Biały Kieł

Okładka książki Biały Kieł Jack London, Caterina Mognato, Walter Venturi
Okładka książki Biały Kieł
Jack LondonCaterina Mognato Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Adaptacje literatury komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Adaptacje literatury
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2023-01-25
Data 1. wyd. pol.:
2023-01-25
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328154780
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Miki. Szalone przygody Nicolas Kéramidas, Lewis Trondheim
Ocena 6,9
Miki. Szalone ... Nicolas Kéramidas,&...
Okładka książki Świat Akwilonu: Elfy: Kryształ Niebieskich Elfów. Tom 01 Kyko Duarte, Jean-Luc Istin
Ocena 7,1
Świat Akwilonu... Kyko Duarte, Jean-L...
Okładka książki Ballada dla Sophie Juan Cavia, Filipe Melo
Ocena 8,2
Ballada dla So... Juan Cavia, Filipe ...
Okładka książki Borgia #1-2: Krew dla papieża. Władza i kazirodztwo Alexandro Jodorowsky, Milo Manara
Ocena 6,7
Borgia #1-2: K... Alexandro Jodorowsk...
Okładka książki Tezeusz i Minotaur. Świat Mitów Clotilde Bruneau, Taranzano Pierre
Ocena 6,8
Tezeusz i Mino... Clotilde Bruneau, T...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
28 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6236
3483

Na półkach:

Jack London należy do jednych z najbardziej znanych pisarzy amerykańskich z początku XX wieku. Nim zaczął tworzyć miał barwne życie, w którym dużo miejsca na nowe wyzwania. Pewnie to sprawiło, że był człowiekiem niesamowicie otwartym i poruszający problem samotnej walki człowieka z panującym porządkiem społecznym i siłami przyrody. Do tego jego twórczość cechuje przemycanie wątków autobiograficznych, naturalizm wymieszany z przygodowym romantyzmem. Do tego z jego publikacji wyłaniają się też jego socjalistyczne poglądy wymieszane z ideą walki o byt, pokazaniem, że tylko właściwą postawą, nieuleganiem nałogom oraz pracowitością możemy coś osiągnąć. Książki Jacka Londona znalazły się wśród dzieł zakazanych w Niemczech po dojściu do władzy, ponieważ jego otwartość do różnorodności była niezgodna z linią partii.
„Biały kieł” należy do najpopularniejszych jego książek. Znajdziemy w niej motyw brutalnej przyrody, krzyżowania się gatunków/ras oraz oswajania. Piętnowane są tu złe postawy społeczne, czyli przemoc, wyzysk, uzależnienie od używek i znęcanie się nad zwierzętami.
Treść większości czytelników znana, więc całej fabuły nie ma sensu opowiadać. Jack London swoją opowieść umieszcza około 1898 roku, kiedy w Ameryce panowała gorączka złota i kolejni osadnicy podbijali niezasiedlone ziemie. Widzimy starcie ludzi z przyrodą, wykorzystywanie psów pociągowych w zaprzęgach, poznajemy efekty odłączania się psów od stada, zobaczymy społeczność Indian oraz ich kontakty z cywilizacją zachodu. Nie zabraknie tematu wykorzystywania psów do walk, które były rozrywką dla znudzonych zbieraczy złota. Jack London idealnie pokazuje brutalny los zwierząt w XIX wieku, kiedy pragnienie wolności zderza się z uzależnieniem od ludzie z powodu oderwania od stada, które zawsze jest wsparciem dla wszystkich członków. Uzależniony od człowieka zwierzak może żyć tylko wśród ludzi. To okazuje się jednak wyczerpujące i niebezpieczne. Każdego dnia musi mierzyć się z nowym przeciwnikiem. Do czasu kiedy zostaje ranny i w porę w jego obronie staje Weedon Scott. Czy uda mu się oswoić wilka i wychować na łagodne zwierzę? Co zyska rotując życie zwierzaka?
Nie zabraknie tu scen przemocy. Widzimy wykorzystywanie psów w zaprzęgach nawet, kiedy są w fatalnej formie, karmienie im czym popadnie, głodzenie, ograniczanie swobody, bicie, ale też jest pomoc, delikatność i stopniowe oswajanie. Złe zachowania zestawione z tymi dobrymi i ich efektami sprawiają, że wiemy, które są lepsze.
Jak na tle książki wygląda adaptacja w formie komiksy? Zdecydowanie pozbawiono go wielu scenek. Mamy za to wszystko to, co w całej akcji najważniejsze. Oczywiście wchodzimy w klimat XIX-wiecznej gorączki złota i początków osadnictwa w Ameryce. Pierwsze sceny pokazują nam ludzi przemierzających w zaprzęgu przez dzicz i osaczonych przez stado wygłodniałych wilków. Zobaczymy jak ranny pies ucieka i dołącza do stada, w którym musi rywalizować o względy wilczycy. Zobaczymy jak dba o potomstwo z nią. Staniemy się świadkami jego pierwszych polowań, które czasami kończą się porażkami
Całość napisana z lekkością i niesamowitym wczuciem się w odczucia oraz zwierzęcy sposób postrzegania świata. Świetnie oddany klimat książki. Historia pomaga poruszyć wiele kwestii etycznych, ale wiele z nich może być ukrytych.
Ze względu na to, że jest to klasyka regularnie pojawiają się kolejne wznowienia. Komiks będzie świetnym wprowadzeniem w świat bohaterów, zachęci młodych czytelników do poznawania przygód pół psa pół wilka, który musi dostosować się do nowych sytuacji i nauczyć nowych rzeczy. Jest tu duża wiara w to, że zwierzę zachowuje się tak jak od niego oczekuje właściciel.

