Z Tango jest nas troje

literatura dziecięca
9788392619918
Katarzyna Remin
pingwin homoseksualizm LGBT

Piękna, wzruszająca pozycja. Takie książki powinno się obowiązkowo czytać nie tylko dzieciom w przedszkolach i szkołach, ale przede wszystkim ich rodzicom, może wówczas nasz kraj nie byłby aż tak przesiąknięty nienawiścią i nietolerancją, która w głównej mierze wynika z niewiedzy i ignorancji.

[znalazłam! Po roku szukania! Nie na regale. POD regałem dziecka]
Przeurocza historia i oprawa graficzna. Ważna książka - bo chyba pierwsza taka pozycja dla dzieci w Polsce. Może kiedyś się doczekamy przekładu z francuskiego fenomenalnej książeczki "O księżniczce, której nie podobali się książęta?"

Jak wspaniale, że ta prawdziwa historia została przeniesiona na farbę drukarską oraz papier. Przyjazne, delikatne promowanie tolerancji dla najmłodszych :).

Uwaga: spojler!

- Nazwiemy ją Tango - zdecydował pan Gramzay. - Bo tango można tańczyć tylko w parze.
(...)
Tango była pierwszym pingwinem w zoo, który miał dwóch tatusiów.

Powyższe cytaty pochodzą z bogato ilustrowanej książki dla dzieci "Z Tango jest nas troje".
Justin Richardson i Peter Parnell opisali prawdziwą historię dwóch samców pingwinów maskowych
z ogrodu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1925

I pomyśleć, że dopiero kilka dni temu, za sprawą jednego z tekstów na LC, dowiedziałam się o istnieniu tej książeczki! LGBT dla dzieci? Niezwłocznie musiałam się przekonać, co jest grane.
I jestem urzeczona. Ta przepiękna, choć tak krótka opowiastka, podniosła mnie na duchu. Zaledwie kilkadziesiąt linijek tekstu - ale jaki przekaz!
Jak się okazuje, można pisać o tolerancji...

Nie jest to książka wybitna literacko ale uważam, że warta uwagi. Nie ma w końcu na naszym rynku wielu pozycji o homoseksualizmie dla małych dzieci. Poza tym dzieci kochają pingwiny - moja córeczka je uwielbia. Te z książeczki pokochała, choć na razie rozumie tylko obrazki to ilustracje jej się bardzo podobały :)

dla dzieci o tolerancji

No tak, wzruszające, mądre, ważne, coś tam. Z punktu widzenia dorosłej osoby, a nikogo innego nie chcę udawać, to jest to ekstremalnie nudne. Na pewno da się promować tolerancję w bardziej godny sposób.

„Z Tango jest nas troje” to kolejna niesamowita książka dla dzieci wydawnictwa AdPublik, którą miałam przyjemność przeczytać. Podobnie jak w przypadku poprzedniej, oczarował mnie sposób opowiadanej historii, podejście do tematu homoseksualizmu i naturalne jego przedstawienie.

Historia pingwinów Roy i Silo, dwóch samców żyjących wspólnie w jednym z amerykańskich zoo, jest...

Dyskusje

• LGBT
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci
  • 2018
  • Kontrola jakości zanim przeczytam bachorom, których jeszcze nie mam
  • 366 książek w 366 dni (2016)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Z Tango jest nas troje