rozwiń zwiń

Zrecenzuj książkę „Pod tęczą” Celii Laskey

LubimyCzytać LubimyCzytać
08.06.2021

Z okazji nadchodzącej premiery polskiego przekładu książki „Pod tęczą” dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl przygotowaliśmy 20 egzemplarzy powieści Celii Laskey. Co zrobić, by zostać jednym z pierwszych recenzentów książki, której akcja dzieje się w amerykańskim miasteczku Big Burr?

Zrecenzuj książkę „Pod tęczą” Celii Laskey

Pod tęcząChcieli żyć w strefie wolnej od LGBT, ale los spłatał im figla…

Big Burr to miasteczko, gdzie wszyscy się znają - a przynajmniej tak im się wydaje. Kiedy jednak zdobywa niechlubny tytuł „najbardziej homofobicznej miejscowości w Ameryce”, a przyznająca go organizacja na dwa lata przysyła tam queerową grupę zadaniową do pracy u podstaw i edukowania lokalsów, rezultaty są nie do przewidzenia.

Pogrążona w żałobie po synu Linda przyjmuje aktywistów z otwartymi ramionami, bo tylko oni nie wiedzą o jej bolesnej przeszłości.

Nastoletnia Avery, wściekła, że musiała zostawić Los Angeles, za wszelką cenę stara się nawiązać przyjaźnie w nowym liceum. Tyle że szkolni koledzy szybko odkrywają, że to jej mama kieruje grupą zadaniową.

 „Lokalsi czują nierozerwalną więź z tym miejscem i chcą je chronić. Są przekonani, że jeśli cokolwiek się zmieni, stracą część tożsamości. Moja rodzina osiedliła się tu po moim urodzeniu, kiedy ojciec dostał posadę nauczyciela algebry w liceum. Zwykł mawiać, że ludzie są jak równania równoważne: 5 + 3 = 2 + 6. Suma wynosi osiem, ale można ją uzyskać na wiele różnych sposobów. Nie przypuszczam, że wielu moich kolegów dostawało w domu ten sam przekaz.”

– „Pod tęczą”

Gabe, lokalny myśliwy, który mieszka w Big Burr od urodzenia, nagle czuje, że znalazł się na celowniku.

W miarę jak napięcie rośnie, związki się rozpadają, a bolesne prawdy wychodzą na jaw, zarówno starzy, jak i nowi mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, czym jest poczucie przynależności. „Pod tęczą” to ciepła, pełna humoru, przejmująca opowieść o zawiłościach ludzkiej psychiki, związkach oraz tolerancji wobec siebie i innych.

„Właściwie nie znam żadnego geja, który zostałby w miasteczku, z którego pochodzi. Jeśli chce się kogoś poznać, szuka znajomych, którzy cię zrozumieją, trzeba wyjechać do miasta.”

– „Pod tęczą”

Celia Laskey

Celia Laskey publikowała teksty w czasopismach literackich (m.in. „Guernica”, „Minnesota Review”, „Day One”). Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Nowego Meksyku. Obecnie mieszka w Los Angeles z żoną i psem Whiskey.

Laskey z wdziękiem i wprawą odmalowuje poszczególne postaci, wciąga nas w ich intymne światy, pulsujące światłem i dźwiękiem… Bohaterowie stykają się ze sobą, a spotkania na trwale ich zmieniają. Niektórzy dostrzegą nawet, że mają wiele wspólnego z ludźmi, do których od dawna żywili nienawiść. Dzięki lekkiemu stylowi i głębokim przemyśleniom Laskey humanistyczny morał jest daleki od wyświechtanego dydaktyzmu. Obowiązkowa lektura na nasze czasy.

„The New York Times Book Review”

Jak zostać recenzentem tej książki?

Dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl mamy do rozdania 20 egzemplarzy książki „Pod tęczą”.

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: janromanowski@proszynskimedia.pl (w tytule maila wpisując: Recenzja Pod tęczą). Dodatkowo możecie również w wiadomości podać link do swojego książkowego Instagrama, jeśli go prowadzicie. 

Na zgłoszenia macie czas do 13 czerwca, do końca dnia. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń wydawnictwo wybierze 20 osób, które otrzymają wiadomość zwrotną. Książki zostaną wysłane po odesłaniu adresu do wysyłki i numeru telefonu kontaktowego. Będziemy wdzięczni za umieszczenie opinii o książce w serwisie!

Życzymy powodzenia!

Książka „Pod tęczą” jest już dostępna w sprzedaży.

Artykuł sponsorowany


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Canis_Luna 18.06.2021 23:20
Czytelniczka

Czy komuś się udało? :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
mysilicielka 13.06.2021 22:02
Czytelniczka

Zgłoszenie wysłane  😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
wesolamamusia 09.06.2021 23:02
Czytelniczka

Zgłoszenie poleciało :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 08.06.2021 11:12
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post