Ekskluzywny menel

Pascal
2015-10-07
2015-10-07
moda styl życia

Okładka książki Pytania o męskość. Kamil Pawelski w rozmowie z dr Ewą Kempisty-Jeznach Ewa Kempisty-Jeznach, Kamil Pawelski
Pytania o męsk... Ewa Kempisty-Jeznac...

Mam wrażenie, że kiedyś w jednym czasopiśmie modowym było więcej treści niż w tej książce. Ale książka jest ładnie wydana i nadaje się na niezobowiązujący prezent.

Dobre źródło inspiracji w wymyślaniu casualowych stylizacji.

Dobre źródło inspiracji w wymyślaniu casualowych stylizacji.

Kilka ciekawych propozycji łączenia różnych stylów i kolorów. Całość przepełniona po brzegi zdjęciami i krótkimi opisami. Wszystko to można znaleźć w internecie. Nie polecam kupowania tej pozycji oczekując kompletnego podręcznika ze stylizacji ubioru. Raczej nic z tego nikt nie wyniesie.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/10/kamil-pawelski-ekskluzywny-menel.html

Jeśli ktoś uważa, że książki zagranicznych blogerów modowych są dobre. To proszę przeczytać tą książkę. Ja zrobiłam to z przyjemnością ! Książka jest warta uwagi, rady zawarte w tej książce są dla mężczyzn przydatne, ale dla mnie kobiety również. Tylko kurcze dlaczego w naszych miastach nie ma takich mężczyzn? Mogliby przeczytać te rady chociażby. Bloga Kamila oglądam od kilku lat i jestem na prawdę zadowolona. Polecam książkę !!!

Myślę, że nie można traktować tej książki stricte poradnikowo jako książka o modzie. Menel porusza tutaj tematykę mody moim zdaniem tylko powierzchownie, ale wystarczająco. Książka po prostu jest przelaniem jego myśli na papier. I tyle, i to wystarczy, by ją przeczytać ;)

Na wstępnie muszę przyznać, że nie jestem obeznana w blogosferze, nie interesuje mnie ten świat i nie rozumiem żywego zainteresowania, jakie budzi. Zamiast czytać blogi, wolę po prostu sięgnąć po dobrą lekturę – niekoniecznie taką, o której teraz piszę. Tenże tytuł został mi wciśnięty przez znajomą, która – chyba tak ją mogę określić – fanką Ekskluzywnego Menela jest. Ja po zapoznaniu się z meritum, nią na pewno nie zostanę.

Niech Pan Pawelski pozostanie jednak przy modzie, a od pisania trzyma się jak najdalej. Sama idea tej książki osadza się na pomyśle dorobienia treści pisanej do zdjęć, które wcześniej zostały opublikowane na jego blogu modowym. I wolałabym, by na fotografiach się zatrzymał, bowiem to, co przeczytałam okazało się tak miałkie i tak nieprzyswajalnie, że będzie odbijać się czkawką jeszcze przez pewien czas. Mam alergię na „złote myśli”, które miały chyba ukazać filozoficzne zacięcie autora, a oryginalności i głębi mają w sobie mniej aniżeli kałuża. Pseudointelektualny bełkot, który budzi więcej politowania niż rzeczywiście skłania do refleksji.

Szkoda wydawać pieniądze na coś, co już dawno można sobie było obejrzeć – za darmo! – w sieci. Czar Ekskluzywnego Menela pryska po otwarciu ust – przynajmniej taki wniosek mogę wysnuć po lekturze tego dzieła – więc lepiej trzymać się zdjęć.

utwierdziła mnie w mojej opinii na temat modowych blogerów

utwierdziła mnie w mojej opinii na temat modowych blogerów

Świetna pozycja, naprawdę dobrze napisana. Nonszalancki styl wypowiedzi, proste porady, niewymuszony luz oraz wielka pasja i ogrom wiedzy, a także doświadczenia na temat mody męskiej, a ponadto stylu ubierania. Dla panów idealna pozycja by się dokształcić, znaleźć inspirację. Panie też mogą przeczytać by pomóc swoim Panom oraz żeby zmienić punkt widzenia do męskiego stroju. Rozszerzenie o osobiste odczucia oraz ciekawe miejsca z życia autora pozwalają poczuć, że książka jest pisana przez osobę doświadczoną i nie chodzi tu o zawodową stronę życia głównie. Cała treść jest rewelacyjna, a towarzyszące im zdjęcia naprawdę dobre. Nie ma tu przesady, dekadentyzmu. Jest po prostu styl. Warte przeczytania chociażby z ciekawości i poszerzenia horyzontów.

Osobiście nie oglądam i nie czytam blogerek modowych. Nie ciągnie mnie do tego, bo najzwyczajniej w świecie nie czuję potrzeby. Nie czaję tego wielkiego "wow". A i za modą nie ganiam. Noszę to co mi pasuje i to co mi się podoba, nie bacząc na trendy w modzie. Natomiast jeżeli chodzi o modę męską, to przyznam, że zwracam uwagę na to jak mężczyźni się ubierają. Przyznam, że bloga Pawelskiego nie znałam wcześniej, ale pragnę zaznaczyć, że po zapoznaniu się z częścią treści jego książki, zajrzałam na bloga i... Zostałam na dłużej.

Kamil Pawelski to facet z dużym dystansem do siebie - co ja osobiście bardzo cenię w mężczyznach. Zabawny, przystojny i "gustowny". Z czystą przyjemnością zaczytywałam się w treści książki "Ekskluzywny menel" oraz z niemałym zainteresowaniem przeglądałam zdjęcia z zestawieniami ubrań, jakie Kamil Pawelski wykombinował.

Jak sam autor zaznaczył na wstępie to jego debiut i próba literacka. Śmiem sądzić, że bardzo udana. Autor doradza z czym najlepiej i ze smakiem komponują się poszczególne elementy garderoby np. ramoneska, płaszcz, jeansy, adidasy itp. Większość z tych stylizacji bardzo przypadła mi do gustu, na inne patrzyłam z przymrużeniem oka (co nie znaczy, że mi się nie podobały. O nie!).

Wiecie Panowie (i tutaj zacnie rzecze autor) zabawa modą nie jest niczym złym, a "ubieranie się, jest uzupełnieniem naszego (męskiego) wnętrza". Dobrze ubrany mężczyzna, to mężczyzna pewniejszy siebie i na pewno zwracający uwagę płci pięknej. Panowie! Bawcie się modą. Mieszajcie style. Przecież marynarka nie musi być tylko i wyłącznie skompletowana ze spodniami w kant. Idealnie wygląda z jeansami.

Zaznaczam jednak, że w tej książce nie znajdziecie treści jedynie o modzie. Autor sporo zdradził nam o swojej osobie, ale i rzucił nam trochę światła na swój światopogląd. Są to mądre słowa, w które zagłębiałam się ze sporą dozą zainteresowania.

Drogi Ekskluzywny menelu, Twoja książka, czy też poradnik, to bardzo dobry debiut. Tak więc zaskocz nas jeszcze kolejną treścią okraszoną smacznymi zdjęciami.

• Moda, styl i savoir-vivre
  • Miałam/Sprzedane
  • Moda

Dodaj cytat z książki Ekskluzywny menel