Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2279
Dyskusji
1098711
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Przybieżeli do stajenki - wygraj książkę "Światło w Cichą Noc".

LubimyCzytać
utworzył 15.01.2018 o 14:17

Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne. Przedwojenna willa i niewielki budynek obok niej. Antek Milewski wraca do domu po latach. Zostawia za sobą porażkę życiową i chce zacząć wszystko od nowa. W małym jednorodzinnym domu nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia, bo kojarzą się z tragicznym wypadkiem. Magda Łaniewska i jej dwaj bracia staną przed wielkim wyzwaniem. Będą musieli zorganizować prawdziwą Wigilię. W magiczną noc światła zapalą się nie tylko w dwóch uśpionych domach, ale też w sercach ich mieszkańców.


Tytuł książki nawiązuje do „Cichej nocy”, która całkiem niedawno rozbrzmiewała w wielu domostwach. Jaka piosenka, tradycyjna kolęda lub film najbardziej kojarzy się Wam z Gwiazdką? Ciekawe, czy „Kevin sam w domu” będzie najczęściej pojawiał się w Waszych odpowiedziach ;)


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Światło w Cichą Noc - Jacek Skowroński
Światło w Cichą Noc

Autor : Krystyna Mirek

Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne. Przedwojenna willa i niewielki budynek obok niej. Antek Milewski wraca do domu po latach. Zostawia za sobą porażkę życiową i chce zacząć wszystko od nowa. Kiedy przekracza próg starej willi, wracają dawne wspomnienia. Zaczyna rozumieć, że nie odnajdzie spokoju, dopóki nie rozwiąże tajemnicy z przeszłości. Dlaczego kochający ojciec nagle porzucił żonę i dziesięcioletniego syna? Czemu nigdy nie próbował naprawić błędu? W małym jednorodzinnym domu nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia, bo kojarzą się z tragicznym wypadkiem. Magda Łaniewska i jej dwaj bracia zawsze wtedy wyjeżdżają do ciepłych krajów. Ale tym razem staną przed wielkim wyzwaniem. Będą musieli zorganizować prawdziwą Wigilię. Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie każdy człowiek okaże się wart pokładanego w nim zaufania. Jednak w magiczną noc światła zapalą się nie tylko w dwóch uśpionych domach, ale też w sercach ich mieszkańców. Sięgnij po nową powieść mistrzyni lekkiego pióra. To piękna i głęboka historia, która ogrzeje serca w zimowy wieczór.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 15 stycznia do 22 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Edipresse Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [105]

Sortuj:
3005
4
15.01.2018 14:17

 Światło w Cichą Noc Światło w Cichą Noc


118
104
16.01.2018 10:04

U nas właśnie ta kolęda jest preludium gwiazdki.Natomiast dla dzieci najważniejszą kolęda jest "Przybierzeli do betlejem "


620
94
15.01.2018 14:22

Mnie z gwiazdką kojarzy się kolęda "Jingle Bells". Nie wyobrażam sobie, żeby miało jej zabraknąć, bo dzięki niej czuć świąteczny klimat.


280
159
15.01.2018 14:41

Jeśli chodzi o muzykę popularną to ze świętami Bożego Narodzenia kojarzy mi się przede wszystkim jeden utwór: Wham -Last Christmas. Dla mnie to niekwestionowany przebój zapowiadający zbliżające się święta.
Kiedy tuż po 1 listopada stacje radiowe zaczynają puszczać ten utwór, już wiem, że czas najwyższy rozglądać się za prezentami i układać listę potraw wigilijnych. ...

więcej

Reklama
20
19
15.01.2018 15:40

Standardowo co do piosenki to Last Christmas, może ja tak mam, ale gdy przed świętami włączałam radio to ta piosenka leciała ( albo ją na okrągło puszczali, możliwe), a co do filmu to jak zwykle Kevin sam w domu oraz Szklana Pułapka. Dlaczego to ostatnia. Też zdarzyło się, że przez jakiś czas ( w tym roku nie wiem) leciało w Wigilię jakoś tak po Kevinie. Zresztą według...

więcej

1097
0
15.01.2018 15:43

U mnie w święta nie obejdzie się bez Edwarda Nożycorękiego. Uwielbiam te magiczne zimowe sceny, kiedy to rzeźbi swoje cuda w lodowych bryłach. Film ma fantastyczny klimat i potrafi wzruszyć do łez!


1700
32
15.01.2018 16:02

Szczerze, to wydaje mi się że poza słynnym Kevinem, symbolem świąt jest Harry Potter, który zawsze odwiedza mnie i moją rodzinę na TVN.


1501
20
15.01.2018 16:17

Zdecydowanie "Dziennik Bridget Jones". Film ten zawsze wprowadzi mnie w świąteczny klimat lepiej niż "Last Christmas" czy "All I Want For Christmas Is You". Uwielbiam w nim wszystko począwszy od genialnej ścieżki dźwiękowej, ukochanego Hugh Granta i postaci Bridget (może dlatego, że jest tak podobna do mnie?), kończąc na kompromitujących swetrach Colina Firtha. Mówcie, co...

więcej

427
177
15.01.2018 16:51

Dziecięca piosenka " Choinka piękna jak las". Jako mała dziewczynka do znudzenia śpiewałam jej w oczekiwaniu na ubieranie choinki, a przy strojeniu koniecznie musieli ją również ze mną śpiewać rodzice haha W tym roku po raz pierwszy śpiewałam ją moim córkom. Za rok już pewnie będą śpiewać razem ze mną.


1994
392
15.01.2018 17:13

Nie wyobrażam sobie świąt bez piosenki "Christmas time". Cliff Richard ma niesamowity głos,który wprawia w świąteczny nastrój i przynosi ukojenie. Ten utwór mi się nigdy nie znudzi,uwielbiam melodię tej piosenki,jest energiczna pełna radości. Słucham jej nie tylko w święta. Podnosi mnie na duchu. Dla jednych to "Last Christmas" jest przebojem na świąteczny czas za to w moim...

więcej

1552
442
15.01.2018 17:46

Kolęda "Wśród nocnej ciszy" ;) To pierwsza kolęda jaką poznałam. Pamiętam jak moja mama uczyła mnie tekstu, a potem razem śpiwałyśmy. To było coś cudownego. Do tej pory od tej kolędy zaczynam przygotowania, a jak ją słyszę to łezka kręci się w oku.


Reklama
zgłoś błąd