Przyjdź i mnie zabij

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
We'll Meet Again
zwłoki, wdowa, krew
dona

Gary Lasch, cieszący się powszechnym szacunkiem lekarz z małego miasteczka, zginął we własnym domu od ciosu brązowym posążkiem. Zwłoki znaleziono na parterze, na piętrze zaś, w łóżku zbroczonym krwią denata, leżała jego żona. Sprawa wydawała się bardzo prosta, tym bardziej gdy wyszło na jaw, że Lasch zdradzał młodą żonę. Zabójstwo w afekcie - to najłagodniejsze orzeczenie sądu, na jakie mogła liczyć aresztowana wdowa.
Kiedy Molly Lasch po sześciu latach wyszła z więzienia, natychmiast rozpoczęła poszukiwania prawdziwego zabójcy męża. Pragnąc dowieść swojej niewinności, nawet się nie spostrzegła, kiedy stała się zagrożeniem dla ludzi, którym bardzo zależało, by niektóre szczegóły życia doktora Gary'ego Lascha na zawsze pozostały tajemnicą.

Amadea | 2014-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2014

Dobra i tylko dobra.Nie czytałam jej, tylko męczyłam w zasadzie.Jak dla mnie nie jest to kryminał najwyższych lotów, choć pewnie powinnam użyć słowa thriller ?.
Nie dziwią mnie zachwyty nad tą książką o tyle,że napisana dawno, miała prawo podobać się kilkanaście lat temu. Wyszedł więc z tego kryminał pomieszany z thrillerem medycznym, z zaskakującym, lecz banalnym zakończeniem.
Dla mnie o tyle nudnawy, że czytałam lepsze i to naprawdę trzymajace w napięciu kryminały, przy którym ten wydaje mi się takim sobie.W ogóle moda na pisanie tzw. thrillerów medycznych powoduje u mnie już znużenie tematem.

LeapyLee | 2014-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 lutego 2014

Nigdy nie byłam wielką fanką thrillerów i kryminałów, ale znajomy polecił poczytać "Przyjdź...", więc czemu nie? Zaczęłam czytać po wejściu do pociągu i nie mogłam rozstać się z lekturą. Ostatnie strony czytałam dosłownie na minutę przed wyjściem z wagonu, musiałam dokończyć! Do samego końca zaskakująca i szokująca, trzymała w napięciu i nie pozwalała oderwać się choćby na moment. Jak najbardziej polecam!

Samanta | 2013-01-25
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Bardzo dobra książka, wiele wątków, niewyjaśnione okoliczności.
Trzyma w napięciu i ciężko się od niej oderwać. Naprawdę gorąco polecam!

Irmina | 2014-07-03

Ta książka była pierwszą przeczytaną przeze mnie z dorobku mojej Mistrzyni. Stała się moim numerem 1 wśród jej książek, a pani Higgins Clark uzyskała ode mnie wyżej wymieniony przydomek. Książka jest wciągająca, zaskakująca, a jej zakończenie pokazuje, że pani Mary słusznie nazywana jest "Królową Suspensu".

nilitili | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Wspaniała książka.
Niezwykłe zakończenie. Bardzo niespodziewane.
Koniecznie muszę sięgnąć po inne książki tej autorki. :D

POLECAM SERDECZNIE!!! :D

Ela | 2010-07-14

Świetna książka jedna z tych które czytam duszkiem;)

rollercoaster | 2014-08-15

Rewelacyjna książka. Podziwiam Molly, która poradziła sobie ze śmiercią męża, oskarżeniem za ten czyn i pobytem w wiezieniu. Podobała mi się również jej wola walki, by dowiedzieć się i ukarać zabójcę męża. Okropna była fałszywość najlepszej przyjaciółki, dokonanie przez nią morderstwa oaz spokojne patrzenie na pozbawienie wolności Molly. Nie znośna była również prawdziwa natura Garego, jej męża. Cieszę się, że jednak wszystko dobrze się skończyło, i że się nie poddała.

paula | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Książka warta przeczytania,zakończenie zaskakujące.

Emma | 2014-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Z więzienia wychodzi warunkowo młoda kobieta skazana za zamordowanie męża. Nie przyznaje się do winy i postanawia, wraz z przyjaciółmi znaleźć winnego zbrodni.
Klasyczny kryminał.Chociaż rozwiązanie zagadki łatwo jest przewidzieć, to akcja jest wartka i czytelnik nie może się nudzić.
Dobra książka na dwa wieczory zamiast ogłupiającej telewizji.

Bogna | 2014-10-14

czytałam ją dość dawno temu, jednak z tego co pamiętam - podobała mi się. trzymająca w napięciu, chwilami zaskakująca, chociaż nie wiem, czy bym ją poleciła jako godną przeczytania lekturę...