Dwór szronu i blasku gwiazd

Patronat LC
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5) fantastyka, fantasy, science fiction
A Court of Frost and Starlight
Data 1. wydania:
2018-05-01
Jakub Radzimiński, Dorota Radzimińska
Uroboros
Rhysand Feyre
A Court of Frost and Starlight
Dwór cierni i róż (tom 3.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jakub Radzimiński, Dorota Radzimińska
Rhysand Feyre
2009 ocen 256 opinii

2009 ocen

''Dwór szronu i blasku gwiazd" wydaje mi się być najsłabszą pozycją z całej serii.
Może to przez to, że jest ona taka cieniutka? Może to przez to, że historia nie zdążyła się roziwnąć tak, jakbym tego oczekiwała? Nie wiem, ale podobał mi się najmniej.
Nie czułam się zachwycona, a niektóre wątki i akcji chwilami mnie nudziły zamiast przyśpieszać bicie serca.
Niemniej jednak...

Taki dodatek o niczym.

Kocham ten świat, kocham Velaris, Rhysanda, Feirę i całą tę serię. Ta część jest o wiele krótsza i mniej rozbudowana niż pozostałe, ale i tak naprawde cudowna.

Wiele opini, które miałam odwagę lub chęć przeczytać mówiły, że ta część w sumie to niepotrzebna pozycja bo tak naprawdę nic nie wnosi do całej serii. Niemniej jednak dla mnie jest spokojnym zakończeniem i mimo, że nie ma w niej walk a życie raczej powoli się toczy, to uważam, że powinno się również po nią sięgnąć. Według mnie "Dwór szronu i blasku gwiazd" jest po...

Moja przygoda z tą serią właśnie się skończyła a wraz z nią cierpienia, ból, zdrady, boleści, rozterki serca z którymi przez wszystkie części i kilkaset stron zmagali się nasi bohaterowie. Ci to mieli naprawdę ciężko i te ich ogromne problemy, bolączki.... Tak naprawdę miałam już tego serdecznie dość. Fajnie, że seria zdobyła uznanie w gronie pewnej grupy czytelników...

Piękna na zewnątrz ale brzydka w środku.

Musze to powiedzieć z bólem serca bo bardzo lubię książki Mass . Ale ta niestety nie jest dobra , można było to lepiej zrobić .

Czuje rozczarowanie po przeczytaniu tego , wiem że to jest dodatek do serii ale mogło to pójść w innym kierunku , momentami są wątki które mówią nam co może być w dalszych częściach , ale reszta to nie...

Moim zdaniem najsłabsza ze wszystkich części, ale jednocześnie całkiem fajna jako dodatek i przejście między kolejnymi tomami. Nie ma tu żadnej akcji, plot twistów czy napięcia ale mimo to i tak całkiem nieźle się tę część czytało. A dodatek w postaci fragmentu kolejnego prawilnego tomu Dworów tylko rozbudził moją ciekawość co też Maas wymyśli :)

Cieszę się że.Velaris żyje tu własnym życiem i jest jakby kolejnym bohaterem. Rhys, Feyra, Mor, Kasjan, Azriel i siostry, każdy nest ciekawym bohaterem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna, krótka historia poboczna, pokazująca zmagania i wewnętrzne rozterki bohaterów, którzy powoli muszą nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i w nowy sposób radzić sobie z przeszłością. Każdy z bohaterów na swój sposób rozlicza się z błędami podczas wojny i tak jak w prawdziwym życiu - jednym idzie to lepiej, innym gorzej.
Nie jest tak fascynująca jak pierwsze 3...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja przygoda z Dworami właśnie się skończyła. Nigdy nie zapomnę cierpienia i bólu naszych kochanych bohaterów, który jest niczym w porównaniu z tym co czułam czytając te wypociny.
Koniec
Dziękuję za uwagę