A Court of Frost and Starlight

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Bloomsbury Children's Books Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
9781681196312
Bloomsbury Children's Books
Dwór cierni i róż (tom 3.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
9781681196312

Książkę czyta się lekko, jest ona niezobowiązująca. Wydarzenia w książce nie dodają nic nowego do samej serii Dworów, lecz to nie przeszkadza. Miło jest zobaczyć ulubionych bohaterów w normalnych okolicznościach bez rozlewu krwi i walki o życie.

Pod stopami chrzęści skrzący się śnieg. Mróz szczypie w nosy i dłonie, które momentalnie robią się czerwone na zimnie, kiedy zapomni się o grubych rękawicach. Gorące kakao smakuje jakoś lepiej, a wszystkich pochłania ozdabianie domów i kupowanie prezentów dla najbliższych. Czy to przygotowania do Bożego Narodzenia? Nieee, to Velaris szykujące się do Święta Przesilenia...

Luźna "odskocznia" od wartkiej fabuły poprzedni 3 książek. Być może dałbym ocenę wyżej, gdybym czytał ją w chwili wydania następnej książki (miejmy nadzieję, że wyjdzie jak najszybciej!) i byłaby to książka na "odpoczęcie" przed kolejną szybką i rozmaitą fabułą kolejnej książki serii.

Książka, a raczej kolejna część "Dworów" nie wnosząca absolutnie nic do całej serii. Myślę, że ten zbiór jest po prostu pomostem, który ma połączyć trylogię (losy Rhysanda i Feyre ) z przygodami Kasjana i Nesty. Notabene już nie mogę się doczekać jak się splatają / splotą ich losy.

Święta, to czas rodziny, prezentów, ale też zadbania o swoich podwładnych.
W teorii nowelka, w praktyce bezsensowne lanie woda. Tak naprawdę ta książka jest zbędna, gdyż aby kontynuować serial wystarczy jedna scena którą możemy czytać w internecie.
Według mnie to tylko dowodzi, że większość dodatków do popularnych serii są ewidentnym skokiem na kasę, niczym więcej. Na...

Traktuję tę część jako lekki epilog do trzeciej części serii o fantastycznych dworach. Nie wyobrażam sobie aby historia moich ulubionych bohaterów była kontynuowana inaczej. Podoba mi się charakter wszystkich bohaterów oraz to że każde z nich jest na swój sposób inne. Cieszę się że na tej książce ich historia się nie kończy.

Nie rozumiem co autorka chciała przekazac wydając ten tom. Dla mnie ta część jest o wszystkim i niczym... męczyłam się okrutnie, nawet czytając ją w czasie przygotowania do Wigilii nie czułam jej tego w książce. Żeby 80% książki czytać głównie na temat prezentów ... i to upodlenie w kierunku Tamlina?
Przez tą część nawet nie mam zamiaru wracać do kontynuacji..

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Tak szczerze nie rozumiem, czemu tak dużo negatywnych opinii zbierała swego czasu ta część. Pomimo że od razu kontynuowałam czytanie jej po przeczytaniu trzeciego tomu, to i tak bawiłam się przy jej czytaniu po prostu świetnie. Dla mnie to była idealna świąteczna książka, przy której nie zanudziłam się na śmierć (tak jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o tego typu książki...

Po tej książce mam niedosyt serii. Spodziewałam się czegoś innego po przeczytaniu opisu. Oczywiście miłe się zaskoczyłam treścią i w przyszłości już planuje kolejny raz przeczytać serię! Ale czegoś mi brakuje... Jest taka niekompletna... Chciałabym wiedzieć co jeszcze później się zdarzyło! Dlaczego musiała być tak krótka... Ale napisana w naprawdę ciekawy sposób, który...

3 253
    1 742