Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2267
Dyskusji
1070760
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] "Skarby" - wygraj książkę "Miasto Świętych Mężów".

LubimyCzytać
utworzył 09.03.2018 o 11:39

Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd założyli miasto Cbola. Przez wieki nikt nie zdołał tam dotrzeć aż do teraz. Wyścig w poszukiwaniu Miasta Świętych Mężów doprowadzi do ostatecznego starcia między Narodowym Korpusem Poszukiwaczy a Lilith, mrocznym cieniem stojącym za poczynaniami Voynicha. Gra toczy się nie tylko o przetrwanie NKP, lecz również o życie samego Tirsa i jego bliskich oraz o panowanie nad źródłem niewyobrażalnej potęgi ukrytym w ruinach Cboli.

Wyścig po skarb królów z Toledo trwa. A co jeśli w starych skrytkach pozostawione są przedmioty, które siedmiu mnichów określało niegdyś jako „skarby”? Co jeśli nie ma w nich niczego, co współcześnie uznajemy za drogocenne? Cofnijcie się do czasów, gdy siedmiu zakonników opuszczało królestwo i opiszcie, czym są legendarne „kosztowności”, które postanowili ratować przed wiekami.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Miasto Świętych Mężów - Jacek Skowroński
Miasto Świętych Mężów

Autor : Luis Montero Manglano

Ostatnia i najbardziej ekscytująca część trylogii "Poszukiwacze". Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd założyli miasto Cbola. Przez wieki nikt nie zdołał tam dotrzeć aż do teraz. Wyścig w poszukiwaniu Miasta Świętych Mężów doprowadzi do ostatecznego starcia między Narodowym Korpusem Poszukiwaczy a Lilith, mrocznym cieniem stojącym za poczynaniami Voynicha. Gra toczy się nie tylko o przetrwanie NKP, lecz również o życie samego Tirsa i jego bliskich oraz o panowanie nad źródłem niewyobrażalnej potęgi ukrytym w ruinach Cboli.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 9 marca do 18 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Rebis.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [33]

Sortuj:
2857
4
09.03.2018 11:39

 Miasto Świętych Mężów Miasto Świętych Mężów


73
13
09.03.2018 14:09

W dawnych burzliwych czasach siedmiu zakonników zebrało niezwykle cenny skarb... Jednakże nie było to lśniące złoto ani drogocenne klejnoty... Tajemniczym skarbem, przez który byli tropieni i poszukiwani, były tak naprawdę sekretne receptury! I nie chodzi bynajmniej o przepisy na ziołowe mieszanki przeciw różnym chorobom, jakie współcześni zakonnicy oferują chorym. Nie, to...

więcej

151
0
09.03.2018 17:33

Stara legenda głosi,że siedmiu mnichów opuściło królestwo i ukryło skarby królów z Toledo.Tajemniczy skarb mnichów ukryto z dokładnością, w strachu przed wrogami.,,Skarb" nie mógł się dostać w niepowołane ręce.Misją braci zakonnych była i jest jego ochrona.Krążyły legendy z którymi wiążą się opowieści o ich złocie, tajemnych księgach i innych fantastycznych...

więcej

66
0
09.03.2018 19:53

Siedmiu zakonników ukryło przed oczami ludzi drogocenny dla nich skarb, który przez wiele lat pozwalał im wytrwać w czystości i cnocie w swoim, czyli męskim towarzystwie. Zakopali go głęboko w kamiennych garnkach w nadziei, że nienaruszony przetrwa do ich ewentualnego powrotu. Było im niezmiernie żal się z nim rozstawać, ale smutna konieczność zmusiła ich do tak...

więcej

291
7
09.03.2018 21:11

Cofnijmy się do dnia gdy siedmiu mnichów ruszyło bronić skarbu, który nikomu nie był tak drogi jak im.
Ruszyli w drogę, ramię w ramię. Szli w szyku, każdy następny trzymał dłoń na ramieniu przodującego brata. Byli dla siebie przewodnikiem i oparciem.
Każdy z nich lata temu w dzień inicjacji włożył do srebrnej skrzyni coś co było dla niego najcenniejszą rzeczą jaką miał.
...

więcej

13
0
10.03.2018 11:57

Legendarne kosztowności to nie złote klejnoty, czy inne drogocenne skarby. To własnoręczne zrobiony pamiętnik, w którym znajdują się zapiski i rady mędrców. Miały być one wskazówką dla przyszłych pokoleń. Niestety pech chciał, że nikt nie był w stanie rozszyfrować treści listów. Do ich zapisu posłużył kod, który został ułożony po to, aby nie padły one w niepowołane ręce....

więcej

25
0
10.03.2018 14:06

Kilkanaście wieków temu, siedmiu mnichów wyruszyło w bardzo niebezpieczną wyprawę. Mieli oni za zadanie skryć skarb, legendarnych królów z Toledo.
Mówiono, że w skrytkach w których pochowano cenne przedmioty, znajdowały się bronie wykonane z rąk samych bóstw, w które kiedyś wierzono, a znajdowali się też, i tacy, którzy wierzyli, że została tam pochowana legendarna mapa...

więcej

783
4
10.03.2018 21:33

Jakiś czas temu , dość nawet dawno , żyło sobie siedmiu mnichów , postanowili oni ukryć coś bardzo ważnego , była to dokładnie butla ze specjalną cieczą , do której dołączone były fiolki , z innymi cieczami , na każdej z nich , na zszarzałej karteczce była wykaligrafowana czarnym atramentem nazwa cieczy i jej sposób działania , była ich ogromna ilość , dodanie jednej...

więcej

383
78
11.03.2018 19:29

Najcenniejszym artefaktem była lira. Instrument greckiego pochodzenia, ponoć grywał niebiańskie melodie na Olimpie. Zdobiony diamentami jakich dziś już nie ma, a wśród nich także te cenione po dziś dzień. Mnisi cenili go najmniej. W niewielkim pudełeczku ukryto kuleczki zwane "Boską esencją". Dziś zaliczałyby się do grupy najniebezpieczniejszych narkotyków. Mimo to, nie...

więcej

962
237
11.03.2018 21:46

Obejrzałem się przez ramię. Choć od ucieczki z Toledo minęło kilka godzin, wciąż obawiałem się pościgu. Wyglądało jednak na to, że udało nam się umknąć przed Arabami.
Kazałem braciom pozabierać z klasztoru, co najcenniejsze, i teraz konie ciągnęły nasz wóz, na który w pośpiechu załadowaliśmy wszystkie skarby.
Uznawszy, że nikt nas nie goni, postanowiłem zrewidować nasze...

więcej

Reklama
zgłoś błąd