MANGA rysowanie twarzy i emocji

Okładka książki MANGA rysowanie twarzy i emocji STUDIO HARD DELUXE
Okładka książki MANGA rysowanie twarzy i emocji
STUDIO HARD DELUXE Wydawnictwo: Wilga sztuka
sztuka
Wilga
2023-03-29
2023-03-29

Lubicie oglądać anime? A może lubicie mangi?
A może chcielibyście nauczyć się rysować postacie jak na mandze?
Jeśli odpowiedź na ostanie pytanie to tak, to wydawnictwo Wilga wyszło nam naprzeciw. Wydali świetny przewodnik. Tam krok po kroku możemy nauczyć się rysować twarze i emocje jak w mandze.
Cała książka została podzielona na cztery lekcje. W pierwszej z nich poznajemy podstawowe techniki różnych rodzajów rysowania emocji. Uczymy się jak rozpoznać emocje, podział na grupy podstawowe, z czego wnoszą się podgrupy. To taka podstawa, zanim zaczniemy rysować. Pod koniec tej lekcji mamy jak zacząć rysować twarze, na co zwrócić uwagę itp.
W drugiej lekcji mamy świetny podział emocji oraz konkretne przykłady jak mogą wyglądać twarz wyrażająca daną emocje. To spora pomoc gdy już zaczynamy rysować. Możemy przy ćwiczeniach zacząć odwzorowywać je, zanim zacznie tworzyć swoje wymyślne postacie.
Kolejna lekcja, trzecia zawiera przewodnik, jak wygląda twarz w różnych sytuacjach życiowych np. gdy jemy, wyrażanie podziwu, frustracji itp.
W czwartej ostatniej lekcji poznajemy jak dodawać szczegóły naszej twarzy. Większość poświęcona jest włosom. Czemu włosom? Bo nimi też możemy dodawać charakteru postaci, wyrażać uczucia, dodać dynamikę itp. A przede wszystkim jest to jedna z podstawowych części postaci, na jaką zwracamy uwagę.
Patrząc na wskazówki, i podpowiedzi myślę, że możemy bardzo dużo się nauczyć. Sama będę się starać ćwiczyć rysowanie twarzy. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się dojść do wprawy gdy nie będę potrzebowała już pomocy. Książkę polecam. Jest ona świetnie wydana i zawiera dużo potrzebnych rzeczy, które musimy znać, nim zaczniemy rysować nie tylko postaci z mangi, ale każdej postaci.
Gorąco polecam

Lubicie oglądać anime? A może lubicie mangi?
A może chcielibyście nauczyć się rysować postacie jak na mandze?
Cała książka została podzielona na cztery lekcje. W pierwszej z nich...

Przed laty oglądałam Czarodziejkę z księżyca i pamiętam jak fascynowały mnie oczy bohaterek. Wtedy też marzyło mi się nauczyć je rysować, jednak efekty końcowe były marne. Myślę, że gdybym wówczas miała taką książkę to może coś z tych rysunków by wyszło 😉

Ta książka to genialny przewodnik po twórczości w stylu mangi anime. Pokazuje jak rysować twarze, uwiecznić emocje i uchwycić ekspresję, co w bajkach i komiksach jest zawsze tak wiernie odwzorowane. Dzięki wskazówkom i poradom zawartym w tej książce można nadać odpowiedni wyraz twarzy rysowanym postaciom.

Złość, gniew, poirytowanie, zawstydzenie, radość, wzruszenie, ekscytacja... Aż trudno uwierzyć, że te wszystkie emocje można przelać na rysunek, wyrazić wszystko bez używania słów.

Z tej książki dowiemy się jak rysować zmarszczki, różne kształty twarzy, rozmaite fryzury, a nawet ruch włosów. Opanujemy rysowanie podstawowych emocji jak i wyrazów twarzy w różnych sytuacjach. Sama książka to ponad 800 przykładów rozmaitych stanów emocjonalnych co daje prawdziwy wachlarz możliwości.

