Łzy diabła

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Ostatni dzień roku, Waszyngton. W wyniku ataku terrorystycznego na stacji metra ginie kilkadziesiąt osób. A list dostarczony władzom miasta sugeruje, że Digger, ograniczony umysłowo zabójca, będzie dokonywał kolejnych ataków co cztery godziny, aż do północy. Dwadzieścia milionów dolarów okupu może temu zapobiec. Tyle, że zleceniodawca psychopaty ginie pod kołami samochodu w drodze po okup. Teraz już nikt nie ma kontroli nad Diggerem. I teraz Margaret Lukas z FBI może liczyć tylko na Parkera Kincaida, badacza dokumentów. Bo jedynym śladem w tej sprawie jest list z żądaniem okupu. A jego autor w literze i zamiast kropki stawia znak przypominający ślad spadającej kropli wody. Fachowcy określają to mianem łez diabła ...

gwiazdka | 2014-01-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Kolejna książka Deavera jest już przeczytana. Tym razem głównym bohaterem Parker Kincaid, a nie mój ulubiony Lincoln Rhyme, chociaż ten ostatni pojawia się w małym epizodzie. Parker ze swoimi znajomymi z FBI ma za zadanie wyśledzić szantażystę i sprawcę masakry w Waszyngtonie. I jak zawsze, na środkowych stornach nic nie jest takie, jak wyglądało na początku książki, a na ostatnich stronach wszystko przekręca się o 180, 360 czy jeszcze więcej stopni, chociaż czytelnikowi wydaje się już to niemożliwe. Oczywiście czytelnik nie ma szans odłożyć książki, musi czytać, czytać i jeszcze dalej czytać, a każdy rozdział powoduje wzrost napięcia i kolejne zagadki do rozwiązania. Podziwiam książki tego pisarza, wszystko jest takie dopracowane, a jednocześnie dwuznaczne, chociaż wydaje się, że z tego miejsca nie ma już dwóch wyjść, autor i tak zaskoczy czymś zupełnie oczywistym, o czym nawet nie zdążyłam pomyśleć. Książka super.

Kucharz | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Ta książka mnie zaskoczyła. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobra.
Do tej pory ostrożnie pochodziłem książek Deavera, które nie należały do cyklu Rhyme albo K.Dance jednak ta okazała się trafnym wyborem.
Jest w niej wszystko to za co cenię Deavera.

Ogólnie książka bardzo podobna do serii Rhyme/Sachs.

Wojtek_Grabowski | 2015-03-18

No jaka pamięć bywa zawodna. Dopiero przy okazji nowości pod tym samym tytułem przypmniałem sobie już dawno przeczytaną książkę. Oamiętam, że dobrze się przy niej bawiłem - to taki film w wersji papierowej. Pewnie teraz, kiedy jestem starszy o dobrych parę lat, już nie byłbym pod takim wielkim wrażeniem, ale z czystym sumieniem mogę tę książkę polecić osobom, które lubią thrillery.

słoneczko | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Pierwsze książki Deavera z Rune oraz Johnem Pellmanem były bardzo słabe.
Cykl z Rhyme/Sachs oraz K. Dance jest bardzo dobry.
Książka z głównym bohaterem Parkerem Kincaidem pozytywnie mnie zaskoczyła.
Fabuła bardzo ciekawa, bohater fajnie wykreowany, akcja trzyma w napięciu.
Postać zabójcy Diggera też świetna.
Zakończenie było dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo spodziewałem się czegoś całkiem innego.
Poziomem niewiele odbiega od cyklu Rhyme/Sachs.
Polecam, nie tylko fanom Deavera.

Amadeusz Sobiesierski | 2012-08-16

To był mój pierwszy kontakt z twórczością tego pana ale na pewno nie ostatni .
Łzy diabła wywarły na mnie ogromne wrażenie .
Jedna poszlaka,mózg całej operacji bawiący się z policją ,Digger narzędzie w rękach psychopaty który zachowuje się dość intrygująco często mówiąc z 3 osobie .
Napięcie,realizm sytuacji,nieoczekiwane zwroty akcji,nieoczekiwane zakończenie czyli wszystko to co powinien zawierać dobry kryminał .
POLECAM

ajcyrtap | 2014-01-12

Genialny thriller!! Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Gorąco polecam.

onaja | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

ulala, smaczny kąsek. tytuł horrorem trąci, ale to zmyłka - jak to w standardzie u deavera. łzy diabła to kropki nad i. dosłownie.
ksiązka której nie chce sie wypuszczac z rąk, bo kazda następna strona wciąga coraz mocniej.
wielbiciele gatunku będą usatysfakcjonowani

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 19 lipca 2015

To jedna z tych książek o których nie będę długo pamiętać. Nie wyróżnia się prawie niczym. Pojedyncze momenty potrafiły wzbudzić niewielkie moje zainteresowanie. Cała reszta powieści jest męcząca i sprawia, że odliczałam tylko strony do końca.

Mayila | 2013-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Deaver ma lepsze książki. Nie żeby ta była jakaś tragiczna, ale spodziewałam się czegoś lepszego i ciekawszego. Pierwsze kilkadziesiąt stron było dosyć nudnych, potem zaczęło mnie wciągać, a końcówka była naprawdę dobra i emocjonująca, zawierająca dodatkowo zwroty akcji. Szkoda, że wcześniej nie było równie ciekawie.
Zawiedli również bohaterowie. Oprócz nieźle zarysowanych Parkera, Lukas, Diggera, burmistrza i może jeszcze ewentualnie Hardy'ego, reszta była bezbarwna. A nawet powyższych nie potrafiłam sobie wyobrazić, mimo że Deaver opisywał ich wygląd. Mieli jedynie całkiem dobrze zarysowany charakter i przeszłość, czego nie można powiedzieć o pozostałych, którzy byli dla mnie papierowymi figurkami, wstawionymi do powieści tylko dlatego, że nad sprawą musiało pracować więcej osób, niż tylko jedna agentka, były agent i łącznik policji z FBI.
Sama sprawa kryminalna była dla mnie średnio pasjonująca, choć teoretycznie nie powinno tak być. Coś Deaverowi nie wyszło budowanie...

zosia zoia | 2010-12-18
Przeczytana: maj 2010

Książka "Łzy diabła" do ostatniej strony trzyma w napięciu, bo jak w zawiłej łamigłówce, nic nie jest tak oczywiste jak by się wydawało. Morderca Digger jest narzędziem w rękach psychopaty o wysokim ilorazie inteligencji. Digger krąży po mieście i nikt nie zwraca na niego uwagi, bo wygląda tak jak ty, wygląda tak jak ja i to jest jeden z powodów dla, których jest dobry w tym co robi, nagle się pojawia, by następnie wtopić się w tłum gapiów... Akcja trzyma w napięciu i czasami przeraża jak zły koszmar i to jest to co lubię w dobrych kryminałach.