rozwiń zwiń

To mogło spotkać ciebie – nowa książka Magdy Stachuli [KONKURS]

LubimyCzytać LubimyCzytać
25.06.2019

Kolejna powieść Magdy Stachuli trafiła już na księgarskie półki. Jeśli jeszcze nie zdążyliście zakupić egzemplarza „Oszukanej”, mamy dla was propozycję nie do odrzucenia. Dzięki wydawnictwu Edipresse mamy do rozdania aż trzy egzemplarze najnowszej powieści Magdy Stachuli. Wystarczy, że opiszecie nam miejsce, które wybralibyście na swoje schronienie.

To mogło spotkać ciebie – nowa książka Magdy Stachuli [KONKURS]

„Oszukana”Magda Stachula (wyd. Edipresse)

Jestem Lena, mam dwadzieścia trzy lata, interesuję się fotografią, mieszkam w uroczej willi nad jeziorem. W wielkim domu otoczonym lasem tylko ja, mój chłopak i nasz pies. Jednym wyda się to romantyczne, innym mroczne, ale nic z powyższych – dla mnie to prostu idealna kryjówka. Musiałam uciekać, musiałam się gdzieś schować, nie chciałam umrzeć. Żyję chwilą, stronię od ludzi, codziennie przekonuję siebie, że moje wcześniejsze życie nie istniało. Tak jest prościej. Gdy się w kółko powtarza kłamstwa, w końcu zaczyna się w nie wierzyć. Ale to tylko część prawdy o mnie. Tak jak ty, mam swoje tajemnice i lęki. Najbardziej boję się, że jeśli przeszłość mnie odnajdzie, zginę! To, co mi się przydarzyło, równie dobrze mogło spotkać ciebie. Uważaj na siebie i pamiętaj, niektórzy ludzie kłamią.

Magda Stachula – absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w firmie importującej kamery do monitoringu. Pewnego dnia pochłonął ją widok z kamery umieszczonej na czeskim tramwaju, przez którą mogła obserwować Pragę i jej mieszkańców – wtedy narodził się pomysł na debiutancką książkę. „Idealna” ukazała się w 2016 roku i bardzo szybko stała się bestsellerem. Rok później premierę miała jej druga książka, również thriller psychologiczny – „Trzecia”, a w 2018 roku kolejny thriller – „W pułapce”. Autorka ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie.

KONKURS

Idealne schronienie – wygraj książkę „Oszukana”.

Lena zaszyła się przed światem w willi nad jeziorem, która otoczona była lasem. Gdzie wy ucieklibyście przed czyhającym na was zagrożeniem? Opiszcie miejsce, w którym próbowalibyście uciec przed swoją przeszłością.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Regulamin konkursu

  • Konkurs trwa od 25 do 1 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu Lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji – 100 KB. Maksymalna szerokość – 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu Lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu Lubimyczytać.pl w celu przeprowadzenia konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu – wydawnictwu Edipresse. Więcej informacji o przetwarzaniu twoich danych osobowych znajdziesz  w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja Lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

komentarze [74]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 10.07.2019 10:49
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Ailenrok
Damian
Gryzilepek
Rozka13N
the_bowska

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 01.07.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Makiwarrior 01.07.2019 23:30
Czytelnik

Uciekłbym do wielkiego miasta. Tam najłatwiej zginąć w tłumie. Wynająłbym kawalerkę, zatrudniłbym się tam, gdzie nie zadają dużo pytań i żyłbym nie zwracając na siebie uwagi. Zakupy w różnych sklepach, zamówienia do paczkomatu, jedzenie na wynos. Nie mam problemu ze spędzaniem czasu w mieszkaniu. Pokój, kuchnia, łazienka, książki, komputer i mógłbym żyć w cieniu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
kanytsuj 01.07.2019 22:14
Czytelnik

Jestem zbyt przywiązana do rodziny i przyjaciół, żeby móc ich po prostu zostawić i dokądś uciec. Dlatego uciekłabym w inne ciało. Zmieniłabym fryzurę, zmodyfikowała twarz za pomocą chirurgii plastycznej i żyłabym gdzieś niedaleko, niemalże w tym samym miejscu. W końcu mówią, że pod latarnią najciemniej.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
daisyhill 01.07.2019 16:17
Czytelnik

Pustynia w Izraelu to miejsce w którym najchętniej ukryłbym się przed swoją przeszłością. A nazbierało się tej hańby blisko 40 lat... Wyjałowiona ziemia i pozbawiona życia woda sprawiłaby ,że ukoiłbym smutki i pozbył się melancholii. Nie byłoby trudno bo cały Izrael to jedna wielka pustynia.Wreszcie odpocząłbym od problemów i trosk ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Patrycja 01.07.2019 15:33
Czytelniczka

Czy istnieje takie miejsce do którego chciałabym uciec? Pewnie tak, ale na pewno byłby to teren o którym nikt nie słyszał. Wybrałabym miejsce, jedno z tych, które poznaje jeżdżąc rowerem na wycieczki w nieznane o których nawet najbliżsi nie wiedzą. Może byłby to opuszczony domek oddalony o 5 km od torów o istnieniu którego dawno zapomniano, a może stary garaż na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niki151 01.07.2019 12:01
Czytelniczka

Moją pierwszą myślą, na hasło "schronienie" były silne ramiona mojego mężczyzny, w których czuję się bezpiecznie i ,w które zawsze mogę uciec i się schować przed problemami. Jednakże, z racji tego,że chodzi o miejsce to postawiłabym na nasz stary dom, co prawda od ponad dekady opuszczony, ale na uboczu. Nie rzucający się z głównej drogi, schowany za rozłożystymi drzewami i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
chk 01.07.2019 11:08
Czytelnik

Kolejny list z pogróżkami. Tym razem bardziej drastyczny, dokładniej opisujący moją długą i bolesną śmierć.
Mam tego dość, pomyślałam wkurzona. Nie chcę przez całe życie oglądać się przez ramię, tracić zaufania do najbliższych i zamykać się w czterech ścianach. Chcesz wojny, to będziesz ją mieć, przyrzekłam sobie.
Dzięki znajomym poukrywanym w darknecie udało mi się znaleźć...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
zosia 01.07.2019 10:00
Czytelniczka

Mam na imię Zosia. Mam pięćdziesiąt jeden lat, mieszkam na wsi. Mój mały, uroczy domek, otoczony krzewami róż jest znacznie oddalony od innych zabudowań. Nie potrzebuję jednak kontaktu z innymi ludźmi. Wystarczy mi drewniana weranda z widokiem na ogród, ziołowa herbata i książka. Dużo książek. Teraz mam w końcu czas, żeby nadrobić czytelnicze zaległości. Założyłam...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
renia511 01.07.2019 09:46
Czytelniczka

Żadna leśna głusza, żadna wielka metropolia, ani też własny dom nie stanowiłyby dla mnie bezpiecznej oazy w obliczu realnego zagrożenia. Jedynym miejscem, gdzie mogłabym skryć się przed czyhającym niebezpieczeństwem jest dom moich rodziców. Dom na wsi, z którym kojarzą mi się ciepłe wspomnienia z dzieciństwa i młodości, gdzie zawsze mogłam liczyć na spokój i opanowanie mamy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej