Kwoka

Okładka książki Kwoka Jan Brzechwa
Okładka książki Kwoka
Jan Brzechwa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Biblioteczka Niedźwiadka literatura dziecięca
10 str. 10 min.
literatura dziecięca
Biblioteczka Niedźwiadka
Wydawnictwo Olesiejuk
2014-01-01
2014-01-01
10 min.
9788327420282
Brzechwa bajka wierszyk niewychowanie dziecięca

Okładka książki Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowita Podwysocka-Modrzejewska, Monika Urbańska
Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowit...
Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...

Okładka książki Przygody kota Filemona Sławomir Grabowski, Julitta Karwowska-Wnuczak, Marek Nejman
Przygody kota ... Sławomir Grabowski,...
Okładka książki Jaś i Małgosia Jacob Grimm, Wilhelm Grimm
Jaś i Małgosia Jacob Grimm, Wilhel...
Okładka książki O wróbelku Elemelku Hanna Łochocka, Zdzisław Witwicki
O wróbelku Ele... Hanna Łochocka, Zdz...

O zwycięstw formy nad treścią u kwoki, co wszystkie zwierzęta wyzywała za to że były sobą.

Ten wierszyk jest ponadczasowy, teraz też są takie "damy" jak kwoka, które niby dobrze wychowane, ale żadnej ogłady nie mają.

Wiersz uczony i czytany już w podstawówce. Przypomniałam sobie teraz czytając go moim dzieciom.
Każda mama powinna czytać go swoim maluszkom, ale nie tylko . Często to dorośli wymagają od innych kultury i manier a sami ich nie posiadają. Więc utwór należy przedstawiać również wszystkim KWOKOM ze swojego otoczenia ,aby pokazać im ich zachowanie.

Wybitne!
Krótkie i treściwe podsumowanie Kwoki... a właściwie wielu KWOK, bo sporo ich wokół nas - niestety.
Polecam gorąco. Zajmie wam to chwilę, ale wierzcie mi, że chwila ta będzie dobrze wykorzystana. DOROŚLI czytajcie i się poprawiajcie.
8/10
"Kto przezywa ten się sam nazywa."

Wybitne!
8/10
"Kto przezywa ten się sam nazywa."

Niedawno miałem okazję przypomnieć sobie ten wierszyk o kwoce, która chciała nauczyć inne zwierzątka grzeczności, ale sama nie była kulturalna.

wierszyk uczący dobrego zachowania - każda mama powinna go przeczytać swojemu dziecku

Jan Brzechwa to autor książek dla dzieci. Jego opowieść pt. ,,Kwoka” czytałam już w dzieciństwie, jednak nie skojarzyłam tego faktu szybciej.

Pewna kwoka zaprosiła swoich gości, aby nauczyć ich dobrego wychowania. Zwierzęta jednak nie zachowywały się do końca przykładnie, przewracały rzeczy, brudziły. Kura postanowiła dać im nauczkę…

Książeczkę czytałam, gdy sama byłam mała, jednak jakoś zupełnie o niej zapomniałam. Wydaje mi się jednak, że wydanie wydawnictwa Skrzat jest o wiele bardziej kolorowe i ładniejsze.

Literki duże, wyraziste, kolorowe. Obrazki bardzo ładne. Mi bardzo się podobały i cieszę się, że mogłam sobie przypomnieć treść ,,Kwoki”.

Autor starał się poruszyć problem dobrego wychowania. Zazwyczaj jest tak, że wady zauważamy tylko o innych osób, natomiast sami myślimy, że jesteśmy krystaliczni. Nie zawsze jednak tak jest! Warto czasem zastanowić się nad własnym zachowaniem, a nie wytykać błędy innym.

Nie żałuję, że postanowiłam wymienić się za tą pozycję. Z pewnością zasili ona mój regał z biblioteczką dziecięcą na przyszłe lata.

Twórczość Jana Brzechwy zachowuje na uwagę i bardzo się cieszę, że wydawnictwa również to rozumieją. Książeczki nie są za drogie, jednak jakże wartościowe.

,,Kwoka” to książka o dobrym wychowaniu i zwracaniu uwagi innym podczas, gdy sami nie jesteśmy idealni. Powinna spodobać się każdemu!

Moja ocena : 5,5/6

Książeczkę czytałam, gdy sama byłam...

• Dla dzieci i młodzieży
  • Czytane wiele razy