Jack London należy do jednych z najbardziej znanych pisarzy amerykańskich z początku XX wieku. Nim zaczął tworzyć miał barwne życie, w którym dużo miejsca na nowe wyzwania. Pewnie to sprawiło, że był człowiekiem niesamowicie otwartym i poruszający problem samotnej walki człowieka z panującym porządkiem społecznym i siłami przyrody. Do tego jego twórczość cechuje przemycanie...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
26
6

Na półkach: ,

Książka jest cudowna i idealnie opisuje życie innych czworonożnych zwierzaków które trafiają do schroniska a potem są adoptowane przez okrutnych ludzi. Polecam przeczytać żeby zobaczyć jak czuje się takie zwierzę.

Książka jest cudowna i idealnie opisuje życie innych czworonożnych zwierzaków które trafiają do schroniska a potem są adoptowane przez okrutnych ludzi. Polecam przeczytać żeby zobaczyć jak czuje się takie zwierzę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
105
19

Na półkach:

Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa!

Jedna z ulubionych książek z dzieciństwa!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
95
56

Na półkach:

Wstyd się przyznać, ale jakoś nigdy nie wpadła mi w ręce książka "Biały Kieł", więc oceniam komiks bez porównania do oryginału.
Bardzo podobały mi się ilustracje, dobrze była tu oddana "mimika" zwierząt. Sama historia piękna, chociaż brutalna. Mam jednak wrażenie, że akcja toczy się za szybko, i piszę to bez znajomości książki o czym już wspomniałam. Czuć po prostu, że czegoś brakuje.
Finalnie jestem zadowolona, że poświęciłam temu tytułowi czas i zapewne będę do niego wracać. Dodatkowo zmotywowało mnie to do sięgnięcia po książkę.

Wstyd się przyznać, ale jakoś nigdy nie wpadła mi w ręce książka "Biały Kieł", więc oceniam komiks bez porównania do oryginału.
Bardzo podobały mi się ilustracje, dobrze była tu oddana "mimika" zwierząt. Sama historia piękna, chociaż brutalna. Mam jednak wrażenie, że akcja toczy się za szybko, i piszę to bez znajomości książki o czym już wspomniałam. Czuć po prostu, że...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
119
119

Na półkach:

Komiks na podstawie powieści "Biały Kieł" w moim odczucie jest kolejnym dowodem na to, że czasem nie warto zawierać się za adaptacje kultowych powieści.
50 stron nawet najpiękniejszych rysunków to zdecydowanie za mało na godne oddanie książki. W moim odczuciu za dużo było dziur w fabule i dróg "na skróty".
Zapewne moje wrażenia byłyby zupełnie inne gdybym nie czytała książki. Dla tych którzy czytali, niestety nie polecam.

Komiks na podstawie powieści "Biały Kieł" w moim odczucie jest kolejnym dowodem na to, że czasem nie warto zawierać się za adaptacje kultowych powieści.
50 stron nawet najpiękniejszych rysunków to zdecydowanie za mało na godne oddanie książki. W moim odczuciu za dużo było dziur w fabule i dróg "na skróty".
Zapewne moje wrażenia byłyby zupełnie inne gdybym nie czytała...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
481
480

Na półkach:

Młody wilk musi pokonać wiele przeciwności, aby zrozumieć otaczający go świat ludzi i móc w nim przetrwać.

Komiks jest adaptacją arcydzieła światowej literatury opowiadającym o wilku zwanym Białym Kłem, którego twórcą jest Jack London. Za scenariusz odpowiada pochodząca ze słonecznej Italii Caterina Mognato, rysunki stworzył Walter Venturi, kolorami zajmowało się Minte Studio, zaś okładką Chris Regnault.

Historia została podzielona na cztery wyraźne części, które są różnymi etapami rozwoju głównego bohatera. Dzięki temu możemy lepiej przeżywać razem z nim etapy jego życia od najmłodszych lat i wczytać się w doświadczenia w poznawaniu świata.

Świetnie prezentowany jest sposób narracji. Przez całe opowiadanie możemy przeczytać myśli Białego Kła, dzięki czemu to okazja lepiej zrozumieć, co czuje i jak odbiera niektóre sytuacje. Razem z nim przeżywamy przygody związane z dorastaniem, jak na przykład pierwsze wyjście na polowanie.

