Gra

Wydawnictwo: Rebis
The Fire
ósemka, neville, szchy
Bernadeta

Rok 2003, Kolorado: Alexandra Solarin jedzie do domu swojej matki. Jej rodzice byli przekonani, że przed trzydziestu laty udało się im rozproszyć po całym świecie figury z kompletu szachowego z Montglane i zakopać wraz z nimi sekret ich potęgi. Przybywszy na miejsce, Alexandra stwierdza, że matka zniknęła. Wszystko wskazuje na to, że Gra znów się rozpoczęła. Rok 1822, Albania: Ali Pasza,...

Rok 1822, Albania: Ali Pasza, najpotężniejszy władca Imperium Osmańskiego, znalazł się w niebezpieczeństwie. Zleca więc niebezpieczną misję jedynej osobie, którą darzy zaufaniem – swojej córce Haidée. Ma ona przemycić z Albanii pewien cenny przedmiot i oddać go w ręce jedynego człowieka, który jest w stanie go ocalić...

Kotkad | 2014-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 września 2014

Pierwszym tomem "ósemką" się zachwyciłam, druga już tak mnie nie wciągnęła. Autorka sama mówi że nie chciała pisać drugiego tomu ale życie zdecydowało za nią inaczej, pisząc scenariusz wydarzeń września 2001. Dla mnie się to nie kleiło z tymi wydarzaniami, że co że ropa, że terroryzm, że Arabia.
Sama książka to dalsze losy Catherine i jej rodziny. W tym tomie główną rolę odegra córka Catherine i Aleksandra. Podobnie jak u matki i tu iskrzy miedzy nią a arcymistrzem szachowym następnego pokolenia. Podobnie jak u matki, Aleksandra żyje w nieświadomości na temat Gry w którą zostanie uwikłana.
W tym tomie fragmenty z przeszłości, opowieści Charlota są już mniej wciągające niż opowieści Mirelli z "Ósemki". Akcja teraźniejszości z udziałem bohaterki również cechuje się mniejszą ilością porywających momentów.
Zagadki są płytkie, bohaterowie dziecinni, a porywy miłosne na miarę liceum, nawet sceneria przygasła i stała się nudna.
Czytało się jakoś, nie ubawiłam się, nie popłynęłam w...

kwiatek29 | 2010-06-20
Przeczytana: 2010 rok

Kontynuacja bestsellerowej ósemki.Również bardzo wciągająca.Czyta się ją z zapartym tchem.Gorąco polecam.

Anna-mojeksiążki | 2011-08-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: sierpień 2011

Gra się rozpoczęła! ...a właściwie zakończyła, bo już ją przeczytałam :) Świetna książka - dobrze napisana, ma ciekawe dialogi i dwa przeplatające się wątki (czasy współczesne i rok 1822).
Gra opowiada o cudownym komplecie szachów stworzonym z cennych metali i kamieni w 1822 oraz jego mocy. Pionki są ukryte na świecie - moc otrzyma ten, który je skompletuje. Mamy 2 drużyny Białych i Czarnych, które z sobą rywalizują i reprezentują konkretne pionki. Na wstępie poznajemy Alexandrę Solarin, dziecięcą mistrzynię w szachach, w chwili kiedy ginie jej ojciec. Potem zaczyna się Gra i Alexandra jest jednym z pionków. Nie powiem, co się dzieje ani jakie intrygi ją oplatają, bo zepsuję radość czytania chętnym do poznania tej historii :)

Gra jest bardzo ciekawa, trzyma w napięciu, wątki przeplatają się - bardzo dobrze się ją czyta. Na pewno znajdzie zwolenników wśród czytelników lubiących sensacje, zagadki,...

Karolina | 2010-08-13
Przeczytana: lipiec 2010

Kontynuacja "Ósemki". O ile "Ósemka" była zaskakująca, o tyle "Gra" już do przewidzenia. To taka "Ósemka" od tyłu, czyli dokładnie to samo, trochę okrojone. Schemat bardzo podobny do pierwszej części. Zadziwiło mnie zakończenie, przekładam stronę pewna kolejnego rozdziału a tam już "Podziękowania"...

aanyaa | 2010-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2010

Po pierwszej części ("Ósemka") spodziewałam się czegoś lepszego. "Gra" wydaje mi się niepotrzebną kontynuacją. Mnogość wątków, które rozwiązują się dosłownie na ostatnich kartach (nagle bohaterowie doznają jakiegoś dziwnego oświecenia choć nie mogli problemu rozwiązać przez 500 stron). W dodatku to co w "Ósemce" było niewątpliwą zaletą (wątek historyczny) to w "Grze" jest to wielkim minusem. W dodatku ten wątek historyczny kończy się w połowie książki... Jestem bardzo rozczarowana książką. Po kontynuacji "Ósemki" spodziewałam się czegoś o wiele lepszego...

Bernadeta | 2010-04-12

Kontynuacja "Ósemki" tym razem głównymi bohaterami są dzieci postaci przedstawionych w pierwszej części. Książka podobnie jak jej poprzedniczka napisana jest "ciężkim" językiem, jeżeli ktoś nie zafascynuje się akcją, to raczej nie dojdzie do końca.

szpilka | 2016-05-14

Lubię zagadki historyczne połączone z jaką tajemnicą / magią jako iluzją szczęścia. Lubię chodzić z autorami książek po ich kluczach i tropach do rozwiązania ściśle chronionych (dla dobra ludzkości oczywiście : )tajemnic nieziemskich.

Bzyku | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Słaba kontynuacja "Ósemki". Wszystko pomieszane i pogmatwane. Ta sama historia, ta sama gra lecz w jeszcze gorszym wydaniu.

Deimon | 2010-07-26
Przeczytana: 26 grudnia 2009

Czyta się jednym tchem. Trochę chumoru, sensacji i fantastyki w ładnej szachowej otoczce.

Małgosia | 2014-10-25
Przeczytana: 22 października 2014

Druga część jest równie zagadkowa, co pierwsza. Splątane wątki, historie, lekki mistycyzm, tajemnica... Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością.