Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

"Oko świata" to pierwsza książka z cyklu "Koło czasu" jaką przeczytałem, więc moja ocena odnosi się do tej konkretnej książki, a nie do całego cyklu. Jest to opowieść ewidentnie przeznaczona dla młodzieży, nie znajdziemy tu przerażających bohaterów ani mrocznego świata i wcale nie jest to dla mnie wada. Szukałem lekkostrawnej książki, którą przyjemnie będzie się czytać nawet będąc zmęczonym i "Oko świata" doskonale spełnia się w tej roli. Historia i świat wciągają, choć miejscami akcja prowadzona jest zbyt wolno. Mogę też przyczepić się do mało wyrazistych postaci, nie zżyłem się z żadnym z bohaterów. Mimo wad to dobra książka i po jej skończeniu mam ochotę na kolejną część cyklu.

"Oko świata" to pierwsza książka z cyklu "Koło czasu" jaką przeczytałem, więc moja ocena odnosi się do tej konkretnej książki, a nie do całego cyklu. Jest to opowieść ewidentnie przeznaczona dla młodzieży, nie znajdziemy tu przerażających bohaterów ani mrocznego świata i wcale nie jest to dla mnie wada. Szukałem lekkostrawnej książki, którą przyjemnie będzie się czytać...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka książki Syn Jo Nesbø
Ocena 7,6
Syn Jo Nesbø

Na półkach: ,

To pierwsza książka Jo Nesbø jaką przeczytałem. Zachęcony pozytywnymi recenzjami z entuzjazmem zabrałem się za czytanie. Niestety, mocno się rozczarowałem.

Książka ma jednak plusy. Opisy są ciekawe, sposób opowiadania historii też, lecz mimo tych zalet męczyłem się z nią miesiąc. Wątek główny nie porwał mnie - brakuje w nim realizmu, postacie są mocno przerysowane, a wątek miłosny wciśnięty na siłę i banalny do bólu.

Myślę, że pozytywne opinie o autorze nie wzięły się znikąd, może kiedyś jeszcze dam mu szansę, ale raczej nieprędko to nastąpi.

To pierwsza książka Jo Nesbø jaką przeczytałem. Zachęcony pozytywnymi recenzjami z entuzjazmem zabrałem się za czytanie. Niestety, mocno się rozczarowałem.

Książka ma jednak plusy. Opisy są ciekawe, sposób opowiadania historii też, lecz mimo tych zalet męczyłem się z nią miesiąc. Wątek główny nie porwał mnie - brakuje w nim realizmu, postacie są mocno przerysowane, a wątek...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

"Mechaniczna pomarańcza" intrygowała mnie od dawna, sam tytuł wzbudzał moją ciekawość. Nie wiedziałem o tej książce praktycznie nic, więc pierwsze strony były jak zderzenie z murem. Język jakim posługuje się Alex - główny bohater i narrator, jest początkowo niezrozumiały, po 10 stronach chciałem przerwać czytanie, miałem go dość. Później stało się coś dziwnego, a mianowicie zacząłem rozumieć ten specyficzny język.

Kiedy już oswoiłem się ze stylem w jaki Alex opowiada swoją historię, mogłem skupić się na fabule. Tu niestety trochę się zawiodłem. "Mechaniczna pomarańcza" często bywa stawiana na równi z "Rokiem 1984" i "Nowym wspaniałym światem", ale dla mnie to jednak przesada. Wizje świata według Orwella i Huxley'a zostały mi w głowie na długo, wiele dni o nich rozmyślałem. Tu tego nie doświadczyłem, mija parę godzin od przeczytania, a ja już mam ochotę na kolejną książkę.

Warto zapoznać się z "Mechaniczną pomarańczą", chociażby dlatego, że wielu autorów do niej nawiązuje i często pojawia się w popkulturze. Polecam!

"Mechaniczna pomarańcza" intrygowała mnie od dawna, sam tytuł wzbudzał moją ciekawość. Nie wiedziałem o tej książce praktycznie nic, więc pierwsze strony były jak zderzenie z murem. Język jakim posługuje się Alex - główny bohater i narrator, jest początkowo niezrozumiały, po 10 stronach chciałem przerwać czytanie, miałem go dość. Później stało się coś dziwnego, a mianowicie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Do "Drogi" zachęciła mnie wysoka ocena na LC, sięgając po nią spodziewałem się zupełnie czegoś innego niż dostałem. Czy zawiodłem się? Odpowiedz brzmi nie! Dostałem ciekawą, mroczną i wciągającą historię. Świat jest tu sprawą drugorzędną, autor skupia się głównie na relacji ojca z synem oraz na tytułowej drodze. Ciężko napisać coś więcej o tej książce bez spoilerowania, napisana jest tak oszczędnie, że nawet mały fakt dużo zdradza o fabule. Minusem jest prosty styl, nie ma wyznaczonych dialogów, rozdziałów a opisy są bardzo skromne, czyli dostajemy ciąg tekstu, w którym łatwo się pogubić. Niemniej uważam, że warto ją przeczytać, może na 10 gwiazdek nie zasługuje, jednak 7 mogę wystawić z czystym sumieniem, polecam!

