Twój kierowca przyjechał. Tom I. Zamiana

Okładka książki Twój kierowca przyjechał. Tom I. Zamiana Michał Zawodnik
Okładka książki Twój kierowca przyjechał. Tom I. Zamiana
Michał Zawodnik Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf Cykl: Twój kierowca przyjechał (tom 1) horror
horror
Twój kierowca przyjechał (tom 1)
Wydawnictwo Poligraf
2020-10-06
2020-10-06

Okładka książki Nawiedzenia. Historie prawdziwe Robert David Chase, Ed Warren, Lorraine Warren
Nawiedzenia. H... Robert David Chase,...
Okładka książki Gorefikacje II Tom drugi Rafał Christ, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Dominik Derkacz, John Everson, W. D. Gagliani, Norbert Góra, Karolina Kaczkowska, Maciej Kaźmierczak, Agnieszka Kwiatkowska, Agnieszka Pilecka, Marcin Piotrowski, Łukasz Radecki, Marcin Rojek, Tomasz Siwiec
Gorefikacje II... Rafał Christ, Tomas...
Okładka książki Wyzwanie z innego świata Robert H. Barlow, C.M. Eddy Jr., Robert E. Howard, Winifred V. Jackson, Frank Belknap Long, H.P. Lovecraft, Abraham Merritt, C. L. Moore, Duane W. Rimel, Henry S. Whitehead
Wyzwanie z inn... Robert H. Barlow, C...
Okładka książki Ciernie diabelskich grobów Dekster Cuoco, Tomasz Siwiec
Ciernie diabel... Dekster Cuoco, Toma...
Okładka książki Zabawki Dagmara Adwentowska, Sylwia Błach, Karolina Kaczkowska, Agnieszka Kwiatkowska, Aleksandra Łaniszewska, Carla Mori, Anna Musiałowicz, Agnieszka Pruska, Joanna Pypłacz, Agata Suchocka, Izabela Szolc, Flora Woźnica, Anna Maria Wybraniec
Zabawki Dagmara Adwentowska...
Okładka książki O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiodor Dostojewski, Edgar Allan Poe, Aleksander Puszkin
O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiod...
Okładka książki Skowyt Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Skowyt Wojciech Chmielarz,...

Nie sięgam od dawna po taką tematykę, ale przeczytałam dziś tą pozycję z dwóch powodów. Pierwszy to dlatego, że mąż wczoraj dostał tę książkę od samego Autora jako nagrodę w turnieju ping ponga 😀, a nie godzi się odkładać na półkę książek otrzymanych od Autora, należy im się czytanie. Drugi powod, to dlatego, że jesteśmy z Autorem absolwentami tego samego kierunku studiów (nikt normalny ich nie kończy).
Biorąc do ręki książkę nie spodziewałam się mistrzostwa świata, tym bardziej, że sam Autor wysnuł tezę, że to pierwsza i ostatnia jego wydana książka. Hmm, dość krytyczna teza, teraz wiem, że przesadzona. Darowałabym sobie, nie oceni czytelnik, nie ma co zniechęcać.
Tak, ja czytam słowo od autora, drogi Autorze 😄.
Książka ma wartką akcję, jest spójna i trzyma się kupy. Poziom spokojnie mogę określić jako poziom Krajewskiego i Mroza. Autor na prawdę nie ma się czego wstydzić. Pisać, wydawać i się nie krygować!
Powodzenia!

Jak dla mnie dobrze napisana książka w konwencji horroru. Wartka akcja a także ciekawie przedstawione postacie. Samą książkę się dobrze czyta gdyż napisana jest przystępnie. Czekam niecierpliwie na tom 2 :)

Tę książkę powinna zdecydowanie przeczytać pewna polska eurodeputowana. Zawarte w książce opisy przemocy wobec kobiet i nieszablonowego traktowania zwierząt wprawiłyby ją w stan permanentnego (trudne słowo!) uniesienia. ;)
Całkiem ciekawy debiut literacki. Książka nie nudzi się. Może dlatego, że nie jest za długa? Na okładce napisali: Tom 1. Prawdopodobnie więc będzie tom II. Jeśli tak, to sięgnę po niego, żeby sprawdzić jak autor zakończy wątki rozpoczęte w pierwszym tomie. Choć już teraz myślę, że zarówno w pasażerach taksówek, jak i mieszkańcach mazowieckich wsi pojawił sie pewien niepokój...
Polecam! ta książka to sposób na dobre spędzenie zimowego wieczoru.

W nowelce nie brak niespodziewanych zwrotów akcji w trakcie kursów, ciętych i dowcipnych dialogów między taryfiarzem a jego klientami, a także przygód, które doświadczył sam taksiarz po zawiezieniu klienta do celu. Czy praca na taksówce może wiązać się z niewyjaśnionymi jak dotąd zagadkowymi i tajemniczymi zaginięciami, które jest w stanie rozwiązać jedynie bohater pokroju Ojca Mateusza czy Sherlocka Holmesa? I co z tym wszystkim mają wspólnego świnie w pewnym gospodarstwie, które, jak wiemy, zjedzą wszystko- i to w literalnym tego słowa znaczeniu?!
Tempo akcji wartkie niczym we francuskiej, żółtej taksówce. A wszystko dzięki ograniczeniu opisów do minimum i skupieniu się na zdarzeniach oraz emocjach im towarzyszących. Krótkie, cięte dialogi napędzają tempo akcji, co prowadzi do tego, że fabuła wręcz płynie niczym po równej, szerokiej jezdni taksówka. Wszystko wyrażone językiem barwnym i ekspresyjnym, ale zarazem zwięzłym i lapidarnym, typowym dla szarego pasażera, zatem realistycznym. W celu lepszego uchwycenia reakcji i emocji ludzkich, a więc wszechobecnego w tej nowelce aspektu psychologicznego, autor wielokrotnie ucieka się do turpizmu. Dzięki temu kurs taksówką staje się zarazem kursem do swojego wnętrza, poznania siebie, własnego JA, zupełnie jak w „Jądrze ciemności” Konrada.
Gorąco polecam zajrzenie do tej pozycji chociażby z dwóch powodów- lepszego poznania relacji pasażer-taryfiarz od strony kierowcy, bo przecież zdecydowana większość z nas korzysta z taksówek przynajmniej raz na ruski rok oraz próby odkrycia siebie, własnego JA w trakcie kursu. Warto zaznaczyć, że zdarzenia, sytuacje i postacie nie są całkowicie fikcyjne, gdyż nowelka oparta jest na wątkach z życia autora, kiedy faktycznie pracował na taksówce. Zapnij pasy i daj się zatem porwać taksówkarzowi, ale uważaj bacznie, kto i dokąd Cię (wy)wozi!

Praca na taryfie to żmudna rutyna i ustawiczna walka o pasażera za przysłowiowe orzeszki, a żółta taksówka zmienników to zamierzchłe czasy….. Nic z tego! Choć wszystko teraz jest rejestrowane za pomocą kamer, GPS-ów i aplikacji do zamawiania kursów, nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę okaże się pasażerem i czy taksówkarz rzeczywiście jest taksówkarzem. Istne szaleństwo!...

Z czystym sumieniem mogę polecić debiut autora miłośnikom mrocznych thrillerów psychologicznych. Fabuła jest precyzyjnie skonstruowana i co najważniejsze trzyma w napięciu już od pierwszych stron. Autor, dzięki wiarygodności psychologicznej bohatera, pokazuje nam jak cienka jest granica między normalnością a obłędem. Czekam na więcej.

Michał GRATULACJE !!! Po tej lekturze mogę mieć obawy wsiadając do taksówki :-) Z niecierpliwoscią czekam na kolejne tomy .

Książka jest ciekawa, mroczna i trzyma w napięciu. Pomimo fikcji literackiej, część wydarzeń, opisywanych przez autora jest prawdziwa, co wpływa na mocniejszy odbiór książki. Czytając powieść, ciężko pojąć do jakich rzeczy zdolni są ludzie..

Świetny kryminał na jeden wieczór. Lektura wciagajaca, barwne postacie i bogaty jezyk. Jest czarny humor i napiecie. Polecam!

Jak w końcu zebrałem się do czytania, to nie dało się oderwać. Mocno szurnięta historia, ale ciekawa.
Czekam na II tom

Czekam na II tom

Książka jest "wyborna". Oszczędna w słowach, co jedynie dodaje jej uroku, jeśli można się tak wyrazić o horrorze. Porusza temat, który fascynuje niejednego fana literatury grozy. Polecam, gdyż moim zdaniem warto.

• Fantasy Horror SF
  • Chcę