Magic Kaito vol. 1

1988-05-15
japoński
9784091220813
Kaito Kuroba Shonen

Pierwsza manga twórcy ,,Detective Conan" wydana w Japonii w latach 80 XX wieku. Główny bohater, 17-letni licealista Kaito Kuroba prowadzi zwykłe życie, gdy dowiaduje się, że jego ojciec, słynny iluzjonista Toichi Kuroba, który 8 lat wcześniej zginął był Kaito Kidem, słynnym, ,,fantomowym złodziejem". W swym domu znajduje sekretny pokój, gdzie znajduje się gramofon z płytami na których ojciec Kaito, nagrał swój głos i strój Kida. Zadaniem młodego Kuroby jest zniszczenie dającego wieczną młodość klejnotu Pandora zanim trafi do złej organizacji. Na swojej drodze napotka inspektora Ginzo Nakamoriego, ojca swej koleżanki ze szkoły Aoko, (w której się podkochuje) który będzie dążył do schwytania Kida. (co robi od ponad 8 lat, jakie miały miejsce przed historią opisaną w mandze) Świetny komiks.

Dodaj cytat z książki Magic Kaito vol. 1