Dzieciństwo sławnych ludzi

Wydawnictwo Adamada
2021-10-07
2021-10-07
48 min.
literatura dziecięca sławni ludzie dzieciństwo

Potraficie sobie wyobrazić to, że każdy sławny człowiek był kiedyś dzieckiem? Pablo Picasso, Albert Einstein, Hipokrates również mieli po kilka lat! Znamy ich dorosłe wizerunki, ale to jacy byli zanim dowiedział się o nich świat, do tej pory najczęściej pozostawało ukryte. Na szczęście już nie jest! Mam dla was genialną książkę dla ciekawskich i dociekliwych małych czytelników 🥰

W środku znajdziecie 25 postaci, a wśród nich są artyści, naukowcy, wynalazcy... Ogółem ludzie, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju cywilizacji pod każdym względem. Jednak wiedzy o nich nie mamy podanej na tacy. Wszystko poprowadzone jest w formie zagadek. Czytamy, co dana postać robiła jako dziecko, w co się bawiła, co ją interesowało. Dopiero po tym, możemy spróbować zgadnąć. Czy nam się udało, okaże się po otworzeniu skrzydełek, w które wzbogacona jest każda rozkładówka.

Nie dość, że powiększamy naszą wiedzę, to i świetnie się bawimy. To nie jedyne zalety książki. Moim zdaniem jest ona skarbnicą pomysłów zabawę i walkę z nudą. Poza najróżniejszymi grami oferuje też przepisy na proste eksperymenty. Kto wie może i nasze dziecko zainspirowane tym, co znajdzie na kartach tej książki i stanie się sławne 😉

Pomysł, wykonanie, forma - to wszystko sprawia, że ta książka tak przyciąga. Jest też bogato i ładnie zilustrowana. Moim zdaniem jest świetna Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Sama jestem z natury ciekawskim człowiekiem i lubię cały czas dowiadywać się czegoś nowego. Zwłaszcza gdy dany temat mnie bardzo intryguje. Lubię też tę ciekawość świata u Potworków i dlatego tym razem skusiłam się na Dzieciństwo sławnych ludzi. Czy było warto?

Czym w dzieciństwie bawił się Shakespeare? Który ze sławnych ludzi był biedny i zarabiał śpiewaniem z tatą na ulicy? Kocia kołyska, toczenie obręczy i domino - to zabawy czasów pewnej znanej Gabrielle. Wiesz której?

Jeśli jeszcze nie wiesz to przeczytaj o czasach w jakich żyła. Obejrzyj obrazki. Zobacz 3 podpowiedzi w ramkach. I sprawdź się zaglądając pod skrzydełko.
Gwarantuję, że spośród 25 postaci nie poznasz co najmniej kilku 😉

Książka, poza niespotykanym podejściem do nauki historii i skróconych biografii sław jest również świetnym ... atlasem zabaw! Bule, pieczątki z ziemniaka, frotaż, kulki, wyścigi w workach, flipbook, klasy, serso, kocia kołyska.
Wydawnictwo spokojnie może ją reklamować jako poradnik zabaw Montessori albo coś w ten deseń 😃

Dziesiątki pomysłów na zabicie nudy, proste doświadczenia fizyczne i chemiczne a przy tym poznawanie życia Pocahontas, Archimedesa czy Jane Austen. Ta książka to perełka.

Polecam Waszej uwadze gorąco

O "radioaktywnej" Marii i nie tylko...

Każdy kiedyś był dzieckiem, ale czy każdy ma szansę zostać sławnym człowiekiem... Z tej książki można się dowiedzieć, jakie zainteresowania od najmłodszych lat przejawiali i czym się bawili, m.in.: Maria Skłodowska-Curie, Leonardo da Vinci, Jane Austen, Albert Einstein, Wolfgang Amadeusz Mozart. Świetna lektura, która zachęca do tego, by się bawić!

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Adamada bardzo dba o swoich młodych czytelników i to pod względem różnorodności tematyki, jak i pomysłowości formy publikacji. Tym razem otwierając książkę na dwóch kolejnych stronach mamy bardzo sympatyczne ilustracje, na których znajdują się znane światu osobistości w wersji kilkulatków, bawiących się swoimi ulubionymi zabawkami i beztrosko zdawałoby się zmierzających do osiągnięcia ważnych odkryć i dokonań. Żeby było ciekawiej, nie dostajemy gotowego rozwiązania, kim jest dana postać. Najwięcej frajdy moim zdaniem sprawia właśnie ta zagadkowa forma, która pozwala najpierw poznać zainteresowania bohatera i ciekawostki na jego temat. Jak już przeczytamy wszystkie informacje o konkretnej osobie/osobach, przychodzi czas na sprawdzenie swoich typów poprzez... odsłonięcie skrzydełek (!),których jest w sumie 22. Przyznaję szczerze, że nie okazałam się mistrzem w rozpoznawaniu sławnych osobistości. Tym bardziej doceniam tę pozycję, bo nic mnie tak nie cieszy jak zdobywanie nowych, niezwykle interesujących informacji.

Zgodnie z kategorią znalezioną na stronie wydawnictwa książka jest skierowana do dzieci 6-8-letnich. Uważam jednak, że starsi uczniowie szkoły podstawowej również mogliby z niej korzystać, a przekonałam się o tym jak zaczepnie spytałam córki o to czy wie, komu zawdzięczamy możliwość oglądania filmów. Okazało się, że znała odpowiedź nie tylko to pytanie, ale znała również innych bohaterów "Dzieciństwa sławnych ludzi". Nie wiedziała za to, czym się oni bawili, gdy jeszcze nie byli znani. Uważam, że ta książka mogłaby być ciekawym urozmaiceniem lekcji chociażby poprzez wprowadzenie na początku zajęć zagadki (fragmentu książki) dotyczącej wybranej osoby i z tego powodu polecam publikację nauczycielom, którzy poszukują inspiracji i lubią urozmaicenia.

Książka jest naprawdę warta uwagi, ponieważ w przystępny, humorystyczny sposób przybliża nam wiele ciekawych faktów, które mogą się przydać w wielu codziennych sytuacjach.

A Wy wiecie, który uczony, zgodnie z głoszona legendą, dokonał swojego wielkiego odkrycia podczas kąpieli?

O "radioaktywnej" Marii i nie tylko...

• Dla dzieci
  • Nuka
  • Biblioteka
  • Recenzyjnie - 2021 r
  • Do biblioteki
  • C- Biblioteczka potworków ;)

Dodaj cytat z książki Dzieciństwo sławnych ludzi