Wiecie już, że chętnie sięgamy po książki, dzięki którym możemy uczyć się rysunku. Iga szuka swojej drogi i testuje różne możliwości, ja brak talentu nadrabiam zapałem. Kiedy więc zobaczyłam tę książkę, od razu pomyślałam, że to coś dla nas. I choć wiedziałam, że nie będzie łatwo, nie spodziewałam się, że manga będzie aż taka trudna 🙈

"Manga. Rysowanie twarzy i emocji" to książka, która uczy rysunku twarzy i mimiki wyrażającej emocje. Podzielona została na cztery rozdziały, które nauczą zapalonego rysownika:
👉podstawowych technik rysowania wyrazów twarzy (jej elementów kluczowych dla mimiki, różnorodności kształtów twarzy, wyznaczania jej proporcji czy uchwycenia ekspresji),
👉rysowania sześciu podstawowych emocji (radości, gniewu, smutku, zaskoczenia, strachu i obrzydzenia),
👉 wyrazów twarzy w różnych sytuacjach (romantyczne uniesienie, gesty, życie codzienne, walka),
👉dodawania szczegółów poprzez rysowanie fryzury.

Co tu dużo mówić, rysowanie twarzy jest naprawdę trudne, a jak jeszcze dodać do tego emocje to już naprawdę wspinamy się na wyżyny. Tym bardziej podoba mi się w tej książce jej dokładność oraz postawienie na podstawy. Dokładnie bowiem tłumaczy ona na podstawie budowy anatomicznej, jak na rysunku uchwycić daną emocję.

Zaproponowane w niej treningi ołówka są skrupulatnie opisane i zilustrowane. Krok po kroku prowadzą czytelnika przez etapy rysunku i pomagają uzyskać odpowiedni efekt. Choć dalej nie jest łatwo, książka zapewnia solidne podstawy. Jedyne co pozostaje to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć 😉

"Manga. Rysowanie twarzy i emocji" to...

Jeśli są tu więc miłośnicy mangi i anime to mam dla Was dziś niesamowite wydanie, które zachęci do rysowania początkujących artystów, jak i tych z większym doświadczeniem. Etapy rysowania konkretnej postaci przedstawione są idealnie, krok po kroku, co zachęci do nauki i ćwiczeń dobierania odpowiednich proporcji, aby emocje twarzy były od razu rozpoznawalne. Na 160 stronach mieści się aż 800 różnych wyrazów twarzy, a wydanie jest podzielone na 4 rozdziały. Na końcu mieści się spis artystów, którzy są autorami rysunków. Najpierw poznajemy podstawowe techniki, przykładem będzie tu wyznaczenie kształtu i proporcji twarzy, następnie przechodzimy przez 6 podstawowych emocji, sytuacyjną mimikę i ważne szczegóły rysunku, a zatem włosy, a ich rodzajów mnóstwo. Ta książka na pewno zainspiruje Was do ćwiczenia umiejętności rysowania. Jest solidnie i pięknie opracowana. Wszystko opisane jest prostym i przystępnym językiem, co nie wzbudzi wątpliwości ani zniechęcenia, a jedynie da motywację do działania. Być może - dzięki tej pozycji - ktoś odnajdzie swój nowy talent. Polecam z całego serca.

Świat mangi fascynuje wielu nastolatków, niektórych z nich na tyle, że próbują oni rysować danych bohaterów, ale narysowanie postaci z ich bogatą mimiką nie jest takie proste, potrzeba do tego wielu ćwiczeń, żeby dojść do perfekcji.
Rysowanie twarzy i emocji to książka, która ma pomóc osobom zainteresowanym nauczyć się rysowania twarzy, które przedstawiają różne emocje. Książka podzielona jest na rozdziały, są nimi podstawowe techniki rysowania różnych wyrazów twarzy, jak rysować sześć podstawowych emocji, wyrazy twarzy w różnych sytuacjach oraz dodawanie szczegółów. Każdy z tych rozdziałów zawiera w sobie dużo wskazówek zarówno opisanych, jak i narysowanych dosłownie krok po kroku, wszystko jest tak wyjaśnione, że nawet osoba początkująca się w tym odnajdzie. Naprawdę to wszystko robi wrażenie nauka proporcji twarzy, jak postarzyć twarz, jak zniekształcić, jak wygląda twarz zaskoczona, jak narysować rumieniec lub wyrazić tęsknotę, niesamowite, że to wszystko da się uchwycić.
Uważam, że takie książki są bardzo potrzebne, bo to one rozbudzają pasję w młodych ludziach, czasami zabierając się samemu za coś, tracimy chęci, gdy nam to nie wychodzi, a tutaj mamy tak wszystko dobrze przedstawione, że nie ma szans, żeby coś nam nie wyszło. Dodatkowo patrząc na to wszystko bardziej doceniany artystów, którzy takie obrazki wykonują, ponieważ ja jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że ktoś takie postacie rysuje i oddaje na ich twarzach wszystkie emocje.
Ja nie jestem fanką anime i mangi, ale książka mnie bardzo zaciekawiła, to niesamowite, że jedna twarz zawiera aż tak wiele szczegółów i naprawdę narysowanie jej zabiera sporo czasu i trzeba się naprawdę skupić. Jest to pozycja, którą na pewno zachwycą się fani takich postaci i pozwoli im ona na pewno opanować tę trudną sztukę rysowania różnych emocji.

