„Aspromonte“ w kinach od 22 listopada! [KONKURS]

LubimyCzytać
13.11.2019

Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, która łączyłaby je z większymi ośrodkami, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznaczają tu natura oraz zbiór zasad, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność. 

„Aspromonte“ w kinach od 22 listopada! [KONKURS]

Ma to jednak i złe strony, gdyż w Africo wszystko pozostaje w stanie zawieszenia, co wzmaga jedynie frustrację mieszkańców. Czarę goryczy przelewa tragiczna śmierć kobiety w trakcie porodu, gdyż z powodu braku drogi lekarz nie zdążył na czas. Poirytowani mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować ją własnymi siłami. Szansą na socjalizację zapomnianego Africo będzie też przybycie nowej, postępowej nauczycielki. Jej nowoczesny sposób bycia i nieprzeciętna uroda powodują spore zamieszanie i wzburzenie.

Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco „Via dall'Aspromonte”, rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Miejsce jest nieprzypadkowe, bowiem sam reżyser Mimmo Calopresti wychował się w niewielkim kalabryjskim miasteczku. W jednym z wywiadów przekonywał, że włoskie południe od zawsze naznaczone było pewną duchowością: „Niebem i piekłem, baśnią i tragedią”. Jego nowy film łączy w sobie wszystkie te elementy.

W rolach głównych występują Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”).

Poruszający film o obywatelskim nieposłuszeństwie. – Monica Straniero, Iitaly.org

Epicka i archaiczna bajka, pełna nostalgii za autentycznością wiejskiego świata. – Tonino Cafeo, Madmass.it

Film chce dotrzeć do szerszej publiczności, nie zapominając przy tym o jakości, zarówno inscenizacji, jak i aktorów, z Valerią Bruni Tedeschi i Marcellem Fonte na czele. – Stefano Amadio, Cinemaitaliano.info

KONKURS

Mamy dla was 15 dwuosobowych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Aspromonte” w Warszawie 19 listopada w kinie „Elektronik” o godzinie 19:00 oraz 5 dwuosobowych zaproszeń do poznańskiego Kina Pałacowego do wykorzystania w terminie 22–28 listopada 2019.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: w jakim miasteczku umieścilibyście akcję filmu w waszej reżyserii? Napiszcie kilka zdań o tym miejscu, pamiętając, że odpowiedzi nie mogą przekraczać 1000 znaków. Umieszczajcie je w komentarzach do tej aktualności. Najciekawsze nagrodzimy wejściówkami. 

Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 18 listopada. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
162
1
14.11.2019 13:08

Trochę pod prąd, ale w mojej reżyserii zaproponowałam bym akcję filmu umiejscowić na ul. Francuskiej na Saskiej Kępie (Warszawa). Saska Kępa zrodziła się z idei stworzenia na prawym brzegu Wisły osiedla-ogrodu z niską willową zabudową. Osiedla mieszkaniowe są otoczone ze wszystkich stron naturalną roślinnością. Ul. Francuska jako reprezentatywna ulica dzielnicy zachwyca...

więcej

2834
4
13.11.2019 13:56

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd