Miłość ci nic nie wybaczy

"Miłość ci nic nie wybaczy" Alka Rogozińskiego to dynamiczna mieszanka emocji, zdrady i tajemnicy. Postacie,takie jak Karolina i jej szalony brat, wprowadzają czytelnika w wir nieprzewidywalnych wydarzeń. Autor łączy elementy romansu z kryminałem, tworząc historię, w której miłość staje w obliczu wyjątkowych wyzwań. Rogoziński udowadnia, że czasami nieprawdopodobne sytuacje mogą być kluczem do odkrycia prawdy.

Rogoziński kieruje czytelnikiem przez labirynt zagadek i zwrotów akcji. Karolina, główna bohaterka, staje się nie tylko symbolem silnej kobiety, ale również personifikacją niełatwych wyborów, z jakimi musi się zmierzyć. Dynamika relacji między postaciami, zwłaszcza dzięki szalonemu bratu i ekscentrycznym przyjaciołom, dodaje opowieści lekkości i humoru, równoważąc powagę tematu.

"Miłość ci nic nie wybaczy" to nie tylko kryminał z nutą romansu, ale także studium psychologiczne postaci w obliczu trudnych sytuacji. Autor snuje wątki, które sprawiają, że czytelnik zastanawia się nad naturą miłości, zdrady i lojalności.

Rogoziński nie tylko kreuje postacie, ale również buduje atmosferę, wprowadzając nas w świat tajemnic i niewiadomych. Książka skłania do refleksji nad złożonością ludzkich relacji oraz nad granicami, jakie jesteśmy w stanie przekroczyć dla miłości. "Miłość ci nic nie wybaczy" to niezaprzeczalnie udane połączenie różnorodnych elementów literackich.

W „Miłość ci nic nie wybaczy” Alka Rogozińskiego polityka staje się centralnym punktem, co zasłania komediowy charakter i kryminalne intrygi. Przekształca to książkę w mniej poważną lekturę, nieosiągającą wyższych literackich lotów. Banalność fabuły i wyraźne odwołania do sytuacji politycznej mogą przytłoczyć czytelnika, który spodziewa się bardziej wyrafinowanej rozrywki.

Początkowa akcja rozwija się opornie, a my przez długi czas pozostajemy w niepewności co do istoty książki. Bohaterowie, mimo pewnych prób nadania im nowego życia, pozostają cieniem wcześniejszych postaci, co sprawia, że lektura staje się powtarzalna.

Choć styl pisania Rogozińskiego pozostaje lekki, a czarny humor dodaje pewnego uroku, „Miłość ci nic nie wybaczy” nie dostarcza takiej radości, jak poprzednie części. Zagmatwane wątki i niejasności co do intencji postaci przyczyniają się do poczucia chaosu i braku spójności.

Niestety, ta odsłona serii nie spełnia moich oczekiwań, oferując jedynie przeciętną historię. Dla wielbicieli Rogozińskiego może okazać się nieco rozczarowującym doświadczeniem, gdyż brakuje tu tego, co sprawiło, że poprzednie powieści z serii wyróżniały się na tle innych.

2083

Do przeczytania akurat tej powieści zainspirowało mnie ostatnie spotkanie autorskie z Alkiem .
Małżeńskie kłopoty Moniki zamieniają się w śledztwo w sprawie morderstwa o które podejrzewany jest Moniki mąż.
Galeria arcyciekawych postaci z niezawodną Różą Krull na czele,wstawki powodują wybuchy śmiechu.Niektóre z postaci mogą kojarzyć się z polską sceną polityczną.Gorąco polecam!!

CHyba już za dużo Alka się naczytałam i pora na przerwę

CHyba już za dużo Alka się naczytałam i pora na przerwę

Przyjemna, szybka lektura. Ciekawe postacie plus tajemnica.

Przyjemna, szybka lektura. Ciekawe postacie plus tajemnica.

Dla mnie to nudne czytadło.

Dla mnie to nudne czytadło.

