Snajperzy. Droga bez powrotu

Wydawnictwo: Znak Literanova
Łukasz Müller
literatura faktu
Ag2S

Nowa książka współautora bestsellerowego i rewelacyjnie zekranizowanego Snajpera Chrisa Kyla. Samowolna i brawurowa akcja Seals. „Czterech pozostałych przy życiu rangersów nadal znajdowało się po drugiej stronie wioski, prawie sto metrów od śmigłowca. Biegli, ile sił w nogach w jego kierunku, a tymczasem Sandra włączyła przełączniki w kokpicie i wirniki zaczęły się obracać. – Będziemy w...

Samowolna i brawurowa akcja Seals.

– Będziemy w powietrzu za sześćdziesiąt sekund.
– Nie mamy sześćdziesięciu…!
Pocisk moździerzowy uderzył w ogon śmigłowca, unosząc tylną część maszyny w powietrze i sprawiając, że zaczęła gwałtownie wirować wokół własnej osi. Mitchell roztrzaskał sobie głowę, gdy cisnęło nim o przegrodę, a Sandra została wyrzucona z fotela pilota na drugą stronę kokpitu. Zewsząd rozlegały się odgłosy strzałów karabinowych”.
[fragment powieści]

Po ataku talibów chorąży Sandra Brux, jedyna kobieta pilot w elitarnej formacji „Nocnych Łowców”, trafia do niewoli. Egzekucja pilotki byłaby ogromną kompromitacją amerykańskiej armii, a krwawe zdjęcia z pewnością obiegłyby media na całym świecie. Dla dowództwa najważniejsze staje się uniknięcie skandalu…

Do akcji CIA angażuje strzelca wyborowego Gila Shannona z SEAL Team Six. Snajper obiecuje żonie, że wróci do domu żywy, a przełożonym, że ocali Sandrę, być może nawet za cenę utraty honoru amerykańskiego wojownika w samowolnej i brawurowej operacji.

Książka oparta na relacji z prawdziwych tajnych operacji o których SEALsi nie mogą oficjalnie opowiedzieć.

Sony Pictures kupiło prawa do ekranizacji.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Saudyjskie-Wielbłądy | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Jak we wstępie zaznaczają Autorzy jest to historia opowiadająca o „prawdziwych tajnych operacjach przeprowadzonych przez fikcyjne postacie”.
W górach Afganistanu, w bezpiecznej odległości od wszelkich znaczących zgrupowań bojowników Talibanu czy innych ugrupowań zbrojnych nieprzyjaznych US Army odbywają się ćwiczenia Rangersów, wspieranych przez najlepszych z najlepszych pilotów śmigłowców ze 160. Pułku Operacji Specjalnych.
Wśród pilotów zabezpieczających te ćwiczenia jest jedyna kobieta, jaka kiedykolwiek służyła w 160. Specjalnym – chorąży Sandra Brux.
I jak to w takich sytuacjach zazwyczaj się zdarza – poczucie bezpieczeństwa bywa względne.
Szczególnie, kiedy ktoś jest żywotnie zainteresowany upokorzeniem amerykańskich „specjalsów”.
Sprawnie przeprowadzona akcja Talibów zakończyła się śmiercią wszystkich komandosów oraz prawie wszystkich pilotów. Przeżyła tylko Sandra Brux, która od początku była celem tej operacji.
Ranna w nogę, przewieziona została w drugi koniec Afganistanu....

Natalia Dziakowicz | 2017-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2017

Książka w świetny sposób pokazuje działania Sił Zbrojnych USA w Afganistanie mające na celu uratowanie z rąk wroga amerykańską panią pilot - Sandrę .
Afganistan to bardzo trudne terytorium dla żołnierzy , bo na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo ze strony talibów. Powieść idealnie oddaje to czym kieruje się wróg przy działaniach zbrojnych i dlaczego tak torturują swoich jeńców .
Zdziwiło mnie dlaczego władza od razu po porwaniu nie podjęła decyzje o odbiciu z rąk wrogów swojego żołnierza . Przeciągali sprawę ,a los kobiety tak bardzo chorej i cierpiącej wymagał natychmiastowego działania . Dobrze, że znaleźli się tacy którzy wyszli naprzeciw władzy i sami wzięli sprawy w swoje ręce . Główny bohater - Gil to żołnierz wszechstronnie wyszkolony , świetny snajper , człowiek honoru i zasad ,uczestnik wielu trudnych misji w swoim życiu .
Żołnierze Sił Zbrojnych wbrew zasadom panującym postanawiają nie czekać z założonymi rękami tylko szybko działać bo życie ich koleżanki w niewoli...

Dominika | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Zapraszam na www.niekulturalnakulturalnie.wordpress.com

Pilot Sandra Brux zostaje porwana przez talibów i trafia do niewoli. Gdyby zmarła, wojska amerykańskie zostałyby skompromitowane. Głównym celem dowództwa staje się uniknięcie skandalu. Do akcji ratunkowej zostaje zwerbowany strzelec wyborowy Gil Shannon, członek oddziału Seal Team Six, który gotowy jest zrobić wszystko, by uratować kobietę.

Scoty McEwen pracuje jako prawnik w San Diego. Zrobiło się o nim głośno kilka lat temu za sprawą książki „Snajper”, której był współautorem. Na jej podstawie Clint Eastwood stworzy wielokrotnie nagradzany film. Tym razem autor serwuje nam z pozoru podobną historię, której akcja tym razem ma miejsce w Afganistanie.

Snajper – strzelec wyborowy; żołnierz wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu do pojedynczych celów.*
Poznajmy Gila Shannona – świetnego komandosa, honorowego żołnierza, ale także męża. Ledwo wrócił do rodzinnej Montany, a już dostał wezwanie. Misja jest ściśle tajna i bardzo...

Tomasz Kamiński | 2016-09-24
Przeczytana: 26 września 2016

Zajefajna książka!! Polecam!!

TribalWarrior | 2016-08-18
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

W Afganistanie talibowie porywają jedyną kobietę-pilota Night Stalkerów, czyli elitarnego 160. Pułku Lotnictwa Operacji Specjalnych. Ranna chorąży Sandra Brux pada ofiarą brutalnego gwałtu, którego publikacja nagrania wideo grozi międzynarodowym skandalem i kompromitacją Stanów Zjednoczonych. Porywacze żądają od Białego Domu 25 mln USD okupu, który jednak okazuje się tylko fortelem z ich strony i nie mają zamiaru jej uwolnić. Sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje, gdyż w poranioną nogę Brux wdarła się gangrena grożąca jej śmiercią, a czas nieubłaganie ucieka… Gdy po nieudanej akcji specjalsów z US Navy SEALs Team Six, wydaje się że Ameryka będzie musiała ukorzyć się przed porywaczami, do nieautoryzowanej przez prezydenta akcji ratunkowej wyrusza najlepszy z najlepszych, komandos Gil Shannon…

Pełna recenzja tutaj: http://www.nowastrategia.org.pl/scott-mcewen-thomas-koloniar-snajperzy-droga-bez-powrotu-recenzja/

LottaCzyta | 2016-07-08

Zaczne od tego, że niezwykle szanuje Scotta McEwena za jego poprzednią książke. Pamiętam jak ją pochłaniałam. Zresztą nie tylko ja. Ktoś bardzo mi bliski też ją pokochał od pierwszych stron. Gdy dowiedziałam się, że ten sam autor postanowił napisać kolejną książkę to musiałam ją przeczytać. Jednocześnie podchodziłam do niej ze strachem. Bałam się, że strace to za co pokochałam McEwena. Czy tak się stało? Nie! Jeszcze bardziej go pokochałam.

Książka zaczyna się od tego, że poznajemy Gila Shannona oraz jego żone. Dzięki takiemu zabiegowi widzimy w nim człowieka. Nie tylko żołnierza. Gdy następują kolejne wydarzenia, mamy świadomość żony czekającej na męża. Mimo tego Gil podejmuje się samodzielnej misji aby uratować swoją koleżankę. Ryzykuje własne życie i honor. Ryzykuje wszystko. Jednak nie potrafi pozostawić Sandry w rękach Talibów. Wie, że musi ją uratować.

Autorzy pokazują również jak działają różne struktury wojskowe. Jednostki specjalne takie jak Seal. Ukazane jest również...

Absurdalna | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Wojskowość, Bóg, Honor, Ojczyzna i precyzja.

Można nie rozumieć połowy rzeczy, które niosą za sobą te pojęcia, jednak nie da się przejść obojętnie obok książki, z której tryska tak wiele skrajnych emocji. „Snajperzy...” to powieść wojenna oparta na faktach autentycznych ukazująca realne starcie z brutalnością wojny. Jest to historia przedstawiająca losy Gila Shannona - strzelca wyborowego z Navy Seals Team Six, który powraca z misji, i który ma podjąć akcję ratunkową, gdy chorąży Sandra Brux zostanie uprowadzona przez Talibów. Nie byłoby w tej historii nic nadzwyczajnego, gdyby bohater nie obiecał swoim podwładnym, że ocali życie Sandry nawet za cenę utraty honoru amerykańskiego wojownika w samowolnej i brawurowej operacji. Czy istnieje większe poświęcenie od niesienia drugiemu człowiekowi ratunku nawet za cenę własnego życia?