Fabuła komiksu jest napisana w sposób wyrazisty. Niekiedy czytając różnego rodzaju opowiadania, człowiek ma wrażenie, jakby się zgubił albo czegoś mu brakowało. W tym przypadku wszystko jest znakomicie opisane. Czytelnik nie powinien wyłapać żadnych dziur fabularnych, czy nie rozwiniętych wątków. Wszystkie motywy zostały wyjaśnione i nie powinno się mieć wrażenia, że powinno znaleźć się coś jeszcze.

Można w tym dziele znaleźć również parę emocjonalnych wątków. Jest to pozycja skierowana na pewno dla wrażliwych osób.

Więcej na: CzasoStrefa

Młody wilk musi pokonać wiele przeciwności, aby zrozumieć otaczający go świat ludzi i móc w nim przetrwać.

Komiks jest adaptacją arcydzieła światowej literatury opowiadającym o wilku zwanym Białym Kłem, którego twórcą jest Jack London. Za scenariusz odpowiada pochodząca ze słonecznej Italii Caterina Mognato, rysunki stworzył Walter Venturi, kolorami zajmowało się Minte...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
213
98

Na półkach:

Jestem ogromnym fanem Białego Kła od jakiegoś 13 roku życia, gdy po raz pierwszy przeczytałem tę powieść. Sięgnąłem po ten komiks, gdyż chciałem odświeżyć ją sobie przez inne medium. Szczerze? Ocena powinna być niższa, dużą rolę odgrywa w niej mój sentyment. Komiks ten po prostu nie zachwyca, za dużo luk w fabule i nieścisłości, a także błędów w rysunkach, które dorosłego i uważnego czytelnika rażą trochę w oczy (np. rany znikające albo pojawiąjące się w innym miejscu niż wskazywał poprzedni rysunek). Mimo to, jak zawsze, popłakałem się na końcu, gdyż historia Białego Kła jest piękna i trafia niczym strzała w moje serce. Nie żałuje, że przeczytałem - szata graficzna jest piękna (zwłaszcza wyrazy twarzy Białego Kła),a ważne wydarzenia z książki są odwzorowane dobrze. Seria ta jednak zawodzi z prostego względu - 50 stron komiksu z małą ilością tekstu nie jest w stanie godnie oddać całych powieści...

Jestem ogromnym fanem Białego Kła od jakiegoś 13 roku życia, gdy po raz pierwszy przeczytałem tę powieść. Sięgnąłem po ten komiks, gdyż chciałem odświeżyć ją sobie przez inne medium. Szczerze? Ocena powinna być niższa, dużą rolę odgrywa w niej mój sentyment. Komiks ten po prostu nie zachwyca, za dużo luk w fabule i nieścisłości, a także błędów w rysunkach, które dorosłego i...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
2232
2056

Na półkach:

PopKulturowy Kociołek:

Fascynująca opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu własnych wartości z dodatkową solidną dawką przygodowej treści. To właśnie te elementy sprawiły, że Biały Kieł autorstwa Jacka Londona, stał się jedną z najbardziej docenianych powieści przygodowych wszech czasów. Na przestrzeni lat dzieło to zostało zaadaptowane na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest właśnie komiks autorstwa Caterin Mognato, która postanowiła zmierzyć się z literacką legendą. Jak jej to wyszło? Śmiało można napisać, że bardzo dobrze i mamy tutaj do czynienia z jednym z lepszych albumów w całym cyklu.

Bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły fabularne (które większość powinna dobrze znać),scenariusz komiksu został podzielony na cztery etapy. W każdym z nich autorka stara się mocno skondensować kluczowe fragmenty powieści. Jak w większości dzieł tego typu trzeba więc być gotowym na pewne uproszczenia i zauważalną skrótowość (szczególnie kiedy dobrze zna się oryginał). Nie można jednak nie docenić skutecznych starań scenarzystki, aby być w pełni wiernym oryginałowi i co najważniejsze zachować jego klimat (włącznie z głębszym przesłaniem historii). W tym aspekcie komiks prezentuje się naprawdę wyśmienicie i nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-adaptacje-literatury-bialy-kiel/

PopKulturowy Kociołek:

Fascynująca opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu własnych wartości z dodatkową solidną dawką przygodowej treści. To właśnie te elementy sprawiły, że Biały Kieł autorstwa Jacka Londona, stał się jedną z najbardziej docenianych powieści przygodowych wszech czasów. Na przestrzeni lat dzieło to zostało zaadaptowane na wszelkie możliwe sposoby....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    39
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    6
  • 2023
    2
  • Komiksy
    2
  • Komiks
    2
  • Komiksy!
    1
  • Rok 2023
    1
  • =KOMIKSY=
    1
  • -KOMIKSY-
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Biały Kieł


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Zapiski Zielarki #11 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Ocena 8,1
Zapiski Zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Nightwing: Bitwa o serce Blüdhaven Adriano Lucas, Bruno Redondo, Tom Taylor
Ocena 8,3
Nightwing: Bit... Adriano Lucas, Brun...
Okładka książki Świat Akwilonu: Krasnoludy: Jorun z Bractwa Kuźni. Tom 06 Pierre-Denis Goux, Nicolas Jarry
Ocena 7,7
Świat Akwilonu... Pierre-Denis Goux, ...

Przeczytaj także