„Śpiew bezimiennych dusz” – najnowsza powieść Joanny Jax

LubimyCzytać
27.05.2020

Premiera najnowszej książki Joanny Jax, „Śpiew bezimiennych dusz”, będącej trzecią częścią cyklu „Prawda zapisana w popiołach”, była niewątpliwie mocno wyczekiwana przez wiernych czytelników tej Autorki. Jak potoczyły się losy bohaterów znanych z poprzednich części? Jakie konsekwencje miały podjęte przez nich do tej pory decyzje? Na te pytania uzyskamy odpowiedzi już 26 maja.

„Śpiew bezimiennych dusz” – najnowsza powieść Joanny Jax
Reklama

Kim jest Joanna Jax?

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) to mieszkanka Olsztyna, która ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Oprócz pisania powieści pasjonuje się malowaniem na szkle (unikatową techniką warstwową) oraz literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno osoby, które na co dzień zajmują się recenzowaniem książek, jak i pozostałych czytelników. Kolejne powieści: „Długa droga do domu” (2015) i „Piętno von Becków” (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli książki „Syn zakonnicy” (2018) i „Białe róże z Petersburga” (2019), a także cykle powieściowe – sześć tomów „Zemsty i przebaczenia” (2018) oraz trylogie „Zanim nadejdzie jutro” (2018, 2019) i „Prawda zapisana w popiołach” (2019, 2020). Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść „Pamiętnik ze starej szafy” (2017, 2019).

„Śpiew bezimiennych dusz” to książka spinająca losy nie tylko bohaterów cyklu „Prawda zapisana w popiołach”, ale na swój sposób stanowiąca klamrę łączącą postaci znane z „Zemsty i przebaczenia” i „Zanim nadejdzie jutro”. To zapis skomplikowanych relacji, poszukiwania samego siebie, ale też próby odnalezienia się w trudnej rzeczywistości lat 1967–1970. Decyzje, które podejmą, tajemnice, które ukryją, słowa, które wypowiedzą – to wszystko wpłynie na ich dalsze losy, aż do zaskakującego zakończenia.

A w tle wielka historia, wielkie wydarzenia i początki wielkich przemian. Joanna Jax rzuca nas w wir izraelskiej wojny sześciodniowej, konfliktu w Wietnamie, zamieszek we Francji, a wreszcie nasilających się w Polsce manifestacji wobec władzy. Obserwujemy czołgi zmierzające do Czechosłowacji, nasilające się represje w stosunku do osób narodowości żydowskiej i coraz bardziej wyrafinowane metody pracy Służby Bezpieczeństwa. A na każdym z tych frontów ofiary, poniesione w imię walki o godność i wolność.

Joanna Jax stworzyła opowieść, o której niełatwo zapomnieć. To znakomita książka obyczajowa z barwnie nakreślonym tłem historycznym. Dla tych, którzy pamiętają tamte czasy, to swoisty powrót do przeszłości, dla młodszych – przypomnienie, że wolność, która teraz jest traktowana jak coś oczywistego, dawniej okupiona była walką i często trudnymi decyzjami. Ale przede wszystkim to znakomita lektura, która na pewno na długo pozostanie w waszych sercach i zachęci do sięgnięcia po inne książki Joanny Jax.

Gorąco polecamy!

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agnieszka 27.05.2020 18:59
Czytelniczka

Uwielbiam te książki i czekam na tą III część jak nie wiem co.Jest już dawno zamówiona w EMPiK. Do tej pory byłam oczarowana twórczością Agnieszki Janiszewskiej (i nadal jestem: też czekam na jej premierowe książki),ale Joanna Jax również skradła moje serce i duszę

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Marco 27.05.2020 12:27
Czytelnik

Czekałem na tę książkę :-D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 27.05.2020 10:40
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd