Mgła jedwabna /Wybór poezji koreańskiej XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog

zbiorek dwudziestowiecznej poezji koreańskiej, zawierający utwory trzech poetów: Kima Soweola, Yuna Dongju oraz Seo Jeongju, tłumaczone bezpośrednio z oryginału. W tomiku zostały zebrane najbardziej znane i reprezentatywne wiersze, które odzwierciedlają historię narodu koreańskiego i jego charakter. Książka z pewnością przybliży miłośnikom literatury bogatą kulturę kraju porannej świeżości . Tłum. Eun Sung Choi, Bogusz Beata Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

HanMunSi | 2014-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Kim Soweol
Słowa ułożone w luźne, a za razem złożone zdania przypominają urwane myśli, jakby wyrwane z kontekstu. Połączone są z personalnymi uwagami, z nawiązaniami do odmiennych sfer życiowych. Wprowadzone urozmaicenia wzorowane są na tzw. zwroty akcji, jednakże niepowodujące wzburzonych fal na morzu umysłu. Czysta i wyczuwalna zaduma, tkliwość, nostalgia, dominująca uczuciowość świadczy o wielkiej wrażliwości autora, twórczego kunsztu oraz niezwykłej umiejętności wprowadzenia Czytelnika w stan uczuciowy przybliżony temu towarzyszącemu podmiotowi, a zapewne i samemu Kim Soweolowi. Osobiście dałam się wciągnąć i oderwać od realiów mnie otaczających.

Yun Dongju
Poematy Yun Dongju to artystyczne wyzwanie dla Czytelnika, ale wyzwanie wzbogacające. Poeta prezentuje teraźniejszość uniesioną, realia ubrał w barwne i zawiłe szaty. Jednakże, w tym szaleństwie jest metoda – ofiarowanie wytchnienia własnej duszy i przynoszenie ulgi, ostoi patriotyzmu dla uwięzionego narodu. Yun Dongju nie...

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26

Ciekawe doświadczenie - kompletnie inna wrażliwość, tropy stylistyczne i tematyka.

Agnieszka Bochenek | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

Ciekawy zbiór poezji koreańskiej :)

katymadeleine | 2016-09-29
Przeczytana: 27 grudnia 2015