Ścieżka, którą kroczą snajperzy to droga bez powrotu. Jak pokazuje życie Gila Shannona, zawsze będą kroczyć za Tobą demony, które spotkałeś w czasie tej...

DziewczęZksiążką | 2016-05-20
Przeczytana: 17 maja 2016

Bóg, honor i precyzja

Gil jest mężem. Gil ma ranczo. Gil hoduje konie i mógłby wieść naprawdę spokojne życie. Ale Gil jest z NAVY SEAL’s. I ma bardzo dużo do zrobienia Bliskim Wschodzie. Supertajne operacje, o których nikt nie może nawet wiedzieć, że zostały przeprowadzone – to jego specjalność.

W życiu snajpera jest tylko jedna pewna rzecz – precyzja może uratować Ci życie. Przekonuje się o tym również Gil, który podczas bardzo tajnej akcji dla rządu USA na terenie bardzo wrogiego kraju, wykonuje misję, której oficjalnie nigdy nie było. Mimo ustalonego planu działania – wszystko idzie oczywiście zupełnie inaczej. Wywiązuje się walka na śmierć i życie. Gil łamie rozkazy - honor nie pozwala mu zabić swojego celu. W konsekwencji stacza bitwę z wieloma napastnikami i zabójczym wrogim snajperem. Tylko cierpliwość i bezbłędna dokładność dają mu szansę na zwycięstwo i bezpieczny powrót do bazy po wykonaniu misji. Wkrótce potem sytuacja zmusza go ponownie do działania wbrew rozkazom -...

Zdzisław Ruszkowski | 2016-05-17
Przeczytana: 08 maja 2016

Scott McEwen i Thomas Koloniar są autorami książki „SNAJPERZY. Droga bez powrotu”. Przetłumaczył ją na język polski Łukasz Müller. Głównym motywem opowiadania jest wojna, wojna w Afganistanie, problem porwania i próby odbicia jeńca z rąk afgańskich, talibów, czyli czasy teraźniejsze.
Akcja książki rozpoczyna się od pewnego tragicznego zdarzenia, kiedy to chorąży Sandra Brux, jedyna kobieta pilot w elitarnej formacji Nocnych Łowców po ataku talibów, gdy giną wszyscy jej koledzy żołnierze zostaje wzięta do niewoli. Talibowie dopuszczają się ohydnych czynów wobec kobiety jeńca. Nagrywają na taśmę wideo akt brutalnego gwałtu na niej i stawiają żądania, aby uzyskać duży okup finansowy. Ceną niewpłacenia okupu jest życie porwanej i więzionej amerykanki. Porywacze okazują się być ludźmi bez skrupułów, gotowi na wszystko, tortury, bicie, brutalne okaleczenie czy nawet zabicie kobiety. Sprawa uprowadzenia i przetrzymywania kobiety staje się bardzo delikatna i prestiżowa. Ewentualna...

Kamila_22 | 2016-05-16
Przeczytana: 06 maja 2016

„Strach towarzyszy tylko możliwości śmierci” - Gil

W powieści „Snajperzy – droga bez powrotu” wydanej przez Znak literanova, Scott McEwen oraz Thomas Koloniar zabierają nas do świata, w którym nie mamy szans się nudzić - świata wojskowej elity sił specjalnych, w którym by przetrwać nie wystarczy odwaga, hart ducha i ciało ze stali.
Główny bohater , Gil Shannon, to postać idealna – kochający mąż, nieustraszony żołnierz i kumpel, o jakim marzy każdy facet. Człowiek do zadań specjalnych. Strzela z niesamowitą precyzją, jest skuteczny i nie odczuwa bólu. Powierzone misje wykonuje ze spokojem i całkowitym oddaniem. Ot,taka zaprogramowana maszynka do zabijania.
Wszystko zmienia się, kiedy Talibowie uprowadzają pilota elitarnej formacji Nocnych Łowców – Sandrę Brux, a brutalne nagranie z Sandrą w roli głównej trafia, niezupełnie oficjalnie, do jej kumpli po fachu. Nikt się nie waha- wszyscy są gotowi stanąć do walki, w której wygraną może okazać się życie Sandry, albo przynajmniej...