rozwiń zwiń

Kryminalna Piła 2016

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.03.2016

Kryminały od czasów Agathy Christie są jednym z najbardziej popularnych i najczęściej czytanych gatunków literackich. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”, sami będący miłośnikami tego gatunku. Czwarta edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 30 marca – 2 kwietnia.

Kryminalna Piła 2016

Głównymi atrakcjami festiwalu będą spotkania z polskimi autorami, m.in. Ryszardem Ćwirlejem, Martą Zaborowską, Joanną Opiat-Bojarską i Januszem Leonem Wiśniewskim, oraz z prokuratorem prowadzącym m.in. sprawę Trynkiewicza. Po raz pierwszy na festiwalu pojawi się również autor powieści kryminalnych spoza Polski – będzie to Jørn Lier Horst.

W czasie festiwalu wyświetlane będą również filmy kryminalne. Wydarzeniu towarzyszyć będą wyjątkowe i dotychczas niespotykane w Polsce warsztaty kryminalistyczne realizowane pod auspicjami portalu i szkoły Maszyna do Pisania. Jak co roku atrakcją festiwalu będzie Kryminalna Gra Miejska. Po raz trzeci wręczona zostanie Nagroda dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej (wydanej w 2015 roku).

Skąd pomysł na organizację festiwalu? Organizatorzy wyjaśniają:

Ponieważ lubimy czytać o walce ze zbrodnią, rozwiązywać zagadki logiczne, być znawcami zachowań i emocji ludzkich czy jak współcześni profilerzy zgłębiać tajemnice zabójczych umysłów.

IV Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” 2016 organizowany jest po raz kolejny przez Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile i Szkołę Policji w Pile.

Więcej informacji o znajdziecie na stronie internetowej i fanpage'u wydarzenia.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
szelma 30.03.2016 10:52
Czytelniczka

jak to? nie będzie Czubaja?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 29.03.2016 13:26
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post