Modlitwa o sen

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
schizofrenia, sensacja

Z zakładu dla umysłowo chorych ucieka Michael Hrubek, pacjent ze schizofrenią paranoidalną. I ma przed sobą ściśle określony cel: odnaleźć Lis Atcheson to jej zeznania sprawiły, że uznano go za potwora i skazano na zamknięcie. Podczas burzy, sprzyjającej szaleńcowi, ścigają go teraz trzej ludzie: psychiatra Kohler - przekonany o niewinności swego pacjenta, zawodowy tropiciel Heck - liczący na...

Podczas burzy, sprzyjającej szaleńcowi, ścigają go teraz trzej ludzie: psychiatra Kohler - przekonany o niewinności swego pacjenta, zawodowy tropiciel Heck - liczący na nagrodę za schwytanie szaleńca, i Atcheson - mąż Lis, który musi dopaść Hrubeka, nim ten skrzywdzi jego żonę...

Marago | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

"Modlitwa o sen" popełniona przez Jeffrey'a Deavera jest thrillerem, z którym warto się zmierzyć. Rozpoczyna się ciekawie. Z psychiatryka ucieka pacjent chory na schizofrenię paranoidalną. Według lekarzy i zdaniem policji, stanowi zagrożenie dla siebie i innych, tym bardziej, iż uciekinier od wielu dni nie przyjmuje leków przeciwpsychotycznych . Rozpoczyna się wielotorowa pogoń, a każdy tropiciel ma swój własny powód, by podążać za zbiegiem. Akcja w pewnym momencie staje się monotonna, czasami opisy powtarzają się, ale chyba tylko po to, by pod koniec powieści dać czytelnikowi porządnego kopa emocjonalnego. Miałam wrażenie, że ostatnie strony pochłonęłam na bezdechu. Jestem pod wrażeniem. Książkę polecam.

Marcin | 2018-08-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Solidna porcja emocji. Cała Książka dzieje się w ciągu jednej nocy. Ucieka niebezpieczny przestepca z zakładu psychiatrycznego żeby zemścić się na osobie która była głównym świadkiem w jego sprawie. Czy mu się uda... warto przeczytać i sprawdzić

Gośka | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

"- Cholera, on wcale nie jest martwy- powiedział młodszy z konwojentów.
- On żyje! To ucieczka! Zawracaj!
Hrubek znowu krzyczał. Rzucił się konwulsyjnym ruchem w przód. Żyły na niebieskiej czaszce i szyi nabrzmiały mu tak, że wyglądały jak postronki, a wszystkie ścięgna napięły się. W kącikach ust pokazała się piana. Obu konwojentom równocześnie zaświtała nadzieja, że może ich pasażer dostał apopleksji."

Michael Hrubek to pacjent szpitala psychiatrycznego, zdiagnozowany jako schizofrenik. Zamknięty na oddziale dla niebezpiecznych pacjentów, uważany jednak przez personel za łagodnego mężczyznę, Michael przez pięć dni udaje, że połyka lekarstwa, po czym w karawanie więziennym wydostaje się ze szpitala. Jego ucieczka zbiega się akurat z największą burzą w tej okolicy,w wyniku czego policja ma okrojony personel i szczerze mówiąc niezbyt się pali do poszukiwań mężczyzny. Na poszukiwania wyrusza więc dwóch tropicieli policyjnych z psami oraz Thernton Heck ze swoim psem Emilem, uważanym...

słoneczko | 2016-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2016

Książka może nie najlepsza, ale jedna z lepszych Deavera poza cyklem L. Rhyme i A. Sachs.
Ciekawie opisany główny bohater Michael Hrubek, pacjent szpitala psychiatrycznego.
Dynamiczna akcja pościgu trzech ludzi za nim, psychiatry Kohlera, tropiciela Hecka oraz męża Lis Atchesona powoduję, że czyta się z ciekawością, co będzie dalej. Każdy z nich ma swój powód, aby go ścigać. Jest to jedna z fajniejszych rzeczy opisanych w książce.
Zakończenie też zaskakujące, a to bardzo lubię w thrillerach.
Minus to czasami zbyt długie opisy, które nic nie wnoszą, a tylko zwalniają akcję.
Ogólnie książka może nie rewelacyjna, ale dobra.

Dorota_1988 | 2010-09-03
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Wolno się rozkręca ale zakończenie zaskakujące.

Tak jak HAK-nie przebrnęłam.Znużyło mnie po 50 stronie

Łukasz | 2011-08-05

Po raz pierwszy zetknąłem się z powieścią Deaver'a i nie zawiodłem się. Książka wciąga niesamowicie, przez cały czas trzyma nas w napięciu, no i do tego niesamowite zakończenie. Polecam!!!

Hanka | 2011-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2011

Zaskakujące zakończenie !!

Jagoda30 | 2012-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Zastanawiam się czy Deavers pisząc tą książkę męczył się tak samo jak ja czytając ją. Nie wiem jak to możliwe, ale książki które pisze Deavers są albo bardzo dobre, albo beznadziejne, nie trafiłam na nic pomiędzy. Niestety ostatnie trzy przeczytane przeze mnie to totale gnioty i chwilowo zapał do czytania Deavers`a mi minął

Kilka słów o samej ksiażce. Na plus powiem, ze rozdziały i podrozdziały są krótkie, więc szybko się ją czyta, niestety książka nie wciąga tak, zeby czytało się ją jednym techem. Końcówka owszem zaskakuje, chociaż mniej więcej od połowy czytelnik moze się już domyślić, ze nie będzie tak oczywista jak to z pozoru się wydaje. Niemniej nie czułam dreszczyku emocji kiedy dobrnęłam do sceny finałowej, a jedynie radość, ze w końcu dobrnęłam do ostatniej strony i w spokoju mogę się zająć czytaniem innej, mam nadzieje dużo lepszej, książki

golteria | 2018-07-25
Przeczytana: 2002 rok

To jest super książka, trochę klimat potwora Frankensteina... Lubię sobie poczytać raz na rok