Spoglądając w otchłań

Okładka książki Spoglądając w otchłań Agata Grabowska
Okładka książki Spoglądając w otchłań
Agata Grabowska Wydawnictwo: Ridero Cykl: Mroczne Baśnie (tom 1) fantasy, science fiction
Mroczne Baśnie (tom 1)
Ridero
2022-08-16
2022-08-16

Czego się spodziewałam po tym opowiadaniu? Na pewno tego, że będzie wciągające, bardzo dobrze napisane, a postacie nie dadzą się nudzić.
Czy to dostalam?
Niech piekło zamarznie, ale tak, dostałam to czego oczekiwałam, a nawet i więcej.

Gorąco polecam Wam opowiadanie o Opheli i Vicie.
Mnie urzekły opisy, świetny pomysł na fabułę oraz jego wykonanie, nietuzinkowe postacie i zakończenie sprawiające, że chęć poznania dalszych losów bohaterów jest wręcz namacalna.

Ciekawość rosła z każdym zdaniem. Lekkie i przyjemne pióro Autorki jedynie podsycało już rozpalone zmysły poprzez opisy i dialogi, których nie brakowało.

Agata stworzyła coś, co mam nadzieję, rozwinie się w większy projekt.

Gratuluję Agato i dziękuję, za możliwość zapoznania się z opowiadaniem "Spoglądając w otchłań". Czekam z niecierpliwością na Twoje kolejne projekty 😁🦊

Czy to dostalam?

Gorąco polecam Wam opowiadanie o Opheli i Vicie.

Akcja dzieje się w Irlandii, w 1890 roku, a opowiadanie jest w klimacie steampunku i gotyku. Do mieszkającego na odludziu Vitaljusa przybywa jego przyjaciel z dawnych lat z tajemniczym zadaniem. Musi ukryć u siebie pewną wiedźmę.
Opowiadanie chociaż krótkie (mniej niż 50 stron) to jednak jest bogate w ciekawą treść. Dostajemy pewną intrygę, dwójkę tajemniczych bohaterów i zupełnie nowy świat wykreowany przez autorkę. Muszę przyznać, że właśnie ten steampunkowy świat zaintrygował mnie najbardziej i wcale bym się nie pogniewała, gdyby powstało więcej opowiadań dziejących się w tym uniwersum.🙈 Sama intryga, może i w finale przewidywalna, to jednak ma w sobie elementy, których nie przewidziałam i pozytywnie mnie zaskoczyły (jak np. prawdziwa tożsamość Ophelii). Sam Vitalijus był interesujący, ale jakoś nie przypadł mi do gustu ze względu na charakter, ale nie mogę też powiedzieć, bym bardzo go nie lubiła.😄
"Spoglądając w otchłań" jest ciekawym opowiadaniem. Miejscami dialogi były moim zdaniem trochę zbyt pompatyczne, zwłaszcza na początku. Jednak całość czytało mi się bardzo dobrze i myślę, że opowiadanie może się wielu spodobać.😊

• Fantasy Horror SF
  • Chcę