Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2261
Dyskusji
1056328
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Teraz trwa] Rzeczywistość również może być przerażająca – wygraj trylogię „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka.

LubimyCzytać
utworzył 15.10.2020 o 15:02

Rzeczywistość również może być przerażająca – wygraj trylogię „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka”.


„Cokolwiek wybierzesz“

Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

„Cokolwiek wybierzesz” to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.

„Kimkolwiek jesteś“

Kontynuacja thrillera Cokolwiek wybierzesz to pełna emocji opowieść o tym, co na co dzień trudno nam dostrzec. Listopad 2018. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. Charyzmatyczna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się plik, który odstaje od reszty. To artykuł o śmierci camgirl opatrzony krótką adnotacją: „sprawdź”. Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę – poza granice kraju, ku spiskom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kimkolwiek jesteś Jakuba Szamałka to opowieść o cenie ambicji oraz determinacji graniczącej z obsesją. Wartka akcja i mocne osadzenie w rzeczywistości XXI wieku, rządzonego przez nowe technologie, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

„Gdziekolwiek jesteś“

Trzecia i najbardziej brawurowa część bestsellerowej trylogii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka.
2020 rok. W Żelaznej Górze dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Reporterka Julita Wójcicka odkrywa, że złoczyńcy, których nieprzerwanie śledzi od dwóch lat, zainteresowali się nagle... zbiorami bibliotecznymi. To, co łączy wszystkie, pozornie niepasujące do siebie wątki, to Sztuczna Inteligencja. Nic już nie będzie takie samo jak przedtem. Przeciwnik okaże się silniejszy niż kiedykolwiek. Wartka akcja, charyzmatyczna główna bohaterka, mocne osadzenie we współczesnej rzeczywistości oraz realność przedstawionych wydarzeń sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

Straszyć mogą nie tylko horrory i mistyczne stwory ale także otaczający nas świat. Przyznajcie, czy nie przeszedł was dreszcz, gdy przy wyjeździe z parkingu szlaban podniósł się sam, bo rozpoznał wasze tablice rejestracyjne i powiązał je z zapłaconym biletem kilka pięter wyżej? Każdy może dowiedzieć się, gdzie ostatnio jedliście obiad, z kim wypiliście kubek kawy… a to wszystko przez Wasze telefony, które są oknem na Wasz świat.

Napiszcie krótką historię, która sprawi, że u innych pojawi się gęsia skórka. Postarajcie nas przerazić. Tylko pamiętajcie żeby wpleść w to wątek nowych technologii. Kto wie, może wśród Was jest nowy Jakub Szamałek...

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 15 - 21 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

Lista wypowiedzi [41]

Sortuj:
67
1
21.10.2020 18:23

Raz, dwa, trzy, cztery…
Kropla za kroplą, sekunda za sekundą, czas płynął nieubłaganie, kiedy Anna czekała samotnie w kawiarni na Niego. To było dla niej pierwsze takie spotkanie. Przeglądała niespokojnie wiadomości, próbując znaleźć jakiś znak, który sugerowałby, że nie jest bezpieczna. Jakąś czerwoną lampkę.
W końcu tyle się mówi, że w internecie można się podszyć za...

więcej

481
23
21.10.2020 18:44

KIMKOLWIEK JESTEŚ
Silicon Valley, USA, 21.10.2020, 12:47
Matt, 37, CEO jednej z najprężniejszych firm technologicznych, odliczał minuty do startu globalnego systemu zbierania i analizowania danych.
New Delhi, Indie, 22.10.2020 1:17
Sanjeev, 76, przeszukiwał śmietniki mając nadzieję na znalezienie czegoś zdatnego do jedzenia.
Moskwa, Rosja, 21.10.2020, 22:47
Natalia, 19,...

więcej

875
2
21.10.2020 20:56

Deszcz coraz mocniej dudnił w parapet za oknem. Nie mogąc skupić się na pracy, stukałam w klawiaturę literka po literce, po czym wszystko kasowałam. To nie miało sensu. Odkąd kilka dni temu się tu przeprowadziłam, czuję, że straciłam resztki inspiracji. Wróciłam wspomnieniami do dnia, gdy przemiły pan oprowadzał mnie po wnętrzu tego inteligentnego domu. Wtedy ilość...

więcej

6
0
21.10.2020 21:30

"A kuku, widzę cię" - zwierzaczek-uczniaczek córeczki znowu sam się włączył w środku nocy. Zmęczony przetarłem oczy i spojrzałem na zegarek - 3:15. Pięknie, zostało mi jeszcze niecałe 3 godziny snu, a upierdliwe zabawki nie dają spać. Swoją drogą zdziwiłem się, że piesek się włączył, byłem pewien, że wieczorem wyłączyłem zabawkę po psotach z córką. Kolorowy piesek grzecznie...

więcej

1112
45
21.10.2020 21:39

Sztuczna inteligencja w domu nie jest zbyt popularna w dzisiejszych czasach. Mamy rok 2020 gdzie na coś takiego może pozwolić sobie niewielu. Jest przydatna, szpanerska, ciekawa i nie każdy ją ma. Posiadanie jej świadczy o tym, że nie tylko stać Cię na drogie samochody, ale i również gadający dom. Ułatwia codzienność, ale czy jest bezpieczna? Pozwólcie, że wam opowiem...

więcej

101
15
21.10.2020 22:42

W środku nocy ze snu wybudza Borysa dzwonek telefonu.
-Czego?
-Ubieraj się i przyjeżdżaj. Mamy kolejne morderstwo. Smsem wyślę Ci adres.

-Witam chłopaki. Co tam znaleźliście?
-Witam panie komisarzu. Młoda kobieta, brak obrażeń zewnętrznych, na obecną chwilę nie możliwa do ustalenia przyczyna zgonu. Wyglądem bardzo przypomina cztery poprzednie kobiety w sprawie których...

więcej

102
0
21.10.2020 22:56

Muszę się spotkać z moją doktor psychiatrą na wizycie on-line. Jestem taka szczęśliwa, po latach depresji udało mi się wyjść na prostą. Leki dobrze dobrane, biorę regularnie i nareszcie zaczynam życie!
- Ewo musimy się spotkać na badanie fizykalne,. Teleporada to za mało.
-Ale dlaczego pani doktor?  Czuję się świetnie chcę tylko receptę na kontynuację kuracji!
-Dziś o 13....

więcej

784
25
21.10.2020 23:21

Kiedy miałem 10 lat wszyscy obawiali się nastania roku 2000. Wiązali go z nastaniem końca świata. Ja mocno wierzyłem w rozwój nowych technologii. I o to całe dwadzieścia lat później znajduję się na stacji w kosmosie. Odległy od domu o tysiące kilometrów. Pobyt tutaj uspokaja mnie. Czuję się bezpieczny i zrelaksowany. Oprócz tego zajmuję się prowadzeniem ważnych badań, które...

więcej

2838
4
21.10.2020 23:59

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.


2838
4
03.11.2020 14:55

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

annamagdalena
Arecki
agnieszka2907
annkuczyta
1901

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.


80
7
03.11.2020 17:55

Dzięki! :)


Reklama
zgłoś błąd