Narkotyki, boks i kurier na rowerku

Grzegorz Śmiałek Grzegorz Śmiałek
09.01.2014
Okładka książki Kurier Robert Muchamore Logo Patronat

„Kurier”, to kolejna z części przygód małych agentów. W pierwszej części czytelnicy poznali Jamesa, któremu dzielnie, chociaż nie bez problemów, udało się przejść rygorystyczne szkolenie i w końcu nauczył się pływać. Teraz jako pełnoprawny agent z granatową koszulką, oznaczającą „jestem dobry nawet lepszy” dostaje swoje kolejne zadanie.

W „Kurierze” powracają również bohaterowie znani z „Rekruta”, więc po raz kolejny zgrana banda małych agentów, może ratować świat. Nie znajdziemy w tej serii super broni, niesamowitych gadżetów z dotykowymi ekranami, wszystko wydaje się prawdziwe i realistyczne i to jest duży plus tych opowieści.

Tym razem nieco zawadiacki James musi się zmierzyć z dobrze zorganizowanymi przemytnikami narkotyków, staje się tytułowym kurierem czyli dostawną białego proszku spragnionym klientom. Jego zadaniem jest zaprzyjaźnić się z synem narkotykowego bosa. Będzie musiał odnaleźć się w groźnym świecie walk bokserskich i zmierzyć się z niebezpiecznymi, gotowymi na wszystko wrogami.

Bo, który z małych chłopców nie chce zostać szpiegiem, na czas akcji przyjmować inne nazwisko i móc nie chodzić do szkoły, bo przecież jest tajnym agentem i mam misję do wykonania! Kolejne losy młodocianych szpiegów, to ciekawa opowiastka dla młodego czytelnika, pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Powieść czyta się szybko, a dwunastoletni James trochę dorośleje, jest trochę bardziej poważny i trochę bardziej odpowiedzialny. W każdej dobrej misji ratującej świat nie może zabraknąć odrobiny miłości, tak jest i tym razem. W poprzedniej części James wzdychał do pięknej dziewczyny z sąsiedztwa, która pocałowała go bez pytania, tym razem, sytuacja nieco się komplikuje, ponieważ James zakochuje się po same uszy.

Czytajcie, ratujcie świat i pamiętajcie, oficjalnie nieletni agenci nie istnieją…