Najbogatsze. Jak powstawały fortuny Polek

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Basia_

Helena Rubinstein, Barbara Piasecka Johnson, Martha Stewart, Misia Sert ‒ polskie bizneswoman, które potrafiły wykorzystać szansę daną przez los i zrobiły światową karierę. Kobiety piękne i niezależne. Odważne i przedsiębiorcze. Inteligentne i błyskotliwe. Oto intrygująca opowieść o ich życiu i kulisach sukcesu. Sławomir Koper na najwyższym poziomie.

źródło opisu: http://www.empik.com/najbogatsze-koper-slawomir,p1122445618,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/najbogatsze-koper-slawomir,p1122445618,ksiazka-p

ReginaInferna | 2018-07-16
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Nie dorównuje wszelkim "Aferom i skandalom..." ale to lekka, przyjemna lektura na urlop. Rozdział o Misi Sert najciekawszy.

Dominika Gaweł | 2018-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2018

Na wstępie wspomnę, że uwielbiam twórczość Sławomira Kopra i tym razem również się nie zawiodłam. „Najbogatsze. Jak powstawały fortuny Polek” to zbiór biografii czterech Polek, których nazwiska znane są na całym świecie. Autor prezentuje ich losy w bardzo rzeczowy, dosadny sposób. Nie jest to ogromne tomisko, w którym ukazany jest każdy szczegół z ich życia. Wybrane są najważniejsze momenty, które decydowały o wzrastaniu fortun bohaterek. Przed zajrzeniem do tej książki znałam losy jedynie dwóch z nich. Dwie pozostałe były dla mnie niemałym zaskoczeniem. Kim zatem są te cztery kobiety? Helena Rubenstein – założycielka firmy kosmetycznej pochodząca z rodziny żydowskiej z krakowskiego Kazimierza; Misia Sert – tak naprawdę można powiedzieć, że znana była z tego, że jest znana; obracała się w artystycznych kręgach Paryża, jej opinia była wyrocznią; Barbara Piasecka-Johnson – żona założyciela firmy Johnson&Johnson starszego od niej o ponad 30 lat, odziedziczyła po nim fortunę; do dziś...

alicia641 | 2019-01-10
Przeczytana: 2018 rok

Po książkach o starożytności najsłabsza dla mnie pozycja Sławomira Kopra. Mój główny zarzut dotyczy podtytułu "Jak powstawały fortuny Polek". Żadnej z tych pań, oprócz Barbary Piaseckiej-Johnson nie nazwałabym Polką, a nazywanie tak Marthy Steward to już całkowite przegięcie.
Książka w miarę ciekawa, oprócz rozdziału o Misi Sert. Kompletnie nie zainteresowała mnie historia tej pani. Inne rozdziały były mniej lub bardziej ciekawe, najbardziej mi się chyba spodobał o Helenie Rubinstein.
Jako fanka książek pana Sławomira ubolewam nad tą słabą pozycją.

krystynaa | 2018-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Książka to właściwie pozlepianie informacji i zbicie w strony, czasem chyba bez większego zastanowienia, ot przedstawienie czyjegoś życia z dostępnych już źródeł. O ile w przypadku Heleny Rubinstein i Misi Sert opis jest dość barwny i ciekawy to dwie pozostałe Panie są, mam wrażenie, wciśnięte do książki na siłę żeby w ogóle książka wyszła. Na pewno wpływ na to odczucie ma tutaj fakt czasów, w których bohaterki żyły, lub też żyją, na co zwraca uwagę sam autor. Mało znamy szczegółów dotyczących Marthy Stewart i Barbary Johnson ponieważ Martha nadal żyje, a Barbarła zmarła zaledwie 5 lat temu. W samej budowie książki zabrakło mi na wstępie opisów poszczególnych pań, osadzenia bohaterek w czasie, krótkiej notki z datą urodzenia i śmierci. Treść szybko się pochłania, książka ogólnie przyjemna, może zainspirować do poszerzenia wiedzy, aczkolwiek nie jest to lektura wysokich lotów.

marysmojamarys | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Temat interesujący, ale książka nieco tendencja, sugerująca pewne zachowania bądź odczucia pań wziętych "pod młotek". Poza tym sam tytuł, "Jak powstawały fortuny Polek", sugeruje faktyczny proces ich powstawania, co rzeczywiście ma przekład na karierę Heleny Rubinstein i Marthy Stewart, ale Misi i Barbary już nie. Właściwie w ich przypadku autor stworzył mini biografie pokazujące, co robiły z pieniędzmi, które pozyskały przez śluby z odpowiednimi mężczyznami. Książkę czyta się całkiem wartko, ale pewne konstrukcje są moim zdaniem mało przyjemne w odbiorze.

kapitałka | 2017-03-17

Ratunku!!! Nie wiem dla kogo autor pisze te swoje książeczki - na pewno nie dla mnie. Oto recepta na taką lekturę: weź 10 książek i na ich podstawie napisz 11...

Klajka | 2019-01-24
Na półkach: 2019, Przeczytane