Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2282
Dyskusji
1103286
Czytelników
Kategoria
Należysz

Kobiety, które ukształtowały waszą osobowość – wygraj ebook książki „Trzy kobiety”

LubimyCzytać
utworzył 26.03.2020 o 13:20

To najbardziej pogłębiony reporterski portret kobiecego pożądania, jaki napisano, i jedna z najbardziej wyczekiwanych publikacji roku. Uwodzi nas i dręczy. Kontroluje myśli, niszczy życie lub nadaje sens egzystencji. A mimo to prawie nigdy o nim nie rozmawiamy. Pożądanie – ukryta siła napędowa naszego istnienia – dotąd pozostawało prawie nieodkryte. Taddeo oddaje kobietom głos i prawo do opowiadania o tym, co je podnieca, napędza i ekscytuje, a przy tym niczego nie ocenia, nie moralizuje i nie poronografizuje żadnych praktyk ani zachowań. To wybitne osiągnięcie dziennikarskie i narracyjny triumf, przedstawiony szczerze i bezpretensjonalnie – książka pełna niuansów, różnorodnych punktów widzenia, a przede wszystkim nieprzebranej tolerancji i empatii. Maggie zwierza się ze swojego nastoletniego romansu z nauczycielem. Niespodziewane zerwanie wpłynęło na całej jej późniejsze życie. Dopiero podczas procesu sądowego zrozumiała, że tak naprawdę została wykorzystana. Solane opowiada o tym, co skłoniło ją i jej męża do otwarcia związku, jak te praktyki wpływają na ich relację i jak pomogły żonie zrozumieć, gdzie kończy się pożądanie męża, a zaczyna jej własne. Z kolei Linie dopiero romans pozwolił odkryć, jak ważna jest dla niej czułość, której brakowało jej w długoletnim małżeństwie.

Wiadomo, że każda napotkana na naszej drodze postać, w jakiś sposób wpływa na to, kim się stajemy. Wymieńcie trzy kobiety, które w znaczący sposób wpłynęły na to, kim teraz jesteście i dlaczego to właśnie one zapadły wam najbardziej w pamięci.Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają elektroniczny egzemplarz książki.


Trzy kobiety - Jacek Skowroński
Trzy kobiety

Autor : Lisa Taddeo

To najbardziej pogłębiony reporterski portret kobiecego pożądania, jaki napisano, i jedna z najbardziej wyczekiwanych publikacji roku. Uwodzi nas i dręczy. Kontroluje myśli, niszczy życie lub nadaje sens egzystencji. A mimo to prawie nigdy o nim nie rozmawiamy. Pożądanie – ukryta siła napędowa naszego istnienia – dotąd pozostawało prawie nieodkryte. Taddeo oddaje kobietom głos i prawo do opowiadania o tym, co je podnieca, napędza i ekscytuje, a przy tym niczego nie ocenia, nie moralizuje i nie poronografizuje żadnych praktyk ani zachowań. To wybitne osiągnięcie dziennikarskie i narracyjny triumf, przedstawiony szczerze i bezpretensjonalnie – książka pełna niuansów, różnorodnych punktów widzenia, a przede wszystkim nieprzebranej tolerancji i empatii. Maggie zwierza się ze swojego nastoletniego romansu z nauczycielem. Niespodziewane zerwanie wpłynęło na całej jej późniejsze życie. Dopiero podczas procesu sądowego zrozumiała, że tak naprawdę została wykorzystana. Solane opowiada o tym, co skłoniło ją i jej męża do otwarcia związku, jak te praktyki wpływają na ich relację i jak pomogły żonie zrozumieć, gdzie kończy się pożądanie męża, a zaczyna jej własne. Z kolei Linie dopiero romans pozwolił odkryć, jak ważna jest dla niej czułość, której brakowało jej w długoletnim małżeństwie. Autorka z niepotykaną dotąd głębią spostrzeżeń i siłą emocjonalnego wyrazu kreśli portret kobiecej erotycznej tęsknoty, obrazując jednocześnie kruchość, złożoność i nierówność pożądania. Dzięki takiemu podejściu bohaterki w pełni się otworzyły, dały dziennikarce dostęp do swoich żyć, domów, sypialni i najgłębiej skrywanych sekretów – czasem mrocznych, zaskakujących, niekiedy trudnych do zrozumienia.

Regulamin
  • Konkurs trwa 26 marca - 1 kwietnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Marginesy. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [33]

Sortuj:
3040
4
26.03.2020 13:20

 Trzy kobiety Trzy kobiety


1
0
01.04.2020 21:47

Jako pierwszą, której nigdy nie chciałabym stracić z pamięci i serca to moja Babcia. Jej ręce pokazały mi jak trzeba piec chleb, głaskać po twarzy najbliższe osoby i czynić dobro. Mama, największy autorytet, opoka, osoba wszystko wiedząca i potrafiąca znaleźć. Nawet jeśli chodzi o znalezienie wyjścia z najtrudniejszej życiowo sytuacji. Trzecia jest Kobieta, która jest każdą...

więcej

0
0
26.03.2020 15:51

1. nauczycielka historii w szkole podstawowej - pierwsze kształcenie mnie jako małej dziewczynki w tym zawodzie na który mam obecnie papier i wykorzystuję go w życiu; 2. Małgorzata Musierowicz, której świat spozierający z Jeżycjady trzymał mnie w ryzach ... i pobudzał moją wyobraźnię oraz generalnie rozwijał; 3. Grodno - miasto wraz z jego dwoma damskimi filarami, które...

więcej

119
30
26.03.2020 18:40

Pierwszą osobą, która nasuwa mi się na myśl jest oczywiście mama. Kobieta niezwykła, której siłę i determinację doceniłam dopiero wkraczając w dorosłość. To ona ukształtowała mój charakter, to że teraz jestem dokładnie taka jaka jestem i bardzo jej za to dziękuję.
Nauczycielka od matematyki to mój drugi wybór. Surowa i stanowcza, ale nie wiedzieć czemu w jakiś sposób...

więcej

Reklama
180
167
27.03.2020 10:56

Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą kobietą w moim życiu jest mama. To właśnie ona nauczyła mnie wszystkiego, co dziś potrafię, to ona wkładała wiele starań po to, abym mogła być dziś tym kim jestem. To mama zawsze nakierowywała mnie na właściwe ścieżki, była moją najlepszą przyjaciółką, powierniczką sekretów i doradczynią!
Kolejną taką kobietą jest moja siostra i zarazem...

więcej

89
8
27.03.2020 14:21

Zapewne zaczęłabym tę wypowiedź od najważniejszej kobiety w życiu każdego dziecka-matki, lecz byłam jedną z tych którzy mieli takiego pecha, że nie mogli nawet jej poznać.Moja mama umarła podczas moich narodzin.Automatycznie zastąpiła mi ją babcia-kobieta z sercem większym od całego Pacyfiku.To ona nauczyła mnie jak patrzeć na świat i pomogła być życzliwą dla ludzi...

więcej

22
0
27.03.2020 21:26

Na pewno nie byłabym tym kim jestem gdyby nie moja mama, czyli kobieta, która z jednej strony potrafi mi wprost powiedzieć, żebym się ogarnęła, a z drugiej pozwala mi się wygadać, gdy tego potrzebuję. Myślę, że możliwość popełniania drobnych błędów i świadomość, że cokolwiek się wydarzy, czekają na mnie matczyny ramiona to jedno z najcenniejszych doświadczeń w moim życiu.
...

więcej

585
296
30.03.2020 00:18

Me, Myself and I.

Odkrywcze jak to, że mam ciało we własnym władaniu, a nie odwrotnie, gdy myślałam, iż ono ma mnie i w myślach tych się gubiłam, do momentu, kiedy to i one okazały się wyborem zależnym od woli.

I gdyby był polski odpowiednik, brzmiałby tak samo egoistycznie, bo nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że każda napotkana postać wpływa na to, kim się stajemy.
Są...

więcej

355
54
30.03.2020 12:37

Pierwszą i najważniejszą kobietą w moim życiu jest Mama. To dzięki niej zaznałam pięknego, beztroskiego dzieciństwa, przebrnęłam sprawnie przez trudny okres dojrzewania oraz zostałam wprowadzona w dorosłość. Od niej dostałam masę wskazówek, które podpowiadają mi każdego dnia jak żyć ze sobą samą w zgodzie. Moja wdzięczność do niej jest nieskończona, ale staram się okazywać...

więcej

991
252
30.03.2020 13:04

Pierwszą kobietą jest moja matka, która zaszła w nieplanowaną ciążę i przez to przeżyłam traumatyczny okres dzieciństwa i dorastania jako człowiek, którego nikt nigdy nie chciał i którym nikt się nie interesował. Spowodowało to we mnie wiele urazów psychicznych, przez które wejście w dorosłość było dla mnie trudne i do dziś walczę z efektami przeżyć z młodości.
Drugą...

więcej

98
46
30.03.2020 18:59

Nie odpowiem mama. Ani tata. Nigdy w realnym świecie nie miałam osób, z których mogłam czerpać jakieś inspiracje, dotyczącego tego kim chciałabym być. Dlatego często uciekałam do tego świata, który nie jest nasz.

Jo March – ohh moja kochana Jo, postać z „Małych kobietek” – mojej pierwszej, samodzielnie przeczytanej książki. Była pisarką i to podobało mi się w niej...

więcej

Reklama
zgłoś błąd