rozwiń zwiń

„Aspromonte“ w kinach od 22 listopada! [KONKURS]

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.11.2019

Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, która łączyłaby je z większymi ośrodkami, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznaczają tu natura oraz zbiór zasad, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność. 

„Aspromonte“ w kinach od 22 listopada! [KONKURS]

Ma to jednak i złe strony, gdyż w Africo wszystko pozostaje w stanie zawieszenia, co wzmaga jedynie frustrację mieszkańców. Czarę goryczy przelewa tragiczna śmierć kobiety w trakcie porodu, gdyż z powodu braku drogi lekarz nie zdążył na czas. Poirytowani mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować ją własnymi siłami. Szansą na socjalizację zapomnianego Africo będzie też przybycie nowej, postępowej nauczycielki. Jej nowoczesny sposób bycia i nieprzeciętna uroda powodują spore zamieszanie i wzburzenie.

Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco „Via dall'Aspromonte”, rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Miejsce jest nieprzypadkowe, bowiem sam reżyser Mimmo Calopresti wychował się w niewielkim kalabryjskim miasteczku. W jednym z wywiadów przekonywał, że włoskie południe od zawsze naznaczone było pewną duchowością: „Niebem i piekłem, baśnią i tragedią”. Jego nowy film łączy w sobie wszystkie te elementy.

W rolach głównych występują Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”).

Poruszający film o obywatelskim nieposłuszeństwie. – Monica Straniero, Iitaly.org

Epicka i archaiczna bajka, pełna nostalgii za autentycznością wiejskiego świata. – Tonino Cafeo, Madmass.it

Film chce dotrzeć do szerszej publiczności, nie zapominając przy tym o jakości, zarówno inscenizacji, jak i aktorów, z Valerią Bruni Tedeschi i Marcellem Fonte na czele. – Stefano Amadio, Cinemaitaliano.info

KONKURS

Mamy dla was 15 dwuosobowych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Aspromonte” w Warszawie 19 listopada w kinie „Elektronik” o godzinie 19:00 oraz 5 dwuosobowych zaproszeń do poznańskiego Kina Pałacowego do wykorzystania w terminie 22–28 listopada 2019.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: w jakim miasteczku umieścilibyście akcję filmu w waszej reżyserii? Napiszcie kilka zdań o tym miejscu, pamiętając, że odpowiedzi nie mogą przekraczać 1000 znaków. Umieszczajcie je w komentarzach do tej aktualności. Najciekawsze nagrodzimy wejściówkami. 

Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 18 listopada. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Edit 14.11.2019 13:08
Czytelniczka

Trochę pod prąd, ale w mojej reżyserii zaproponowałam bym akcję filmu umiejscowić na ul. Francuskiej na Saskiej Kępie (Warszawa). Saska Kępa zrodziła się z idei stworzenia na prawym brzegu Wisły osiedla-ogrodu z niską willową zabudową. Osiedla mieszkaniowe są otoczone ze wszystkich stron naturalną roślinnością. Ul. Francuska jako reprezentatywna ulica dzielnicy zachwyca...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 13.11.2019 13:56
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post