21 września rozpocznie się 6. MFF Kino Dzieci [KONKURS]

LubimyCzytać
19.09.2019

W ramach Festiwalu odbędą się pokazy 154 tytułów z całego świata. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

21 września rozpocznie się 6. MFF Kino Dzieci [KONKURS]

Filmem inaugurującym tegoroczną edycję 6. MFF Kino Dzieci będzie „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” w reżyserii Lorenza Mattottiego. Obraz ma już na swoim koncie pokazy w Cannes i Annecy, a polska premiera w konkursie głównym festiwalu jest zapowiedzią szerokiej dystrybucji filmu, który trafi na ekrany kin na początku przyszłego roku. W sobotę premierowo zobaczymy również m.in. film fabularny z elementami animacji „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”, którego twórcą jest Ali Samadi Ahadi, oraz „Wakacje z Raną” w reżyserii Sanne Vogel – historię przyjaźni Holenderki Suzan i Rany, Syryjki z obozu dla uchodźców. Po filmie zaprosimy na spotkanie z reżyserką filmu i aktorką (filmową Suzan) – Polleke van der Sman.

„Misją festiwalu Kino Dzieci jest sprowadzanie do Polski filmów dla najmłodszych widzów, których bohaterami są dzieci. To wcale nie jest oczywiste w kinie familijnym. Ważnym elementem festiwalu jest też to, żeby nie był wydarzeniem ekskluzywnym. Filmy z Konkursu Głównego będą pokazywane w 22 miastach Polski” – zapowiada dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Maciej Jakubczyk.

W weekend otwarcia, poza filmowymi projekcjami, odbędą się również spotkania z polskimi i międzynarodowymi twórcami kina dla młodego widza. Pomiędzy seansami w strefie warsztatowej będzie okazja do tego, aby nauczyć się rozpoznawać ślady zwierząt, zbudować rakietę czy wyruszyć w kosmos.

Po pełny harmonogram wydarzeń zapraszamy na stronę www.kinodzieci.pl, bilety na seanse dostępne są w kasach i na stronach internetowych kin.

KONKURS

Mamy dla was 5 dwuosobowych zaproszeń na seanse do kin z poniższej listy:

http://kinodzieci.pl/program/harmonogram/ 

Aby je otrzymać, napiszcie w komentarzach, z kim i dlaczego chcecie wybrać się na Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Odpowiedzi zamieszczajcie w komentarzach do tej aktualności, pamiętając o tym, by nie przekraczały one 500 znaków ze spacjami. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy biletami.

Na odpowiedzi czekamy do 20 września.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj. 

Reklama

komentarze [10]

Sortuj:
2838
4
21.09.2019 13:52

Konkurs został rozwiązany, ze zwycięzcami skontaktujemy się w wiadomości prywatnej


59
0
20.09.2019 13:32

Do kina wyśle moje ukochane kobiety żonę i 6 letnia Zosie. "Operacja człowiek w czerni" to nasz must have, od zawsze czytamy córce skandynawskie bajki. W tym roku musi się udać.Pozdrawiam Kuba


427
3
20.09.2019 12:54

Na Festiwal Filmowy wybiorę się z siostrzenicą Gabrysią i dwoma bratanicami Julią i Justyną. Często robimy sobie takie babskie, weekendowe wypady do kina, więc Festiwal Kino Dzieci świetnie się wpisuje w nasze zwyczaje. Mam nadzieję że repertuar przypadnie Dziewczynkom do gustu. Planuję je zabrać na film "Rosie i Mussa" lub "Cały świat Romy", a może na oba...

więcej

101
3
20.09.2019 11:49

Poszłabym z moją wesołą trójką mężczyzn: mężem i synami - szkolniakiem i niemowlakiem. Wszyscy uwielbiamy mądre książki i mądre bajki, a przy tym każdemu z nas bez przerwy śmieje się buzia. Wszelkie dziecięce festiwale to punkt obowiązkowy w naszym harmonogramie życia.


346
323
20.09.2019 11:35

Na festiwal zabrałabym swojego siostrzeńca. Jest on ciekawy świata i bardzo energiczny. Uwielbia różnego rodzaju pojazdy i lubi przy nich majterkować. Lubi kiedy się mu czyta na dobranoc i sam wybjera książkę której ma ochotę posłuchać. Mimo swojego wieku jest bardzo kulturalny i uprzejmy. Oraz jak na swój wiek bardzo mądry i pomocny. Bierze bardzo duży udział w opiece nad...

więcej

7012
361
20.09.2019 09:27

Do kina wybiorę się z moją siostrzenicą Amelką - molikiem książkowym, niesforna i niezależną jak kot Findus wielbicielką włoskiego makaronu i niedźwiedzi, uwielbiającą zagadki detektywistyczne gwiazdą tańca oraz miłośniczką psów (nie tylko gadających) i nocnego wpatrywania się w księżyc. Niech się dziecko trochę przewietrzy i oderwie od tych książek... przynajmniej na czas...

więcej

0
0
19.09.2019 23:35

Do kina wybiore się...z dzieciakami. Czuje że zaskoczyłam wszytkich :) Zabiore też męża... niech ma jakies rozrywki. A że jestesmy bardziej molami ksiazkowymi niz kinomaniakami to Operacja Człowiek w Czerni jest obowiazkowa. Każdy mól powien się czasem przewietrzyć i zobaczyc co na miescie ;)


1456
152
19.09.2019 23:11

Ooo… tak się składa, że na ten weekend kupiłam już bilety. Ale byłoby miło, gdyby udało nam się dostać zaproszenie na przyszłą sobotę:) Np. na film „Niesforny Bram” lub „Dzieci ze Snow” (28. września w kinie Muranów). Chodzimy na Kino Dzieci bodajże od dwóch lat – właściwie, chodzą dzieci, ja czekam na zewnątrz. Bardzo fajna impreza, duży wybór filmów spoza multipleksowej...

więcej

2838
4
19.09.2019 13:24

Zapraszamy do dyskusji.


59
0
21.09.2019 10:48

a kiedy wyniki?


zgłoś błąd