Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2282
Dyskusji
1103208
Czytelników
Kategoria
Należysz

Praca dla marzyciela – wygraj książkę „Nad oceanem czasu”.

LubimyCzytać
utworzył 07.02.2020 o 11:10

Thorfinn Ragnarson, syn gospodarza z wyspy Norday, najwyraźniej nie nadaje się ani na rolnika, ani na rybaka. Nie ma też głowy do nauki... Na cóż może się zdać otoczeniu marzyciel, który wciąż wyobraża sobie fantastyczne opowieści osnute na kanwie dziejów i legend wysp – to o wikingach, to o preceltyckich mieszkańcach nadmorskiej twierdzy, to znów o fokach zrzucających zwierzęce skóry i odwiedzających ląd pod ludzką postacią? Czy uznany za nieudacznika młodzieniec odkryje swój cel w życiu, nim świat oślepi go chłodnym „światłem dnia powszedniego”? Czy odnajdzie poznaną w dzieciństwie fascynującą, niepokorną dziewczynę, która jako jedyna zdawała się go rozumieć?

Jakie obowiązki idealnie nadają się dla marzyciela? Wcielcie się we właściciela dowolnie wymyślonej przez was firmy i napiszcie ogłoszenie o pracę, specjalnie dla marzyciela. Wypiszcie jakimi obowiązkami musiałby się zajmować i dlaczego tylko wolny duch idealnie nadaje się do tej pracy.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Nad oceanem czasu - Jacek Skowroński
Nad oceanem czasu

Autor : George Mackay Brown

Wybitna powieść z Orkadów – szkockiego archipelagu obmywanego przez ocean czasu Thorfinn Ragnarson, syn gospodarza z wyspy Norday, najwyraźniej nie nadaje się ani na rolnika, ani na rybaka. Nie ma też głowy do nauki... Na cóż może się zdać otoczeniu marzyciel, który wciąż wyobraża sobie fantastyczne opowieści osnute na kanwie dziejów i legend wysp – to o wikingach, to o preceltyckich mieszkańcach nadmorskiej twierdzy, to znów o fokach zrzucających zwierzęce skóry i odwiedzających ląd pod ludzką postacią? Czy uznany za nieudacznika młodzieniec odkryje swój cel w życiu, nim świat oślepi go chłodnym „światłem dnia powszedniego”? Czy odnajdzie poznaną w dzieciństwie fascynującą, niepokorną dziewczynę, która jako jedyna zdawała się go rozumieć? Powieść Nad oceanem czasu to przebogaty – po części baśniowy, po części realistyczny – obraz życia na dalekich północnych wyspach. Czerpiąc pełnymi garściami z dziejów oraz folkloru rodzinnego archipelagu, wybitny szkocki poeta, dramatopisarz i prozaik George Mackay Brown stworzył literackie arcydzieło, stanowiące zarówno przepojony liryzmem portret Orkadów, jak i uniwersalną opowieść o ludzkim życiu – naszych pragnieniach i rozczarowaniach, miłości i pracy, beztroskiej młodości i nieuchronnym przemijaniu – a przede wszystkim o naszej potrzebie dzielenia „legend i pieśni”... Powieść nominowana do Nagrody Bookera.

Regulamin
  • Konkurs trwa 7 - 13 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Wiatr od Morza. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [59]

Sortuj:
3040
4
07.02.2020 11:10

 Nad oceanem czasu Nad oceanem czasu


282
259
07.02.2020 13:05

FIRMA "SPEŁNIONE MARZENIA" poszukuje testera luksusowych hoteli - blogera

Poszukujemy młodej,dynamicznej i dyspozycyjnej osoby do pracy w charakterze testera luksusowych hoteli w Polsce,który będzie się dzielił opiniami o wybranych obiektach na prowadzonym przez siebie blogu.

Zwycięzca rekrutacji w ciągu jednego roku będzie musiał objechać kraj i przetestować pobyt we...

więcej

991
252
07.02.2020 13:15

Marzyciel poszukiwany!

Jeśli jesteś wolnym duchem i często bujasz głową w obłokach, u nas znajdziesz zatrudnienie!
Jesteśmy firmą kurierską do zadań specjalnych. Błyskawiczny przewóz kwiatów, tortu albo odbiór płaszcza z pralni? Spełniamy wszystkie życzenia naszych klientów.
Poruszamy się na miejskich rowerach, zatem przyda ci się też niezła kondycja. Ale jeśli jej nie...

więcej

Reklama
531
154
07.02.2020 17:36

Firma o przekornej nazwie "TWARDO STĄPAMY PO ZIEMI" poszukuje wrażliwego, przystojnego i sympatycznego (dokładnie w tej kolejności) mężczyzny, który ukoi serca wszystkich kobiet, które przeżyły nieszczęśliwą miłość. Marzyciel ma zadanie:
* prawić komplementy kobietom
* sprawić, że poczują się piękne
* zadbać o ich wizerunek - czyli zdolności stylisty mile widziane :))
*...

więcej

538
193
07.02.2020 17:54

Firma "KAŻDE MARZENIA SĄ WARTE SPEŁNIENIA poszukuje:
Kobiety lub Mężczyzny, której poniżej wypisane motta nie są obce:
* nigdy nie przestawaj marzyć,
*wierz w swoje marzenia, nawet jeśli inni mówią, że są nie do zrealizowania,
* noś zawsze promienny, szczery uśmiech na twarzy,
*bądź zawsze sobą.


0
0
08.02.2020 10:01

Zamarzyłem sobie kiedyś by stworzyć pojazd napędzany powietrzem,a żeby tego było mało chciałbym zamienić się w ducha,który zwiedza świat w tajemnicy przed wszystkimi,ale gdy wrócę na ziemię wszystkim opowiem o tym jakie przygody podczas zwiedzania świata mnie spotkały,i jak czuje się gdy zrealizowałem to o czym marzyłem.
Zacznę jednak od mego pojazdu.Jest to kapsuła...

więcej

345
128
08.02.2020 11:40

Firma "Lighthouse Heart" poszukuje mężczyzny do pracy na stanowisku latarnika na Dream Island - jednej z najpiękniejszych australijskich wysp na Oceanie Spokojnym. Jeśli nie boisz się samotności i odosobnienia, uwielbiasz rozmyślać i marzyć, jesteś romantykiem i miłośnikiem wspaniałych widoków, ta praca idealnie nadaje się dla Ciebie!
Półroczny pobyt na wyspie z pewnością...

więcej

1569
257
10.02.2020 12:25

Zgłaszam swoją kandydaturę :)


21463
176
12.02.2020 15:35

Ja też zgłaszam kandydaturę :D


1737
215
08.02.2020 17:30

Państwowy Instytut Badań nad Marzeniami "Weyra"
zatrudni na pełen etat marzyciela z doświadczeniem.
Jeśli zwolnili Cię z poprzedniej pracy za bujanie w obłokach a bliscy mówią , że wciąż myślisz o niebieskich migdałach, to ta praca jest właśnie dla Ciebie! Jedynie co musisz zrobić to w CV napisz listę 10 marzeń, o których nie potrafisz przestać myśleć.
Z uwagi na charakter...

więcej

984
4
08.02.2020 18:01

Firma turystyczna "Szum fal" szuka ekscentryka na stanowisko opowiadacza!
Osoba na tym stanowisku powinna dać ponieść się wyobraźni, wyjść poza schemat rzeczywistości, odważyć się snuć własne pomysły z obłoków podświadomości. Być osobą pełną humoru i pasji. Zarażać ją innych. Dlatego idealnie do tej pracy nada się wolny duch, marzyciel, włóczykij, który nie pasuje do...

więcej

184
77
08.02.2020 19:02

Marzymy żebyś zaczął marzyć w naszej firmie. Przyjdź i rozmarz się. Nie ograniczaj się i marz o wszystkim i o wszystkich to jedyne Twoje obowiązki. My będziemy podążać za Twoimi marzeniami. Razem stworzymy coś o czym zamarzą wszyscy.


Reklama
zgłoś błąd