forum Oficjalne Konkursy

Praca dla marzyciela – wygraj książkę „Nad oceanem czasu”.

LubimyCzytać
utworzył 07.02.2020 o 11:10

Thorfinn Ragnarson, syn gospodarza z wyspy Norday, najwyraźniej nie nadaje się ani na rolnika, ani na rybaka. Nie ma też głowy do nauki... Na cóż może się zdać otoczeniu marzyciel, który wciąż wyobraża sobie fantastyczne opowieści osnute na kanwie dziejów i legend wysp – to o wikingach, to o preceltyckich mieszkańcach nadmorskiej twierdzy, to znów o fokach zrzucających zwierzęce skóry i odwiedzających ląd pod ludzką postacią? Czy uznany za nieudacznika młodzieniec odkryje swój cel w życiu, nim świat oślepi go chłodnym „światłem dnia powszedniego”? Czy odnajdzie poznaną w dzieciństwie fascynującą, niepokorną dziewczynę, która jako jedyna zdawała się go rozumieć?

Jakie obowiązki idealnie nadają się dla marzyciela? Wcielcie się we właściciela dowolnie wymyślonej przez was firmy i napiszcie ogłoszenie o pracę, specjalnie dla marzyciela. Wypiszcie jakimi obowiązkami musiałby się zajmować i dlaczego tylko wolny duch idealnie nadaje się do tej pracy.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Nad oceanem czasu - Jacek Skowroński
Nad oceanem czasu

Autor : George Mackay Brown

Wybitna powieść z Orkadów – szkockiego archipelagu obmywanego przez ocean czasu Thorfinn Ragnarson, syn gospodarza z wyspy Norday, najwyraźniej nie nadaje się ani na rolnika, ani na rybaka. Nie ma też głowy do nauki... Na cóż może się zdać otoczeniu marzyciel, który wciąż wyobraża sobie fantastyczne opowieści osnute na kanwie dziejów i legend wysp – to o wikingach, to o preceltyckich mieszkańcach nadmorskiej twierdzy, to znów o fokach zrzucających zwierzęce skóry i odwiedzających ląd pod ludzką postacią? Czy uznany za nieudacznika młodzieniec odkryje swój cel w życiu, nim świat oślepi go chłodnym „światłem dnia powszedniego”? Czy odnajdzie poznaną w dzieciństwie fascynującą, niepokorną dziewczynę, która jako jedyna zdawała się go rozumieć? Powieść Nad oceanem czasu to przebogaty – po części baśniowy, po części realistyczny – obraz życia na dalekich północnych wyspach. Czerpiąc pełnymi garściami z dziejów oraz folkloru rodzinnego archipelagu, wybitny szkocki poeta, dramatopisarz i prozaik George Mackay Brown stworzył literackie arcydzieło, stanowiące zarówno przepojony liryzmem portret Orkadów, jak i uniwersalną opowieść o ludzkim życiu – naszych pragnieniach i rozczarowaniach, miłości i pracy, beztroskiej młodości i nieuchronnym przemijaniu – a przede wszystkim o naszej potrzebie dzielenia „legend i pieśni”... Powieść nominowana do Nagrody Bookera.

Regulamin
  • Konkurs trwa 7 - 13 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Wiatr od Morza. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [59]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
konto usunięte
17.03.2020 23:47
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

LubimyCzytać 26.02.2020 13:34
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Agnieszka Żelazna
Nygusia28
Joanna82
Ula
AGNIESZKA

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Żelazna 26.02.2020 14:30
Czytelniczka

Bardzo dziękuję i gratuluję pozostałym laureatom

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Anett 20.02.2020 12:20
Czytelnik

Praca marzeń to praca ,kiedy lecisz sobie samolotem do różnych krajów,w samolocie oceniasz pracę stewardess oraz testujesz posiłki w samolocie oczywiście w klasie bizness.Lecisz do konkretnego kraju i wypoczywasz leżąc na plaży na wygodnym leżaczku obok ratowników,oceniając ich pracę,potem znów do innego kraju i to samo.😃

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 13.02.2020 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niki151 13.02.2020 23:48
Czytelniczka

PILNE! PRZYJMĘ PRACOWNIKA NA STANOWISKO - ASYSTENT DS. GWARANTOWANIA WYMÓWEK.
Jesteśmy firmą, która prężnie działa na rynku od 2010 r. Zajmujemy się gwarantowaniem wymówek i alibi naszym klientom za wynagrodzeniem.
Poszukujemy pracownika z głową pełną pomysłów, który wprowadzi do firmy nowy powiew świeżości. Potrzebujemy osoby energicznej, pomysłowej, nieograniczonej , z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bonaliza 13.02.2020 23:01
Czytelniczka

Przybywamy z firmy LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ na planecie FANTAZJA.
Naszą ofertę kierujemy do Ziemian, ale tylko tych ,
których cechuje nadmierna skłonność do marzycielstwa.
Mamy pracę dla projektantów nowej rzeczywistości.
Waszym zadaniem będzie sprzedanie nam marzeń, a my uwiecznimy je na papierze lub w formie elektronicznej.
O ewentualną realizację nie martwcie się. Pożądane są...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
aniasztukaczytania 13.02.2020 22:15
Czytelnik

Firma „Wygodny Materac bez Wgłębień i Nierówności oraz Emocjonalnych Odchyleń” pilnie poszukuje kandydata na stanowisko testera materacy z funkcją kreatywnych pomysłów, które przyśnią się lub objawią na jawie podczas zwykłego leżenia.
Od idealnego kandydata wymagana jest:
1.Wrażliwość senna i dotykowa - związek marzeń sennych z rodzajem materaca
2.Umiejętność...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Angela66 13.02.2020 21:42
Czytelnik

"czekoladowa fantazja" z siedzibą na Dębowej 5 w Mikołowie
poszukuje pracownika jako pomysłodawca nowych produktów.
Jeśli jesteś pełen pomysłów,lubisz podróżować, chcesz spełnić swoje czekoladowe fantazje, wciąż potrafisz marzyć jak dziecko. To jest praca dla ciebie!
Oferujemy:
*dobre wynagrodzenie
*premie uznaniowe
*darmowe wycieczki w poszukiwaniu nowych smaków
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
victoriacullen 13.02.2020 21:16
Czytelnik

Marzyciel poszukiwany!
Poszukuję osoby, która nie boi się wyzwań, jest lekkoduchem i marzycielem. Praca będzie polegać na układaniu planów podróży. Osoba ta będzie wyruszać do krain jakich tylko zapragną, poznawać nowe miejsca oraz wybierać te, które będą idealne dla spragnionych przygód ludzi - które skradną ludzkie serca. Wszystko zależy od Ciebie! Poznaj tereny,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Alan 13.02.2020 21:02
Czytelnik

Ogłoszenie
Firma " Z głową w chmurach" poszukuje osoby do pracy na stanowisku marzyciela. Wymagane jest, aby ubiegający się o to stanowisko cechował się umiejętnością samodzielnego myślenia, zapałem do pracy, dużą ilością wolnego czasu potrzebnego do rozmyślań i przede wszystkim dużym optymizmem oraz nieograniczoną wyobraźnią. Wiek jest nie ważny, bo marzyć potrafi każdy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd