Jeszcze może załopotać

Okładka książki Jeszcze może załopotać Robert M. Wegner
Okładka książki Jeszcze może załopotać
Robert M. Wegner Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 0.1) fantasy, science fiction
Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 0.1)
Powergraph
2019-08-08
2019-08-08

Okładka książki Antologia polskiego cyberpunka Paweł Majka, Łukasz Orbitowski, Tobiasz Piątkowski, Robert J. Szmidt, Robert M. Wegner
Antologia pols... Paweł Majka, Łukasz...
Okładka książki Magazyn Biały Kruk #12 Kacper Adamski, Redakcja Magazynu Biały Kruk, Artur Grzelak, Piotr Kurek, Karol Ligecki, Wiktor Orłowski, Olaf Pajączkowski, Artur Szyndler, Mateusz Tokarski, Marlena Urbaniak, Robert M. Wegner
Magazyn Biały ... Kacper Adamski, Red...

Krótko,treściwie i na temat.Fantastyczne opowiadanie z fascynującego świata wykreowanego przez pana Roberta.Jednak ten audiobook w pewnych sytuacjach nie jest taki zły.

Trzyma poziom i fajnie uzupełnia sagę - przeczytałem po skończeniu 5tego tomu. Polecam 🙂

Trzyma standard serii.

Trzyma standard serii.

W sumie jest to tylko krótkie opowiadanie sprzed głównej sagi, ale ciekawie wprowadza kilka postaci, z którymi zaprzyjaźniłem się poprzednio czytanych książkach. Poziom utrzymany bardzo wysoko, choć moja opinia może być lekko skrzywiona miłością do serii ;)

Niezłe batalistyczne opowiadanie. U mnie zachwytów nie było, w fabule bez fajerwerków. Napisane sprawnie.

Świetne opowiadanie, czytałem ze zniecierpliwieniem i nadzieją. Nie przepadam za fantasy ale po tym opowiadaniu kupiłem resztę książek autora! Naprawdę polecam.

Przyzwoite opowiadanie. Nie odbiega od innych książek osadzonych w świecie Meekhamu. Na plus - ciekawie prowadzona narracja. Na minus (jednak) - mimo wszystko w zakończeniu trochę uchodzi napięcie.
Dla mnie - fana książek Roberta M. Wegnera - przeczytanie było koniecznością. Nie żałuję, choć liczyłem na trochę więcej.

"Jeszcze może załopotać" to niezbyt długie opowiadanie wprowadzające czytelnika do właściwej sagi zwanej " Opowieściami z meekhańskiego pogranicza " . Autor ma niesamowity wprost talent do bardzo plastycznego przedstawiania scen batalistycznych. Świst strzał, chrobot metalu uderzającego o metal, krzyki walczących, jęki rannych i umierających, to wszystko aż wylewa się z kart tego krótkiego opowiadanka, wystarczy tylko choć w minimalnym stopniu uruchomić wyobraźnię by poczuć się jak na polu bitwy. Samo opowiadanie znakomite, trzymające w napięciu i pełne nagłych zwrotów akcji, do tego odpowiednio dawkowana tajemnica, patos i poświęcenie żołnierzy broniących stolicy Meekhanu. W takich chwilach chociaż przez moment można się poczuć Meekhańczykiem. ANNKS!!!

Książka o walce, podejmowaniu decyzji, odpowiedzialności i o tym jak to jest kiedy ktoś znajdzie się w odpowiednim czasie na odpowiednim miejscu i jakie z tego mogą przyjść konsekwencje. Oczywiście daje to nam możliwość analizy jaki ma to wpływ na ogół i rzeczywistość. Bardzo dobre wprowadzenie do serii. Intrygujące co będzie dalej. Z marszu zaczynam następną część.

To mój początek przygody z Wegnerem i już jestem zakochany. Od dawna przekładałem spotkanie z Meekehanem ale nie wiem dlaczego, być może powodem była sama nazwa, niezbyt zachęcająca, jednak już od pierwszych stron urzekł mnie sposób narracji.
Mam wrażenie, że autor jest bardzo niedoceniony, sposób w jaki historia jest nam podana to połączenie politycznych spisków od samego mistrza Georga R.R Martina oraz mrocznego świata Malazanu Eriksona.
Krótkie wprowadzenie ukazujące największą bitwę w historii tego świata pochłonęło mnie kompletnie i z wielką chęcią sięgnę po kolejne tomy.

Robert M. Wegner Jeszcze może załopotać Zobacz więcej
Robert M. Wegner Jeszcze może załopotać Zobacz więcej