Z Tango jest nas troje

And Tango makes three
9788392619918
pingwin, homoseksualizm, LGBT
Merist

Najbardziej popularna na świecie książeczka dla dzieci o homoseksualności. Książka napisana przez Peter’a Parnell’a oraz Justin’a Richardson’a z ilustracjami Henry’ego Cole’a oparta jest na prawdziwej historii Roy’a i Silo, dwóch samców, pingwinów maskowych z nowojorskiego ZOO, które przez sześć lat żyły w stałym związku. Roy i Silo podpatrują, że inne pingwinie pary wysiadują jajka, z...

Najbardziej popularna na świecie książeczka dla dzieci o homoseksualności.

Roy i Silo podpatrują, że inne pingwinie pary wysiadują jajka, z których wykluwają się małe pingwiniątka. Zaczynają więc wysiadywać kamień, który przypomina im jajko. Gdy zauważają to opiekunowie pingwinów, podrzucają im prawdziwe jajko, które na przemian wysiadywać zaczynają Roy i Silo. Wykluwa się w końcu z niego Tango, mała córeczka pary pingwinów.

Książka otrzymała wiele nagród i nominacji, m. in. od Amerykańskiego Towarzystwa Bibliotekarzy, Amerykańskiego Towarzystwa Zapobiegania Przemocy wobec Zwierząt oraz Lambda Literary Award.

źródło opisu: Wydawnictwo AdPublik, 2009

źródło okładki: www.adpublik.pl

isabelle142 | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

I pomyśleć, że dopiero kilka dni temu, za sprawą jednego z tekstów na LC, dowiedziałam się o istnieniu tej książeczki! LGBT dla dzieci? Niezwłocznie musiałam się przekonać, co jest grane.
I jestem urzeczona. Ta przepiękna, choć tak krótka opowiastka, podniosła mnie na duchu. Zaledwie kilkadziesiąt linijek tekstu - ale jaki przekaz!
Jak się okazuje, można pisać o tolerancji w prosty i przystępny dziecku sposób. Ta historyjka uczy tego, że każdy z nas, niezależnie od osobistych preferencji, ma prawo do szczęścia. Że nawet ci, których uważamy za 'innych', są w głębi duszy tacy sami jak my.
Książeczka ma walory wychowawcze, ale i edukacyjne. I do tego te urocze ilustracje! Dzieci je pokochają.
W stosownym czasie zaprezentuję ją własnym pociechom. Oczywiście, kiedy już będę je miała :)

de_merteuil | 2011-07-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

„Z Tango jest nas troje” to kolejna niesamowita książka dla dzieci wydawnictwa AdPublik, którą miałam przyjemność przeczytać. Podobnie jak w przypadku poprzedniej, oczarował mnie sposób opowiadanej historii, podejście do tematu homoseksualizmu i naturalne jego przedstawienie.

Historia pingwinów Roy i Silo, dwóch samców żyjących wspólnie w jednym z amerykańskich zoo, jest historią prawdziwą. Wśród wielu pingwinich rodzin, właśnie ich dwoje postanowiło żyć razem; zbudowali dla siebie dom, śpiewali pieśni godowe, wszystko robili wspólnie. Podpatrując inne pingwiny wysiadujące swoje jaja, Roy i Silo znaleźli kamień i dbali o niego. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jedno z jaj pozostało bez opieki i opiekun z ogrodu zoologicznego postanowił przekazać je naszym bohaterom.

„Z Tango jest nas troje” to piękna i wzruszająca opowieść o rodzinie i miłości rodzicielskiej. W tym tkwi główna siła przekazu opowiadanej historii. Roy i Silo nie są przedstawione jako anomalia, jako dziki wybryk...

No tak, wzruszające, mądre, ważne, coś tam. Z punktu widzenia dorosłej osoby, a nikogo innego nie chcę udawać, to jest to ekstremalnie nudne. Na pewno da się promować tolerancję w bardziej godny sposób.

Maria Tarczyńska | 2015-01-30

Nie jest to książka wybitna literacko ale uważam, że warta uwagi. Nie ma w końcu na naszym rynku wielu pozycji o homoseksualizmie dla małych dzieci. Poza tym dzieci kochają pingwiny - moja córeczka je uwielbia. Te z książeczki pokochała, choć na razie rozumie tylko obrazki to ilustracje jej się bardzo podobały :)

lemondoor | 2016-02-10
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Książka pod pretekstem uroczej historyjki o pingwinkach które bardzo się kochały i chciały mieć potomstwo, przemyca dzieciom ideologię. Promuje homoseksualizm i adoptowanie dzieci przez homoseksualistów.
Pozycja z cyklu "tolerancyjne pranie mózgu".

Wiki | 2014-10-13

Na półkach: Dla Ady, Przeczytane, Posiadam
Anna Janczyszyn | 2016-04-02
Przeczytana: 16 kwietnia 2016
Trwa Tydzień Zakazanych Książek

Właśnie rozpoczął się Tydzień Zakazanych Książek. Wydarzenie organizowane jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy i ma na celu upublicznienie debaty o wolności słowa, tolerancji i prawa do wygłaszania własnych opinii. Tydzień Zakazanych Książek potrwa w tym roku od 27 września do 3 października. W Polsce organizowany jest po raz piąty.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.