Czy istnieją związki idealne? Karolina żyje w bańce widealizowanych przekonań na temat swojej relacji z mężem, dopóki "na pomoc" nie przychodzą jej przyjaciółki. Kobieta wszczyna prywatne śledztwo, by udowodnić, że jej partner naprawdę jest chodzącym ideałem. Tropiąc podejrzanego, trafia do dość dziwnego przybytku pod Łodzią. Hotel nosi nazwę Leśnego Pałacu, co może i brzmi dumnie, jednak w rzeczywistości jest przykrywką dla kłamstw, intryg i szemranych interesów ludzi polityki, sztuki oraz półświatka przestępczego. To, czego Kocikowska dowie się o swoim zacnym małżonku, nie mieści się w głowie nawet jej szalonej koleżanki Dzidki, która swoich partnerów ma w zwyczaju podejrzewać o najgorsze bezeceństwa. Kiedy do akcji dołącza nieoceniona Róża Krull, autorka kryminałów, a zarazem przyjaciółka brata głównej bohaterki, śledztwo zaczyna przybierać coraz szybszy obrót. W całą sprawę zamieszani zostają też pozostali członkowie rodziny Karoliny oraz kontrowersyjna pani posłanka (jak dobrze, że oczywiście taka nie istnieje naprawdę 🤣). Komisarz Darski musi wykrzesać z siebie nieopisane wręcz pokłady cierpliwości, żeby pisarki, razem z całą towarzyszącą jej i oczywiście zaangażowaną w śledztwo ferajną nie wsadzić do aresztu do czasu ostatecznego ustalenia sprawcy.

Tym razem, nauczona doświadczeniem, książkę czytałam w zaciszu domowym. I dobrze zrobiłam, bo niekontrolowane wybuchy śmiechu z pewnością wzbudziłyby zainteresowanie osób postronnych i kto wie, z jakiego zakładu pisałabym tę recenzję... Autor jest absolutnym mistrzem tworzenia zagmatwanej intrygi. Jak to robi, że przy okazji czytelnik nie gubi się całkowicie? Nie mam  pojęcia. Wiem jednak, że ten czarny humor, ironia i sposób w jaki opisuje bohaterów, a czasem także te "nieistniejące" postacie, tworzą genialną mieszankę. Choć wybuchowa, pozwala fantastycznie spędzić czas, niejednokrotnie ze łzami ze śmiechu w oczach. Jednocześnie wątek kryminalny został tu jak zwykle świetnie dopracowany, a rozwiązanie sprawy do samego końca pozostaje zagadką. No uwielbiam!

miałam poczytać kilka stron, a tak mnie wciągnęła, że przeczytałam w jeden wieczór

W każdym gatunku, który lubię i regularnie czytam, mogłabym wyróżnić motywy, które szczególnie lubię. W komediach kryminalnych najbardziej bawią mnie intrygi osnute wokół rodzin, zarówno takie typowo małżeńskie, jak i przypominacjące niemal wielopokoleniowe sagi. I to właśnie tę odnogę twórczości Alka Rogozińskiego wolę od tej celebryckiej.
"Miłość ci nic nie wybaczy" to trzynasta książka jego autorstwa, ale z całą pewnością nie pechowa. Chyba że dla niektórych bohaterów, zwłaszcza tych, którzy stracili życie. I dla komisarza Darskiego, bo choć tym razem nie musiał pracować z celebrytami, to w sprawę była zamieszana jego ulubiona Róża Krull.
Uwielbiam otwartość Alka na poruszanie tematów uważanych przez wielu za kontrowersyjne w sposób zupełnie naturalny, bez ich sztucznego nadmuchiwania. Nie obraziłabym się, gdyby nie tylko w jego literackim świecie tolerancja była czymś oczywistym i każdy kolorowy ptak mógłby być sobą.
W tej konkretnej książce trochę gubiłam się w bohaterach, nawet nie dlatego, że było ich sporo, bo to standardowe i spis na początku wszystko rozjaśnia. Chodziło o to, że niektóre fragmenty były na tyle enigmatyczne, że nie byłam pewna, których postaci dotyczą, a przez to jeszcze trudniej było mi snuć przypuszczenia co do rozwiązania. Uczciwie przyznaję, że i tak bym na nie nie wpadła. Mam za to nadzieję, że Gracjan jeszcze się kiedyś pojawi, bo został świetnie skonstruowany i zasługuje na więcej uwagi.
Rozwiązanie zagadki kryminalnej było świetnie skonstruowane i przeprowadzone, ale nie przekonało mnie samo zakończenie. Lubię nietypowe zwroty akcji, ale tutaj był on chyba niepotrzebny, a jeśli autor koniecznie chciał go wpleść, to powinien go znacznie rozwinąć, bo w obecnej formie jest trochę niejasny.
"Miłość ci nic nie wybaczy" to chyba najbardziej zaskakująca powieść Alka Rogozińskiego, bo szokował w niej nie tylko intrygą, ale też kilkoma wątkami pobocznymi. Bawiłam się świetnie prawie do samego końca, więc po raz kolejny mogę polecić twórczość autora.
Moje 7/10.

"Miłość ci nic nie wybaczy" to...

Polecam 🥰😍❤️

Polecam 🥰😍❤️

Wymeczylam się porządnie, nieoglam się doczekać kiedy się skończy. Męcząca a miała być taka komedia kryminalna a tu jeden wielki bałagan, co chwila inna akcja, inny bohater.

• Przeczytane 2020