Ponad 800 przykładów rysunków przedstawiających stany emocjonalne. Od radości po zaskoczenie i złość. Książka pokazuje jak rysować różne wyrazy twarzy i jest podzielona na cztery rozdziały. W pierwszym dowiemy się o podstawowych mechanizmach odpowiadających za mimikę oraz sposoby rysowania twarzy. Będą to zarówno twarze przedstawiające emocje jak również wyrazy twarzy podczas jedzenia. Będzie trochę o ruchach mięśni znajdujących się pod skórą, jak również o zmarszczkach. Dowiemy się jak wyznaczyć proporcje twarzy i w końcu jak narysować różne twarze.
Rozdział drugi to nauka rysowania sześciu podstawowych emocji ( radości, gniewu, smutku, zaskoczenia, strachu i obrzydzenia). Dowiemy się jak narysować układ oczu, brwi i ust w poszczególnych stanach emocji.
Trzeci rozdział to wyrazy twarzy przydatne w scenkach i sytuacjach popularnych w mandze tj. romantyczne spotkania czy codzienne życie.
Ostatni rozdział do dodawanie szczegółów tj. włosów. Ich kolorów, upięcia czy ruchu.
Książka przeznaczona jest dla fanów rysowania Manga i inie tylko. Znajdziemy tutaj wiele przykładów twarzy i mimiki, która odzwierciedla emocje. Książka przeznaczona jest dla dzieci od 9 lat.
Ilustracje w niej zawarte są czarno-białe i są dość duże. Nie ma tutaj przeprowadzenia krok po kroku jak rysować Manga. Bardziej są to wskazówki dla tych, którzy już coś próbowali rysować i chcą doskonalić swoje rysunki czy nauczyć się jak używać cienia.

"MANGA rysowanie twarzy i emocji", to świetna książka, a naprawdę nie spodziewałam się po niej aż tyle. Nastawiłam się na książkę o rysowaniu skierowaną do dzieci, a dostałam profesjonalnie napisaną, przejrzyście zilustrowaną, pięknie punktującą najważniejsze kwestie związane z rysowaniem twarzy - pozycję. Brawo STUDIO HARD DELUXE.
Sama żywo interesuję się ilustracją jako sztuką i dużo rysuję. Mam masę wypełnionych szkicowników i uważam, że jest to jedna z najskuteczniejszych terapii (obok czytania i pisania). Wydawnictwo Wilga sprawiło nam wspaniałą niespodziankę! Książkę, która uczy w miły, sympatyczny i zrozumiały sposób emocji, właściwych proporcji i tego, jak ważna jest mimika i to, by (będąc zapalonym rysownikiem) ją umieć oddać w swojej pracy.
Mam sporo książek, które podejmują tę tematykę, lecz każda następna zawsze jest dla mnie czystą radością. W tym przypadku radość jest wielka, bo nie posiadam pozycji, która bierze pod lupę MANGĘ, a zawsze mnie to interesowało. Przepadam za Dragon Ball, a Studio Ghibli, to absolutny majstersztyk - któż by nie chciał tak władać kreską? (pytanie raczej retoryczne - mam nadzieję)
Autorzy skupiają się na twarzy i dają nam ponad 800 przykładów stanów emocjonalnych! To nie lada gratka.
Książka jest ładnie wydana, na świetnym papierze i w dobrym formacie. ogromnie wam polecam tę pozycję - rozwija wyobraźnię i kreatywność i nie jest tylko dla dzieci. Każdy z niej może wynieść wiele, bo mamy tu moc informacji, wiedza i konkretne wskazówki - złoto! Dla mnie najciekawsza jest sekcja mówiąca o tym, jak wyznaczyć proporcje twarzy. POLECAM!

złość, przerażenie, radość, zaskoczenie - narysuj je
Wydawnictwo Wilga

Sama żywo interesuję się ilustracją jako...

• Recenzenckie
  • Dzieci
  • Sztuka

Dodaj cytat z książki MANGA rysowanie twarzy i emocji