Najpierw książka, później film (17.09.2019)

LubimyCzytać
17.09.2019

W tym tygodniu piszemy o nowych ekranizacjach Stephena Kinga, kontynuacjach serialowych sukcesów „Gry o tron” i „Chyłki” oraz o wyczekiwanym przez wielu fanów komiksów serialu „Watchmen” na podstawie powieści graficznej Alana Moore'a. Zapraszamy na przegląd najnowszych wiadomości ze świata książek i filmu.

Najpierw książka, później film (17.09.2019)

„Kasacja”, Remigiusz Mróz (wyd. Czwarta Strona)

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu „Chyłki”. Kontynuacja prawniczego serialu oparta będzie o powieść Remigiusza Mroza „Kasacja”. Zdjęcia rozpoczęły się już w Warszawie, a emisji serialu możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Tak jak w przypadku „Chyłki – Zaginięcia”, serial trafi najpierw na platformę Player.pl, a następnie – na telewizyjny kanał TVN. W roli mecenas Joanny Chyłki ponownie ujrzymy Magdalenę Cielecką. Partnerować jej będą między innymi Jakub Gierszał (Piotr Langer Junior) i Filip Pławiak (Kordian Oryński). Do obsady serialu dołączył także znany z „Pokłosia” i „Konwoju” Ireneusz Czop, który wcieli się w rolę aspiranta Szczerbińskiego.

„Watchmen”, Alan Moore, Dave Gibbons (wyd. DC Comics)

Serial „Watchmen” zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, że będzie to opowieść dziejąca się 34 lata po wydarzeniach opisanych w komiksie. Jak zapowiada producent Damon Lindelof, „Watchmen” ma badać, jak my, jako społeczeństwo, odbieramy ludzi, którzy zakładają maski i zwalczają zbrodnie w nie zawsze do końca legalny sposób. Serial ma przywoływać atmosferę powieści graficznej i być hołdem dla jej twórców. W rolach głównych zobaczymy Jeremy'ego Ironsa, Reginę King, Dona Johnsona, Jeana Smarta i Tima Blake'a Nelsona.
Premiera serialu opartego na klasycznych komiksach Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa już 20 października na HBO.

„Instytut”, Stephen King (wyd. Albatros)

Najnowsza powieść Stephena Kinga „Instytut” ukazała się na rynku w zeszłym tygodniu, a już znani są chętni do jej adaptacji serialowej. David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Ally McBeal”) i Jack Bender („Zagubieni”, „Gra o tron”) zekranizują dla studia Spyglass wydaną we wrześniu książkę. To będzie ich drugie spotkanie na planie filmowym z amerykańskim pisarzem – Kelley i Bender odpowiedzialni są za przeniesienie na ekrany w formie serialu „Pana Marcedesa”. Przypomnijmy, że „Instytut” to opowieść o 12-letnim Luke'u Ellisie, który trafił do ukrytego głęboko w lasach stanu Maine Instytutu, gdzie dzieci poddawane są testom i zabiegom wykorzystującym telepatię i telekinezę.    

„Doktor Sen”, Stephen King (wyd. Albatros)

Filmowe uniwersum zbudowane na powieściach Stephena Kinga nieustannie się powiększa. Data ukazania się na rynku opisanego powyżej serialu na podstawie „Instytutu” nie jest jeszcze znana, za to kontynuacji „Lśnienia” – i owszem. „Doktor Sen” w reżyserii Mike'a Flanagana będzie miał swoją światową premierę 30 października. Czy dorówna genialnej ekranizacji wyreżyserowanej przez Stanleya Kubricka z Jackiem Nicholsonem w roli głównej? Poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. W Polsce do kin pójdziemy dopiero 15 listopada, a do tego czasu musi nam wystarczyć trailer.

„Ogień i krew”, George R.R. Martin (wyd. Zysk i S-ka)

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że zapowiedziany przez HBO drugi spin-off serialu „Gra o tron” będzie dotyczył historii rodu Targaryenów. „Ogień i krew” zaczyna się od opowieści o twórcy Żelaznego Tronu Aegonie Zdobywcy i opisuje dzieje kolejnych potomków smoczych lordów, aż po wojnę domową, która nieomal zniszczyła ich dynastię. Scenarzystą serialu będzie Ryan Condal, niebawem mają rozpocząć się prace nad odcinkiem pilotażowym. Przypomnijmy, że w lipcu padł ostatni klaps na planie pierwszego spin-offu „Gry o tron”, osadzonego tysiące lat przed wydarzeniami z powieści George'a Martina. Serial roboczo zatytułowany „Bloodman” opowiadać będzie historię Westeros z czasów, gdy nie istniał jeszcze Mur. Zatem już niedługo wrócimy przed ekrany do krain opisanych przez George'a R.R. Martina.

„Szukając Alaski”, John Green (wyd. Bukowy Las)

Wysoko oceniany w naszym serwisie przez użytkowników literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach. Szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie. Na jej podstawie dla platformy Hulu powstał serial wyprodukowany przez Josha Schwartza oraz Stephanie Savage (razem pracowali na planie takich seriali, jak „Plotkara” i „Dynastia”). Premiera w amerykańskim serwisie VOD 18 października.

 

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
1462
483
18.09.2019 14:14

Oczywiście dla mnie najważniejsze to "Doktor Sen" i "Instytut". Nie mogę się doczekać :)


4082
3842
17.09.2019 20:01

Kasacja Mróz,może być dobry.


301
296
17.09.2019 13:34

Żadna z powyższych produkcji w określony sposób nie przyciąga mojej uwagi ;)


2838
4
16.09.2019 13:45

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd