Na ulicy, gdzie mieszkasz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
On the Street Where You Live
ulica kryminał sensacja
dona

Po rozpadzie swego małżeństwa Emily Graham, ceniona adwokatka z Albany, postanawia rozpocząć pracę w słynnej nowojorskiej firmie prawniczej na Manhattanie i zamieszkać w Spring Lake, starym nadmorskim kurorcie. Kupuje odrestaurowaną wiktoriańską willę, niegdyś będącą własnością jej rodziny. Z domem wiąże się ponura tajemnica. Ponad sto lat temu Madeline Shapley, cioteczna praprababka Emily, siedziała na werandzie, czekając na swego ukochanego Douglasa, który miał jej wręczyć pierścionek zaręczynowy. Piękna dziewiętnastoletnia dziewczyna zniknęła bez śladu. W ciągu kilku kolejnych lat zaginęły także dwie przyjaciółki Madeline: Letitia i Ellen. Pod koniec dwudziestego stulecia sytuacja się powtarza: dwudziestojednoletnia Martha Lawrence w biały dzień znika z nadmorskiego bulwaru. Czyżby seryjny morderca sprzed wieku powrócił w nowym wcieleniu?
Szukając powiązań między przeszłością własnej rodziny a niedawną zbrodnią, Emily Graham nie zdaje sobie sprawy z tego, że sama może się stać kolejną ofiarą przebiegłego i podstępnego zabójcy.

Meowth | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Bardzo zgrabny kryminał, czy tam thriller, jak wolicie, z naprawdę oryginalnym pomysłem, który do końca trzyma w napięciu. Autorka znów - jak w czytanej przeze mnie wcześniej powieści "Noc jest moją porą" - tak kręci, że trudno domyślić się, kto jest sprawcą zbrodni, a gdy już zaczynamy się domyślać, i tak serwuje nam pewne zaskoczenie. I przecież tak powinno być w książkach tego gatunku, więc można powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana. I nie zmęczona, co też dla mnie ważne, gdy sięgam po kryminał.

Znowu jednak największą zagadkę zafundował mi wydawca - kryminalnej treści publikacji towarzyszy typowo "romansowa" okładka i dopisek z tyłu: "Mary Higgins Clark wie, jak stosować wszystkie chwytające za serce efekty: jasno zarysowany romans, niekoniecznie dozwolony od lat osiemnastu, tajemnicze zbiegi okoliczności, wspaniałe stroje, doskonałe fryzury, łatwo rozpoznawalne miejsca w Nowym Jorku i Londynie, momenty zagrożenia".
Romans polega na tym, że dwóch dżentelmenów smali...

Wicca | 2012-04-13
Przeczytana: 21 marca 2008

"Na ulicy, gdzie mieszkasz" to świetny staromodny kryminał, który najlepiej się czyta przed kominkiem, będąc otulonym w koc.
Mogłabym go opisać w trzech słowach : przerażajacy, płynny i ciekawy.
Historia intrygująca do tego stopnia, iż każde odłożenie jej na półkę, skutkowało ponownym sięgnięciem po nią już po kilkunastu minutach.
Przyznaję, Mary Higgins Clark wie jak zatrzymać czytelnika przy sobie. Do samego końca będzie on zgadywał kim naprawdę jest zabójca, a kiedy będzie już na 100% przekonany o winie wybranej przez siebie postaci, pisarka utrze mu nosa, udawadniając, że był w błędzie.

Gdzie tym razem zabiera nas pisarka?

Historia zaczyna się w 1892 roku, gdy w małym w nadmorskim miasteczku Spring Lake znika młoda kobieta, a dom w którym dorastała natychmiast zostaje sprzedany.

Teraz prawie 100 lat później, Emily Grahams odkupuje dom przodków i przenosi się do miasteczka, gdzie otrzymuje propozycję pracy w poważnej kancelarii prawniczej. Dochodząc do...

Kinia | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Jak dla mnie większość książki była bardzo, ale to bardzo nudna. Jedynie momenty, które były napisane z perspektywy mordercy były ciekawe, bo miały w sobie jakąś tam nutkę tajemniczości. Akcja rozkręciła się dopiero na koniec i była naprawdę niezła za co dałam gwiazdkę więcej, chociaż wielka szkoda, że żeby zaczęło się coś dziać trzeba było czekać do ostatnich stron. Uważam, że autorka miała świetny pomysł na motyw mordercy i dziennika, bo to było naprawdę super szkoda tylko, że pisarka w ogóle nie wykorzystała potencjału jaki drzemał w tej fabule. Dodatkowo od samego początku można się domyślić, kto był mordercą, jeżeli trochę bardziej przyjrzymy się poczynaniom każdego bohatera. Generalnie książki nie polecam, bo przez większą część się wynudziłam.

Dobry, ciekawy kryminał, przyjemnie łączący przeszłość z teraźniejszością. Wprawdzie kilka momentów było... słabych, wskazujących niemal natychmiast na mordercę, ale poza tym - przyjemne czytadło na dwa dni.
Może nie jest to pozycja idealnie najwyższych lotów, ale... ;)

Water-Lilly | 2013-10-02

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki. Polecam, bo trzyma w napięciu do samego końca

karka0912 | 2015-03-28

"Na ulicy, gdzie mieszkasz" to kryminał, który może nie świeci oryginalnością, ale za to ukazuje ogromny talent autorki. Pani Clark wykreowała bohaterów z krwi i kości, z prawdziwymi problemami. Ukazała nam obraz zwykłego miasteczka, gdzie praktycznie wszyscy wszystkich znają. Książka jest pisana z perspektywy wielu mieszkańców Spring Lake, w tym mordercy, który według prasy i tych, którzy ją czytają jest uważany za nowe wcielenie psychopaty z XIX wieku. Nie można powiedzieć, że to jest dobry kryminał, trzymający w napieciu. Nie można również uznać go za kompletna strate czasu. Powiedziałabym raczej, że jest dość przecietny. Do grona podejrzanych można było zaliczyć niewiele osób. Przez to nie było tyle zabawy w obstawianiu i można było sie prawie od razu domyśleć kto zabija. Przynajmniej ja szybko zgadłam i miałam racje! Czy o to chodzi w kryminałach? Żeby od razu sie wszystkiego domyśleć? Oczywiście, że nie! Wielki minus za to.

Przykro mi to mówić, ale przez wiekszość książki...

Agnieszka | 2012-08-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa fabuła....i w zasadzie tyle.
Nietety, M.H.Clark jest przewidywalna znacznie w swoich książkach i już po przeczytaniu 1/4 książki prawidłowo wytypowałam mordercę. Klucz tych kryminałów jest powielany w każdej dosłownie książce, stąd nie zaskakuje i nie trzyma w napięciu tak jakby mogła.
Jeśli o mnie chodzi odkładam tę autorkę na baardzo odległą półkę.

Snafu | 2010-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 02 kwietnia 2010

Niestety miałam okazje przeczytać tylko skróconą wersję z Reader's Digest :( (nie wiem jak można w ogóle skracać książki...) Niemniej jednak oceniam książkę na bardzo dobrą czy wręcz znakomitą. Wszystko jest zagmatwane, mieszkańcy miasteczka mają bogatą w tajemnice przeszłość... Słowem to co lubię :)

MagdalenaJoanna Sowa | 2012-04-27
Przeczytana: 13 marca 2004

"Na Ulicy Gdzie Mieszkasz" - uwielbiam ksiazki w takiej atmosferze. Tajemniczosc, zagadki, morderstwa. Czasami lacza sie z romansem co dodaje napiecia. Najlepsza jest koncowka gdzie pokazuja prawdziwa twarz mordercy. Polecam.

Anna | 2011-07-12
Przeczytana: czerwiec 2011

Kolejny znakomity thriller autorki litelatury kobiecej i sensacyjnej.Czytelnik od razu udaje sie wciągnąć w atmosfere akcji.Odbiorca śledzi zawiłość fabuły z zapartym tchem do ostatniej strony.