieszkańców Poznania. Bilety będzie można wykrzystać w dniach (25.01-31.01)  w Kinie Pałacowe w Centrum Kultury Zamek.

Zadanie konkursowe: podajcie tytuły dwóch innych filmów, w których zagrała Chloë Grace Moretz. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: konkurs@lubimyczytac.pl. Czekamy do 17 stycznia.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
14-01-2019 12:03
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 187
Aguniolek
15-01-2019 02:58
Witam!
Na wstępie chcę zaznaczyć,iż sam tytuł proponowanego filmu jest fatalnie przetłumaczony.
Nie znoszę tego typu akcji w polskim tłumaczeniu,czy "przyjęciu tytułu" przez ludzi za to odpowiedzialnych w polskim świecie kina.
Nie wiem,czy chodziło im o to,że jak podkreślą słowo "złe", to będzie lepiej wybrzmiewać w głowach pełnych bunt i burzy hormonalnej?A jak jeszcze dodadzą...
Witam!
Na wstępie chcę zaznaczyć,iż sam tytuł proponowanego filmu jest fatalnie przetłumaczony.
Nie znoszę tego typu akcji w polskim tłumaczeniu,czy "przyjęciu tytułu" przez ludzi za to odpowiedzialnych w polskim świecie kina.
Nie wiem,czy chodziło im o to,że jak podkreślą słowo "złe", to będzie lepiej wybrzmiewać w głowach pełnych bunt i burzy hormonalnej?A jak jeszcze dodadzą "wychowanie",to już w ogóle tłumy dzieciaków się rzucą do kin,bo jest "anty homofobii"?
Niestety nie tak się powinno podejść do tytułu tegoż filmu.
Jak dla Mnie film ten powinien nosić tytuł:"Braki w edukacji o Cameron Post"i to nie koniecznie o jej braki tu chodzi,tylko o brak jakiejkolwiek wiedzy wychowawczo-seksualnej chrześcijańskich opiekunów grupy w tamtych czasach(czyli homofobia w pigułce-lata 70-80).
Film opowiada o nastolatce imieniem Cameron,która już wie jakie ma preferencje(Reżyserowi było szkoda czasu na jakiekolwiek rozwinięcie...) i została przyłapana.Dalej,to kilka slajdów z ośrodka typu"Chrześcijańska komuna",następnie tragedia kolegi z komuny,ucieczka-koniec.A zapomniałabym o kilku niezauważalnych przebłyskach wspomnień. Zero refleksji,bo to strata czasu...
Czas na zwątpienie bohaterki skrócono do jednego zdania! Reżyser chyba bał się,że nastolatek jeszcze musiałby pomyśleć i "nie daj Boże" by się wczuł w sytuację głównej bohaterki,gdyby poświęcono temu faktowi więcej uwagi w filmie.
Wiemy również,że akcja toczy się w czasach, w których jeszcze słuchano kaset w magnetofonach,ale to USA więc wcześniej niż u Nas...Nic tam więcej nie ma...
Film ten nie jest wstanie nauczyć czegokolwiek i kogokolwiek niczego, a o wniesieniu jakichkolwiek wartości nie wspomnę.To "dzieło" nawet przekazać informacji,jak to było kiedyś,nie jest w stanie,gdyż jest płytki,fragmentaryczny i praktycznie bez fabuły!
Nie polecam ani młodym, ani starym! Po prostu amerykański gniot...
Nie rozumiem,za co dostał nagrodę?Czyżby za próbę odwagi?Też nie,gdyż dużo lepszych filmów powstało na ten temat w USA.
Brnąc dalej zauważyć należy,iż w filmie nie ma scen intymnych
roznegliżowanych więc porno odpada.(Według Mnie dobrze,gdyż główna aktorka zostałaby od ręki zaszufladkowana...).Gra aktorska też nie zachwyca... Niestety jest to dzieło,które zwie się w świecie literackim "bestselerem,który poleca jakaś serialowa gwiazda i dodaje do gazety typu >Tina<" lub potocznie zwie się "Ściskaniem jeża".Aż boli,gdy się na to zjawisko patrzy...

Jest wiele dobrych filmów na temat problemów seksualności les,bi,homo...itd,które faktycznie mogą coś przekazać "o tak poważnych,a zarazem delikatnych obszarach ludzkiej różnorodności na polu orientacji i przede wszystkim miłości",że aż żal,iż wspominacie o tym "skrócie",który filmem bym ie nazwała.
Dodam,iż jestem tolerancyjna w tych sprawach i filmy dotykające tego tematu,nie są mi obce, bo lubię wiedzieć coś więcej z każdej dziedziny życia.
Według Mnie portal "lubimy czytać", tworzą ludzie oczytani z chęcią do wdrażania treści,które coś wnoszą,prawda? Dlatego też pozwoliłam sobie na zabranie głosu w tej sprawie.Zgodnie z notką zachęcającą do dyskusji...
Być może znajdą się zwolennicy tej "skróconej historii bez puenty" ,ale moim skromnym zdaniem "szkoda kasy na bilet,a film nawet nie zdąży Was "odmóżdżyć"!"
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Po przeczytaniu "Mali Bogowie" - pierwszej części byłam tak poruszona i jednocześnie zafascynowana tematem kondycji i funkcjonowania pol...

zgłoś błąd zgłoś błąd