Syn

Patronat LC
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Sønnen
literatura norweska Iwona Zimnicka więzienie samobójstwo

Recenzje oficjalnych recenzentów i

O synu mścicielu

93 Link do recenzji

Jak zawsze u Nesbo genialna fabuła. To moja pierwsza książka Nesbo, w której nie występował Harry Hole i pomimo, że uwielbiam serie z Harrym, o dziwo, tutaj w ogóle go nie brakowało (no może pomijając kilka pierwszych stron ;).

„Syn” to moja pierwsza powieść tego autora, która nie dotyczy losów Harrego Hole’a. Sięgałam po nią z niewielką obawą, że ciągle będę porównywać ją do mojej ulubionej serii. Na szczęście się nie rozczarowałam!
Fabuła toczy się w tym samym ponurym i brutalnym świecie, przepełnionym narkotykami, bezdomnymi, morderstwami i wojnami gangów.
Historia jednak jest zupełnie inna,...

Druga książka autora, którą przeczytałam i już wiem, że Jo Nesbo zostanie jednym z moich ulubionych pisarzy. Wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie, po prostu bardzo dobry kryminał.

Jo Nesbo uzależnia.
Wie jak pisać kryminały i robi to z taką łatwością.
To nie był przerażający spektakl, ale scen dramatycznych było pod dostatkiem. Nie zabrakło też wyjątkowo nikczemnych charakterów.
Autor stworzył intrygującą postać głównego bohatera. Szukającego zemsty samotnika.
Syn budził moją sympatię. Kibicowałam mu. Mimo wszystko.
I choć mogło być lepiej, to...

Całkiem ciekawa historia.

Nesbo to klasa sama w sobie. Uwaga w kierunku wydawcy - poprzednia okładka była o wiele lepsza.

Moja pierwsza przygoda z Jo Nesbo. I chyba nie zostanę fanem tego pisarza. Ale przyznam ,że były ciekawe chwilę. To jednak za mało jak na taką markę.

Wciągająca książka z ciekawą fabułą.

Kryminały to nie moja bajka. A to była moja pierwsza książka Jo Nesbo. I teraz rozumiem już, dlaczego Autor osiągnął taki zawrotny sukces komercyjny. Ta książka ma w sobie wszystko co powinna zawierać dobra opowieść. Nie jest to wprawdzie historia po której nie można usnąć, ale myślę, że jest doskonałą pozycją np. podczas podróży - nawet nie zauważysz, że już jesteś na...

Z lekkim niepokojem rozpoczęłam lekturę 'Syna' autorstwa Jo Nesbo.
Po pierwsze: jako fanka serii o Harrym Hole, bałam się, że książka która fabularnie nie jest związana z powyższą sagą, nie będzie miała tego 'czegoś', co zawsze mnie w książkach Nesbo fascynowało. Po drugie: zanim sięgnęłam po 'Syna', przeczytałam 'Łowców głów' i choć książka prezentuje się całkiem...

Dyskusje

7 338