Czy masz już... ukochanego?

LubimyCzytać LubimyCzytać
09.04.2015

(materiały wydawnictwa)

Czy masz już... ukochanego?

"Ukochany z piekła rodem" to literacki debiut Alka Rogozińskiego. "Wszystko w polskiej literaturze, zwłaszcza kryminalnej, zrobiło się ostatnio śmiertelnie poważne, często wręcz przygnębiające. Dlatego postanowiłem odkurzyć gatunek, który cieszył się w Polsce popularnością w latach 60. i 70. i napisać kryminał humorystyczny", mówi autor. "Chciałem, aby książka wciągała, trzymała w napięciu, ale przy okazji też i bawiła."  

Bohaterkami Ukochanego z piekła rodem są autorka popularnych romansów Joanna i jej menedżerka Beata, nazywana przez wszystkich Betty. Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie kochanek pierwszej z nich, panie - nie ufając policji - postanawiają rozpocząć prywatne śledztwo i same wytropić mordercę. "Joanna jest niepoprawną romantyczką i, jak większość artystek, osobą roztrzepaną i nieco oderwaną od rzeczywistości. Betty to jej przeciwieństwo. Racjonalna i poukładana, stara się rozsądnie kierować sprawami swojej pracodawczyni, co przy Joannie urasta do rangi herkulesowej pracy. Mam nadzieję, że czytelniczki polubią obie panie", mówi Rogoziński.

Akcja powieści toczy się m.in. w redakcji fikcyjnego plotkarskiego pisma "Koktajl". "Od kilku lat pracuję w takiej gazecie, więc inspiracji do książki zebrało się całkiem sporo. A moi koledzy i koleżanki dostarczają mi każdego dnia nowego materiału do pisania!", śmieje się autor. W książce w epizodycznych rolach pojawiają się także gwiazdy rodzimego show-biznesu. "To było zaskoczenie! Bo najpierw je opisałem, a potem dopiero wpadło mi do głowy, żeby zapytać, czy życzą sobie wystąpić w powieści. I ku mojemu zdumieniu nie usłyszałem żadnej odmowy. Jedną tylko postać, kapryśnej diwy podejrzanej o dokonanie morderstwa, skamuflowałem pod pseudonimem. I choćby nie wiem co, nie przyznam się, która z naszych piosenkarek była dla mnie źródłem inspiracji", zarzeka się Rogoziński.

Książka miała swoją premierę 23 marca. Impreza z tej okazji odbyła się na Skwerze - Filii Fabryki Trzciny. Poprowadziła ją Anna Matusiak z SuperStacji, fragmenty powieści przeczytała Krystyna Czubówna, a recitalem uświetniła całość Iwona Kmiecik. Relację z imprezy można obejrzeć tutaj.

"Ukochany z piekła rodem" to początek serii kryminałów. Wydawnictwo Melanż zaplanowało wydanie aż 6 kolejnych powieści Rogozińskiego. Druga z nich, "Morderstwo na Korfu", trafi do księgarni już jesienią tego roku.
 


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Maciej Markisz 09.04.2015 10:55
Czytelnik

Pomysł odkurzenia kryminału humorystycznego - fantastyczny pomysł - o ile to jest dobrze napisane. :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 09.04.2015 10:37
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
EWAL 09.04.2015 11:20
Czytelnik

Oczywiście pomysł super, oby nie kopiował np.Chmielewskiej

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się