rozwiń zwiń

Cyberbezpieczeństwo w małych sieciach. Praktyczny przewodnik dla umiarkowanych paranoików

Okładka książki Cyberbezpieczeństwo w małych sieciach. Praktyczny przewodnik dla umiarkowanych paranoików
Seth Enoka Wydawnictwo: Helion & Company Seria: No Starch Press informatyka, matematyka
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
informatyka, matematyka
Seria:
No Starch Press
Tytuł oryginału:
Cybersecurity for Small Networks: A Guide for the Reasonably Paranoid
Wydawnictwo:
Helion & Company
Data wydania:
2024-01-16
Data 1. wyd. pol.:
2024-01-16
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328904286
Tłumacz:
Grzegorz Werner
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
58
58

Na półkach:

Seth Enoka postanawia nie tyle szerzyć wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, co – zapewnić laikom narzędzia i nauczyć ich absolutnych podstaw zabezpieczania małych – domowych lub firmowych – sieci. Skupia się na części praktycznej. Nie będzie tracił czasu na wyjaśnianie, czym są wirusy, albo jakie rodzaje złośliwego oprogramowania i w związku z tym jakie zagrożenia czyhają w internecie. W zamian przyjrzy się najbardziej budżetowym rozwiązaniom i poda przepisy dotyczące ich stosowania: zbiory porad, które wystarczy realizować po kolei, żeby uchronić się przed szkodliwymi atakami. Najpierw autor przedstawia system, na którym będzie podawać przykłady – oraz narzędzia, po jakie sięga. Można podążać jego śladem i wtedy ma się tu przewodnik know-how – albo wzorować się tylko na podpowiedziach i dopasowywać je do własnych potrzeb. Jest to o tyle łatwiejsze, że autor rozwiewa wątpliwości, pisząc, po co konkretnie są kolejne składniki zabezpieczeń. Nie kończy się na tym edukowanie masowego odbiorcy – w każdym rozdziale narracja rozpoczyna się podawaniem definicji i konkretyzowaniem obszaru zagadnień z przedstawionego zakresu. To pozwala upewnić się, że czytelnicy zorientują się w skali problemu i przekonają się co do konieczności działania. Unika przy tym Enoka „humanistycznej” rozłożystej i retorycznej narracji – tworzy poradnik a nie opowieść. Dlatego też kiedy już zaprezentuje podstawowe zagadnienia, przechodzi do części praktycznej: konfigurowanie sprzętu, instalowanie programów i uruchamianie ich – to wszystko rozpisuje na bardzo szczegółowe punkty. Kolejne kroki postępowania to poprowadzenie odbiorców za rękę: z takimi wskazówkami nikt nie zniechęci się przed sfinalizowaniem zadania. A wszystko po to, żeby poprawić bezpieczeństwo w sieci – zwłaszcza tej domowej. Co ważne, Seth Enoka zwraca też uwagę na rozwijający się świat elektroniki i wyjaśnia, jaka część sieci musi być zabezpieczona najlepiej, a jaką można potraktować mniej priorytetowo. Przypomina o internecie rzeczy jako furtce do ewentualnych cyberataków (a przecież z podłączenia domowych urządzeń do internetu nie można zrezygnować choćby ze względu na aktualizacje).
Nie jest to poradnik do czytania – samej lektury tu niewiele. To skondensowany, rzeczowy i przydatny przewodnik po zasadach cyberbezpieczeństwa – kompendium wiedzy i praktyki. Dzisiaj to coraz bardziej niezbędna publikacja.

Seth Enoka postanawia nie tyle szerzyć wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, co – zapewnić laikom narzędzia i nauczyć ich absolutnych podstaw zabezpieczania małych – domowych lub firmowych – sieci. Skupia się na części praktycznej. Nie będzie tracił czasu na wyjaśnianie, czym są wirusy, albo jakie rodzaje złośliwego oprogramowania i w związku z tym jakie zagrożenia czyhają w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także