Do "Drogi" zachęciła mnie wysoka ocena na LC, sięgając po nią spodziewałem się zupełnie czegoś innego niż dostałem. Czy zawiodłem się? Odpowiedz brzmi nie! Dostałem ciekawą, mroczną i wciągającą historię. Świat jest tu sprawą drugorzędną, autor skupia się głównie na relacji ojca z synem oraz na tytułowej drodze. Ciężko napisać coś więcej o tej książce bez spoilerowania,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka opowiada o latach młodości Hannibala, autor próbował przybliżyć czytelnikowi co kryło się w głowie mordercy-kanibala i co sprawiło, że stał się potworem. Po raz kolejny znajdziemy świetnie napisane postacie, a wśród nich takie perełki jak młody Hannibal Lecter i Pani Murasaki. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie do sposobu w jaki Harris opowiada historię, momentami zanudzał opisami. Mimo to polecam tę książkę, dla fanów Hannibala Lectera jest to pozycja obowiązkowa.

Książka opowiada o latach młodości Hannibala, autor próbował przybliżyć czytelnikowi co kryło się w głowie mordercy-kanibala i co sprawiło, że stał się potworem. Po raz kolejny znajdziemy świetnie napisane postacie, a wśród nich takie perełki jak młody Hannibal Lecter i Pani Murasaki. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie do sposobu w jaki Harris opowiada historię, momentami...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

"Milczenie owiec" i "Hannibal" bardzo mi się podobały, były tam ciekawe postacie i wciągająca historia. W "Czerwonym smoku" czegoś mi zabrakło, postacie pierwszoplanowe jakoś szczególnie mnie nie zaintrygowały, a historia momentami wciągała, innym razem usypiała. Bardzo ciężko było mi wystawić ocenę, ale myślę, że 6 gwiazdek, czyli ocena dobra najlepiej oddaje to co czuję. W tle przewinął się Hannibal Lecter, ale miałem wrażenie, że jest on tam trochę na siłę. Generalnie można przeczytać, lecz moim zdaniem omijając tą część i przechodząc od razu do "Milczenia owiec" dużo nie stracicie.

"Milczenie owiec" i "Hannibal" bardzo mi się podobały, były tam ciekawe postacie i wciągająca historia. W "Czerwonym smoku" czegoś mi zabrakło, postacie pierwszoplanowe jakoś szczególnie mnie nie zaintrygowały, a historia momentami wciągała, innym razem usypiała. Bardzo ciężko było mi wystawić ocenę, ale myślę, że 6 gwiazdek, czyli ocena dobra najlepiej oddaje to co czuję....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Świetna książka, a zakończenie to majstersztyk! Postacie pierwszoplanowe - genialne! Po "Milczeniu owiec" postać Lectera mnie intrygowała, czytając ostatnie rozdziały "Hannibala" miałem ciarki na plecach, a moja fascynacja przerodziła się w lęk. Postacie drugoplanowe niestety nie trzymały już takiego poziomu, gdyby nie to i niektóre momenty w których wiało nudą, to mógłbym z czystym sumieniem wystawić 10 gwiazdek, a tak daje "tylko" 9.

Świetna książka, a zakończenie to majstersztyk! Postacie pierwszoplanowe - genialne! Po "Milczeniu owiec" postać Lectera mnie intrygowała, czytając ostatnie rozdziały "Hannibala" miałem ciarki na plecach, a moja fascynacja przerodziła się w lęk. Postacie drugoplanowe niestety nie trzymały już takiego poziomu, gdyby nie to i niektóre momenty w których wiało nudą, to mógłbym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Genialne postacie! To jest to co sprawia, że "Milczenie owiec" jest książką wybitną. Clarice Starling - młoda, niedoświadczona studentka akademii FBI, Buffalo Bill - seryjny morderca, polujący na młode kobiety, zdzierający z nich skórę, Hannibal Lecter - wybitny doktor psychologii, seryjny morderca-kanibal. Te trzy postacie w połączeniu z niesamowitym, mrocznym klimatem i ciekawą historią sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.

Genialne postacie! To jest to co sprawia, że "Milczenie owiec" jest książką wybitną. Clarice Starling - młoda, niedoświadczona studentka akademii FBI, Buffalo Bill - seryjny morderca, polujący na młode kobiety, zdzierający z nich skórę, Hannibal Lecter - wybitny doktor psychologii, seryjny morderca-kanibal. Te trzy postacie w połączeniu z niesamowitym, mrocznym klimatem i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia, z jednej strony czuć styl Kinga, mamy też ciekawą postać zabójcy, ale jednak czegoś brakuje, klimatu znanego z innych jego książek. W "Pamiętniku rzemieślnika" autor radzi początkującym pisarzom, żeby pisali o tym na czym się znają, w "Panu Mercedesie" niestety nie zastosował się do tej zasady. King w tym roku skończył 67 lat, nie czuje się pewnie wśród dzisiejszej techniki, to czuć, nie potrafi opisywać dzisiejszego świata tak jak to zrobił opisując Amerykę na przełomie lat '50 i '60 w książce "Dallas '63". Dla mnie, 22 latka znającego się w stopniu umiarkowanym na technice, niektóre rzeczy opisane w tej książce były... zabawne. Książkę uratowała ciekawa postać Brady'ego Hartfield'a i jego relacja z matką.

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia, z jednej strony czuć styl Kinga, mamy też ciekawą postać zabójcy, ale jednak czegoś brakuje, klimatu znanego z innych jego książek. W "Pamiętniku rzemieślnika" autor radzi początkującym pisarzom, żeby pisali o tym na czym się znają, w "Panu Mercedesie" niestety nie zastosował się do tej zasady. King w tym roku skończył 67...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to