Najlepsza książka o rynku

biznes ekonomia rynek
The Best Book on the Market
biznes, finanse
biznes ekonomia rynek

Zdecydowanie nie jest najlepszą książką o rynku, ale jest dobrym zebraniem informacja.

Znalazłem błądy rzeczowy dot. przyczyny pojawienia się inflacji (s.75).

Gdzieniegdzie brakuje mi założeń (np. na s.36 o specjalizacji; autor zakłada status quo sytuacji na świecie), marnowania zasobów przez inflację (s.76; to nieprawdziwy skrót myślowy, bo dot. tylko...

"Niezwykłe jest to, jak często rządu zapobiegają wolnej wymianie - zabraniają jej, tłumacząc to interesem publicznym i moralnością (pamiętacie prohibicję?), wprowadzając ograniczenia (jak zakaz otwierania sklepów w niedzielę) lub tłumiąc ją dla własnych korzyści."

Książka opisująca podstawy jakimi rządzi się szeroko rozumiany rynek . Raczej książka do przeczytania jako "ciekawostka" i zarazem rozrywka niż jako podręcznik czy poradnik biznesowy. Plus za humor, choć czasami specyficzny "amerykański", minus za niedocenianie czytelnika i wyjaśnianie nawet najprostszych pojęć, momentami jak pisane pod młodocianego...

Gdyby tak wyglądały wszystkie książki do ekonomii, to studiowanie na uczelniach ekonomicznych byłoby o wiele łatwiejsze. Prawa rynku w prawdziwym życiu opisane w zabawny i przystępny sposób.

• Ekonomia
  • Biznes
  • Rok 2011
  • Hazard
  • 2015
  • Atlantyda

Dodaj cytat z książki Najlepsza książka o rynku